Evde patates ve soğan yetiştirme yöntemi

Siz de mutfağınızda sıkça kullandığınız patates ve soğanı evde yetiştirerek aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu yöntem tam da size göre.

Türk mutfağı zengin tarifler içerse de neredeyse bütün yemeklerin temel malzemesi soğandır.
Soğan yemeklerimize lezzet katmanın yanı sıra içerdiği zengin vitamin ve minerallerle sağlığımıza da oldukça iyi gelmektedir.
Daha önce yapmış olduğumuz haberlerde soğanın faydalarından kullanım alanlarından ve soğan içeren oldukça lezzetli tariflerden bahsetmiştik. Peki size bizlere bu kadar faydası bulunan soğana sahip olmak için artık neredeyse hiç ücret ödemenize gerek kalmadığını söylesek?
''Bu devirde su bile parayla. Nasıl olacak da soğan ücretsiz olacak?'' dediğinizi duyar gibiyiz. TRT'de yayımlanan ''İyi Fikir'' adlı programda anlatılan yöntemle evinizdeki birkaç basit malzemeyi kullanarak nasıl patates ve soğan yetiştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.
Sadece bir kova bir adet orta - büyük boy leğen can suyu olacak kadar su ve birkaç adet soğan veya patatesin gerekli olduğu bu yetiştirme yöntemiyle (eğer yöntemi hemen şimdi uygularsanız) bu yaz boyunca patates ve soğan satın almanıza gerek kalmayacak.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]