Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Mümkünse Birlikte İçmemeniz Gereken 14 Kişi

  Mümkünse Birlikte İçmemeniz Gereken 14 Kişi
  Bir duble rakı eşliğinde Müzeyyen Senar (olmadı Ahmet Kaya) dinlediğimiz günler yerini evde çay demleyip çekirdek çitleterek tape dinlemeye bıraktığından beri kadehlerin mezelerin tadı tuzu kalmadı. Arada üç beş arkadaşımızla bir araya gelip bir şeyler içmek istesek 68 kuşağından hiçbir farkımız kalmıyor. Siyasetten başımızı kaldıramadığımız iki buçuk saatte bir gündemin değişti şu günlerde mevzu da bitmiyor. Biz yine de herşeyin eski tadını yakalayacağı günleri düşleyerek (en kötü önümüz yaz yani) asla birlikte bir şeyler içmemeniz gereken 14 kişiyi sıralayalım.

  1 - 68 kuşağı veteranları
  Bunlarla geleceğiniz nihai nokta Deniz Gezmiş anısı dinlemektir. Niye? Çünkü “Deniz o ara bi kaç gün de bizde saklandı...“. Daha önce bu hikayeyi 1500 farklı yerde de dinlemiş insanlar olarak; kendinizi “Deniz Gezmiş her bir 68‘linin evinde 3 gün saklansa bu hesapla 20 yıl falan kaçabilmiş olması lazım. Helal olsun...“ gibi hesaplar yaparken bulabilirsiniz. Masada kendi gibi bir kişi daha varsa muhabbetin sonunun küfürlerin havada uçuştuğu bir ideolojik tartışmaya varması nerdeyse kaçınılmazdır.
  - Deniz o zaman bizim evde kalıyor. Bi akşam kapı çaldı...

  2 - Sevgilisinden yeni ayrılmış yaralı ceylan
  Bu familyanın en yoran özelliği gece boyu kana karışan alkol miktarına ve çalınan müziğe bağlı olarak bir ruh halinden öbürüne keskin geçişlerle savrulmasıdır. "Koyayım g.tüne o kim ki!"yle "ben onsuz yaşayamam" arasındaki sert dalgalanmada tam olarak hangisine kafa sallayacağınızı bilemez arada harcanan siz olursunuz. Anlatmaya başlasa esir alır sussa konuşturamazsın. Zaten en erken 1. en geç 3. kadehin sonunda kesin ağlar. Ayrılık acısıyla mekanda yazmaya musait kim varsa sırayla yazar dışarıdan tam bir ruh hastası gibi göründüğünden herhangi bir sonuca ulaşamaz ve gecenin ilerleyen saatlerinde içine kapanıp elindeki cep telefonunun sms ekranına bi şeyler yazıp siler. Bırakıp gitsen gidemezsin yüreğin sızlar. Tek çözümü mümkünse ondan daha hızlı bir şekilde sarhoş olup acıyı hafifletmektir. Kolay gelsin...  - Evet hepinizin aklına ben geldim biliyorum...

  3 - Gelenekçiler adap diktacıları
  Daha masaya gelir gelmez "Aa ama meze söylemişsin söylenmez. Karpuzunu peynirini söyler diğerlerinin gelmesini beklersin" ile açılış yaparlar. Bu adamların rakıya buz attığınızda yaşadığı paniği AVM'de yavrusunu kaybetmiş annede bulamazsın. Gece boyunca bir workshop edası ile rakı içip masada yaptığın her hamlede doğrusunun gösterilmesini istemiyorsan bu elemanlardan da uzak dur.  - Sen... Sen rakıya buz mu attın?

  4 – Devamlı Antibiyotik kullananlar
  Bir önceki haftadan içmek için programlanmış rezervasyon ayarları ile heyecan yaşayan bünyenize ve haftasonuna kadar stabil tutulmuş midenize arsenik etkisi yapan insanlardır. Masada tek içen siz olduğunuz için kendinizi alkolik gibi hisseder "çay var mı?" sorusuna gözlerini belertip "hımm bi mutfağa sorayım" diyen garsonla durduk yere papaz olmanıza sebep olurlar. Muhabbetleri çekilmez zaten erkenden de uykuları gelir.  - Beyler ben antibiyotik kullanıyorum ya (Melih Gökçek 1987)

  5 – “Eee buradan nereye akıyoruz?“ ekolü
  Kıçlarının üzerinde oturma genlerinden yoksun olarak dünyaya gelmiş bu arkadaşlar gidilen mekanda insana iki dakka huzur vermezler. Sürekli diken üstünde duran vücut dilleri ve “Ee hep burada mı oturacağız yeaa“ sorularıyla gecenin ilerleyen saatlerinde hangi ortamlara akılacağını sorgularlar. Kimseden ses çıkmazsa ''Abi Karaköy’de Bokvar diye bir yer açılmış. Acaip hip bi mekan...'' diyerek kendi önerilerini getirirler. Başta da söylediğimiz gibi bu arkadaşlarla mümkün mertebe aynı ortamda içmeyin diyelim içtiniz başka mekana geçme önerisi geldiği anda “ok abi yalnız bi akadaşa uğriycam yarım saate orada buluşalım“ diyerek kendisini postalayın.

  Yoksa ilerleyen saatlerde kendinizi barmen garsonlar ve bodyguard dahil toplam 14 kişinin olduğu Bokvar‘da ''Ya bugün biraz boş galiba yoksa normalde adım atılmıyor'' cümlesini duyarken bulabilirsiniz.


  - Yeni bi yer açılmış diye geldik ama...

  6 - Tavşan gibi içenler
  Masada gece boyu "ooo hadi oturmaya mı geldik vur vur" sözleriyle kendini ele veren tavşanlar atletizmdekine benzer rollerini içkili ortamlarda da sürdürür ve kitleyi belli bir hızda içmeye ayarlarlar. Gece 12 sularında ortadan kaybolup çiçek gibi eve giden tavşanlar geride ne yapacağını bilmeyen sarhoş oldu olacak kitleler bırakırlar. Sabah dinç uyanırlar gece geç yatmazlar.

  7 - Çorbacı hayaliyle yaşayanlar
  Aslında alkolle öyle çok da bir ilgileri yoktur. Saat 7 sularında oturdukları masada tek odaklandıkları konu mekandan çıktıktan sonra gidilecek işkembecidir. O an için yaşarlar. Ara ara "beyler çorbaya gidiyoruz di mi bak" sözleriyle hedeflerini hatırlatır gecenin sonunda da "ooh valla nefisti" diyerek çileli bekleyişlerinin boşa çıkmadığını ilan ederler. Sarhoş bünyenizin karşısında "abi damardan tuzlama bir hayvandan ancak şu kadarcık çıkıyor bak" benzeri çorba övmeleriyle bilinirler.  - Beyler çorbacıya gideriz di mi?

  8 - "Bi ara buluşup bişeyler içelim"ciler
  Bu adamlarla muhtemelen yolda karşılaşırsın ama sana sundukları bu teklife kanarsan uzun vadede neden bu adamla daha önce de buluşmadığını hatırlarsın. En sıkıcı sohbetlerin şahı genelde bunlardır. Dikkat ettiysen karşılaştığında da yanında kimse yoktu... yaaa...

  9 - "Bak bir büyük içtik hanımla ben çupra yedik Engin levrek söyledi 4 meze tatlı...ne verdik tahmin et?"çiler
  Genellikle Fenerbahçe Orduevi etrafında bulunurlar. Kitlenin önemli bir kısmı emekli subaylardan ya da içki içmek için çalıştığı dairenin lokalini tercih edenlerden oluşur. Kendi hallerinde insanlardır. Sürekli yenilen içilenin hesabını yapıp aynı sofranın bambaşka mekanlardaki maliyetiyle karşılaştırma yaparlar. "Tahmin et ne verdik?" sorusuna doğru yanıt verdiğinizde yüzlerindeki hayal kırıklığı uzaydan bile görülebilir. Emin olun sizinle birlikte içtikleri o geceyi de bir başka ortamda gururla anlatacaklardır. 3’le 7'yle 11‘le bölünebilme kurallarına hakimdirler masaya gelen hesabı anında üleştirebilirler.


  - Ne kadar hesap geldi tahmin et?

  10 - İçtikçe kurulanlar
  En tehlikeli tiplerdir. Normal şartlarda dünyanın en sakin en sessiz en utangaç tipleri iken içtikçe karakter değiştirir dark side'a geçerler. Sürekli geçmişten gelen bitmeyen bir hesaplaşmaları vardır. Gecede aynı mevzuyu evirip çevirip en az 8 kere anlatırlar. Konuya ilginizi kaybettiğinizi anladığı anda durduk yere hedef değiştirip size kurulabilirler. Böyleleriyle içmemek en aklıselim davranıştır. Ama oldu da denk geldiniz; muhakkak önceden anlaşmanızı yapıp cep telefonuna el koyun. İşler çığrından çıktığında sokak ortasında bırakıp kaçmaktan çekinmeyin.

  11 - Zamanında Güzel Marmara'yı gazozla içenler
  Parasız öğrencilik dönemlerinin çok da ilginç olmayan içme anılarından bahsetmekten yılmayanların oluşturduğu kitledir. Kah kötü şaraba gazoz kattıkları anıları kah limonataya kolonya damlattıkları hatıraları bitmek bilmez. 42 yaş dolaylarına dek hangi finalde nasıl kopya çektiklerini bugün yaşanmışcasına anlatabilme potansiyelleri mevcuttur.

  12 – “Çile bülbülüm Alllaaaah!“ korosu
  Ha bu arkadaşlar da sizi gittiğiniz fasılda rezil etme kapasitesine sahip aslında zararsız ancak epey rahatsız edici familyadandır. "Şarkının sözlerini biliyor muyum?" "sesim bu şarkının nakaratına yeter mi yoksa götümden mi çıkar? gibi sorgulamalara hiç girmeden ne çalınırsa bağıra bağıra kafayı ve kadehi asenkron şekilde sallaya sallaya eşlik ederler. Tahmin edebileceğiniz üzere Çile Bülbülüm'ü duyar duymaz yerden 5 cm havalanmaya başlayarak ''çileeeeeeeeeee'' demeye başlayan arkadaşınız yere inmeden o mekandan kaçabiliyorsanız kaçmaya bakın...  - Çileeeeeeeeeeeee...

  13 - Boğma rakı yöreselcileri
  "Asıl var ya Adana'da bir boğma rakı içtim" cümlesiyle başladıkları sohbet sizi önünüzdeki 3 saat boyunca sadece kafa sallayabildiğiniz bir sürece itecektir. 80'lerin küçük numaralı rakı şişesi bulma telaşından bahsetmezlerse ölebilirler...
  - Aha vallahi küçük numaralı rakı

  14 - "Olum gerçek absinth içtim lan"cılar
  İnanmayınız itibar etmeyiniz... Tek marifetleri hayatlarının bir döneminde Amsterdam’da bulunmak olan bu kitle hiç öyle güzel müzel içemez. En fazla interrail yapılır bunlarla...


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Yed-i AdL, Lahza and Flagellum Dei like this.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Süper mizah konusu olmuş.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  2 - Sevgilisinden yeni ayrılmış yaralı ceylan
  Bu familyanın en yoran özelliği gece boyu kana karışan alkol miktarına ve çalınan müziğe bağlı olarak bir ruh halinden öbürüne keskin geçişlerle savrulmasıdır. "Koyayım g.tüne o kim ki!"yle "ben onsuz yaşayamam" arasındaki sert dalgalanmada tam olarak hangisine kafa sallayacağınızı bilemez arada harcanan siz olursunuz. Anlatmaya başlasa esir alır sussa konuşturamazsın. Zaten en erken 1. en geç 3. kadehin sonunda kesin ağlar. Ayrılık acısıyla mekanda yazmaya musait kim varsa sırayla yazar dışarıdan tam bir ruh hastası gibi göründüğünden herhangi bir sonuca ulaşamaz ve gecenin ilerleyen saatlerinde içine kapanıp elindeki cep telefonunun sms ekranına bi şeyler yazıp siler. Bırakıp gitsen gidemezsin yüreğin sızlar. Tek çözümü mümkünse ondan daha hızlı bir şekilde sarhoş olup acıyı hafifletmektir. Kolay gelsin...
  İşte bunlar hiç çekilmiyor.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ablamla içmem. Berbat içki içiyor bir kasa birayla hiçbirşey olmuyor.
  Ben hemen sızıyorum.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Abi hakkaten süper tespitler. Bende genelde kimle içersem içeyim sürekli kafayı sallayan adam modundayım. Susmuyor insanlar içmeye başlayınca. O yüzden tek başına takılacaksın. Duvara anlatırım derdimi öyle adamalara anlatmaktansa daha iyidir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş