Sevgili Güzin abla
Ben 34 yaşında bir bayanım ortaokuldayken bana bir arkadaşım estaczy verdi ben de ne olduğunu bilmeden içtim sonra arkadaşım onun bana uyuşturucu olduğunu söyle bu liseye kadar böyle devam etti lisede arkadaşımın evine gittim bana toz uyuşturucu verdi bende hiç çekinmedim sonra üniversitede de bırakamadım bana kolay gelmedi bırakmak . Evlendim çocuğum oldu yine devam ettim. Bir gün çocuğum uyuşturucuları görmüş bana sordu ne budiye ben de sen anlamazsın bırak dedim unutmamış ben uyurken çekmecemden almış içmiş uyuşturucuları ve uyandığımda onun soğuk bedeniyle karşılaştım… ambulans çağırdım yolda hayatını kaybetmişti.. ben de o günden beri kendimden nefret ettim…Kaç kez intihara kalkıştım ama ölmedim ölemedim bir türlü….

Güzin ablanın yorumu

Sevgili kızım çocuğunun kaybı nedeniyle vicdan azabı duymanı çok iyi anlıyorum… Ancak uyuşturucu öyle bir beladır ki bir kez bulaştın mı çok zordur bırakmak…ve asıl buna seni alıştıran o insanlar vicdan azabı duymalılar…kim bilir seninki gibi kaç hayatı söndürdüler kaç insanın mahvına yol açtılar.

Senin tek suçun tedavi olmayı akıl edememek evde bu uyuşturucuyu bulundurmaktı tabii ki… Böyle bir acı yaşamışsın bundan sonra aklını başına topla ve asıl bu uyuşturucu ile mücadele etmeye karar ver. Ölmek en kolay yol…eğer çocuğunun ruhunu rahatlatmak istiyorsan kendin gibi uyuşturucu müptelası olan insanlara destek olmak için savaş…onlara yardımcı ol kendini de onları da kurtarmaya bak bu beladan…