Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Arrow Philippa Gregory Kimdir? Hayatı Hakkında...  Doğum Tarihi: 1 Ocak 1954
  Doğum Yeri: Nairobi Kenya

  Eserleri

  Wideacre trilogy
  Wideacre (1987)
  The Favored Child (1989)
  Meridon (1990)

  The Tudor series
  The Other Boleyn Girl (2001)
  The Queen's Fool (2003)
  The Virgin's Lover (2004)
  The Constant Princess (2005)
  The Boleyn Inheritance (2006)
  The Other Queen (2008)
  On her website Philippa Gregory says she does not write her Tudor series books in order. Read chronologically:

  The Constant Princess (Katherine of Aragon)
  The Other Boleyn Girl (Mary and Anne Boleyn)
  The Boleyn Inheritance (Jane Boleyn Anne of Cleves and Katherine Howard)
  The Queens Fool (A young Jewish Girl's story of her service in the court of Edward VI Mary I and Elizabeth Tudor)
  The Virgin’s Lover (Elizabeth I)
  The Other Queen (Mary I Queen of Scots)

  Earthly Joys
  Earthly Joys (1998)
  Virgin Earth (1999)
  [edit] War of the Roses
  The White Queen (2010)
  The White Princess (TBA)
  The Red Queen (TBA)

  Other works (Including UK Books)
  A Respectable Trade (1992)
  The Wise Woman (1992)
  Fallen Skies (1994)
  A Wisewoman (2002)[1]
  The Little House (1998)
  Zelda's Cut (2001)
  Perfectly Correct (1992)
  Mrs. Hartley and the Growth Centre (1992)
  Bread and Chocolate (2002)

  Children's Works
  A Pirate Story
  Diggory and the Boa Conductor
  The Little Pet Dragon
  Princess Florizella
  Princess Florizella and the Giant
  Princess Florizella and the Wolves

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Boleyn Kızı  Mary Boleyn on dört yaşında masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde VIII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary hem altın prensine aşık olur hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi Anne Boleyn’den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.


  Son derece zengin biçimde işlenmiş etkileyici bir aşk seks ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı Avrupa’nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.


  “Gregory’nin artistik ehliyeti sağlam yerden bu belli bir kurmaca yazarı olarak ortaya çıkaramayacağı hikâye yok.”

  -Times

  “Tarihi romanlara düşkün okur için nefis bir deneyim olacak.”

  -Publishers Weekly

  “Tudor Hanedanı’nı ortaya seren sürükleyici bir roman. Hatta son yılların en çarpıcı tarihi romanı!”

  Daily Mail

  Kraliçenin Soytarısı
  Tudor masalı Kraliçenin Soytarısı ile devam ediyor... Boleyn Kızı’nı bir kralın aşkı için birbiriyle savaşan iki kızkardeşin gerçek masalını çok sevmiştiniz. Kraliçenin Soytarısı’ında ise ‘bakire’ Elizabeth’in kraliçe olma ihtirası ve bu yolda ‘kanlı’ Mary’ ile giriştiği entrika savaşı sizi tamamen ele geçirecek. Tüm bu hanedan mücadelesinin ise tek bir tanığı var. Engizisyondan kaçan Yahudi bir genç kız.Mary’nin sarayındaki soytarı. Bir casus.


  Bakirenin Aşığı
  Boleyn Kızı ve Kraliçenin Soytarısı romanının yazarından Kraliçe Elizabeth döneminin ilk yıllarını ve o tehlikeli günleri anlatan nefes kesici bir roman.


  İngiltere’nin yeni kraliçesi olmuş Elizabeth’i bekleyen iki büyük tehlike vardı: Fransızlar’ın İskoçya’yı istila edip İskoçya Kraliçesi Mary’yi tahta geçirme tehdidi ve Elizabeth’in vatan hainliğinden hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley’ye olan tutkulu aşkı. Ancak Dudley zaten evliydi ve kendini ona adamış karısı Amy Robert’tan asla umudunu kesmeyecekti özellikle de görevine yeni atanmış Protestan bir kraliçe için. Sevgili kocasından ayrılıp onu özgür bırakmamakta kararlıydı ancak kocasının gözdesi olmayı da başaramıyor kocasını sarayın zevk ve sefasından uzak tutamıyordu. Bu evliliğe karşı olan başkaları da vardı ancak onlar da farklı sebepten karşı çıkıyorlardı Elizabeth’e. Kraliçenin en bilge danışmanı William Cecil Elizabeth’in siyasi ilişkiler adına faydalı bir adayla evlenmesi gerektiğini biliyordu; amcası Dudley’den nefret ediyordu ve Elizabeth’le evlenmesi için önce ölüsünü çiğnemesi gerek diye yeminler ediyordu. Âşıklar üçgeninin arkasındaysa başka nifaklar yaşanıyordu: Protestanlar papazlar suikastçılar diplomatlar ve para peşindekiler. Elizabeth iflasın eşiğindeki ülkesinin başına geçer geçmez ülkeyi bir de asla kazanılma ümidi olmayan bir savaşa sürükleyince İngiliz parasının değeri de iyice yok oluyordu.


  Ancak bu arada birisi gizli bir eylemin peşine düşecekti ve işte o andan itibaren Elizabeth Dudley ve yeni yükselen imparatorluk için hiçbir şey planlandığı gibi olmayacaktı.


  Tarihi gerçekleri çağımızda devam eden söylentilerle birleştirip karıştıran Philippa Gregory Tudor günlerini anlatan karanlık ve gerilim dolu bir roman ortaya çıkarıyor ve büyük kraliçe I. Elizabeth’i daha önce hiç kimsenin göstermediği bir şekilde resmediyor. Tutkulu korku dolu ve duygusal ihtiyaçları bitmeyen bu kraliçeyi hiçbir şey durduramıyor.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Mahkum Prenses  İngiltere’yi yönetmek onun kaderiydi...


  Aragonlu Katherine Katalonya’da doğdu. Anne ve babasının aileleri krallar ve savaşçılarla doluydu Aragonlu Katherine İspanyol İnfanta’ydı. O İspanyol Prenses’ti. Üç yaşındayken İngiltere Kralı VII. Henry’nin varisi ve oğlu Prens Arthur’la nişanlandı. Galler Prensesi olmak üzere yetiştirilen Katherine o uzak nemli ve soğuk ülkeyi yönetmenin kaderi olduğunun farkındaydı.


  Müstakbel kayınpederi Katherine’in ülkeye gelişine büyük tepki gösterdiğinde genç prensesin hayata olan inancı sınanmıştı. Arthur daha ufacık bir çocuktu; yiyecekler bir tuhaf ve adetler de bir o kadar kabaydı. Katherine zamanla birinci Tudor hükümdarlığına alıştı ve Arthur’un karısı olarak sürdürdüğü hayat daha katlanılabilir bir hale geldi. Bu anlaşmalı evlilik beklenmedik bir şekilde narin ve tutkulu bir aşk yarattı.


  Fakat bu çalışkan genç adam öldüğünde Katherine kendi geleceğine yön vermek üzere yapayalnız kaldı. Ne olursa olsun kraliçe tacını giymeli ve kendi hanedanına hükmetmeliydi. Ama nasıl? Elbette Arthur’un eğlenceli ve şımarık erkek kardeşi Henry’yle evlenerek. Henry’nin hem babası hem de büyükannesi bu evliliğe tamamen karşıydı; Katherine’in gücü tartışılmaz ailesiyse yardımcı olacak gibi görünmüyordu. Ancak Katherine annesinin kızıydı ve damarlarında aynı savaşçı kan akıyordu. Amacına ulaşmak için ne gerekirse yapmaya hazırdı; bu uğurda hayatının en büyük yalanını söyleyip bu yalana sadık kalmak zorunda olsa bile.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş