Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Hayatını Bile Koruyamadıktan Sonra Güçlü Olsan Ne Yazar

  Birgün bir rahip tapınakları eşkiyalar tarafından basılıp birçok arkadaşı öldürüldükten sonra dikildiği meydanda etrafındaki karmaşaya bakarken niçin yaratıldığını etrafındaki bu kötülüğün niçin var olduğunu düşünüyormuş. Elindeki kılıcıyla rahibin yanına gelen bir eşkıya onun korkusuz dingin halini görünce onu hemen öldürmek yerine ona ne düşündüğünü sormuş. Rahip sakince varoluşu anlamaya çalıştığını söylemiş. Eşkiya 'Çok basit. Güçlü olmak için yaşıyoruz dünya güçsüzlere göre bir yer değil. Güçsüzlük kabul edilemez görmüyor musun güçsüzler her zaman ezilir öldürülürler' demiş.

  Ama rahip aslolanın güç olmadığını biliyormuş. Başını önüne eğip düşünmeye başlamış. Rahibin sessizliği eşkiyayı kızdırmış. Karşısında sakince duran ve söylediklerine katılmadığı ifadesinden belli olan turuncular içindeki bu adama bir ders vermek istemiş : 'Eğer dünya senin inandığın şekilde yaratılmış olsaydı o zaman kimsenin öldürülmediği haksızlığın suçun olmadığı bir yer olması gerekmez miydi? Bunca ibadetin sonunda korunman gerekmez miydi? Ben 6 yaşındayken tüm ailem gözlerimin önünde öldürüldü ve beni bir kampa alıp yetiştirdiler bana güçlü olmayı öğretmiş olmasalardı ben de şimdi onlar gibi yok olup gitmiştim. Sevgi insanı güçsüzleştiriyor. Tapınağınıza girdiğimizde bize karşı koyup sizin için değerli olanı korumak yerine önümüzde eğilip kafalarınızı kesmemizi beklediniz. Çünkü yaratılan herkesi seviyorsunuz Yaradan'dan ötürü. Görmüyor musun sevginiz sizi yok ediyor' demiş.

  Rahibin suratında beliren gülümseme eşkıyayı iyice çileden çıkarmış. Eşkıya elindeki kılıcı rahibin kalbine sokmak için kaldırmış ama rahibin gülümsemesindeki samimiyet o kadar gerçekmiş ki kılıcı saplamadan önce neye güldüğünü sormuş. Rahip eşkıyaya teşekkür edip 'Ancak şimdi anlayabildiğim için gülümsüyorum' demiş ve açıklamış : Hep dünyanın insanın içindeki iyiliği bulması için tasarlanmış bir bahçe olduğunu düşünürdüm ama bugün olanlar ve sen bana şunu anlattınız : Iyi olmak aslında sadece detaymış. Ne deneyimlemiş olursa olsun yaşadığı kötülüğe rağmen insanın kendini iyiye çevirecek gücü olmasındaymış tüm mesele. Güç birinden üstün gelmek ya da istediğinde birinin canını almak değil biri senin canını aldığında bile kötüleşmemek onun düştüğü tuzağa düşüp canavarlaşmamaktır. Sana vurana el kaldırmamak sana vurana el kaldırmaktan daha zordur. Asıl doğruda durmak güç ister.' Dinlediği sözlerden bir an etkilenen eşkıya önce kılıcını indirmiş ama hemen ardından 'Hayatını bile koruyamadıktan sonra güçlü olsan ne yazar' deyip kılıcını rahibin kalbine saplamış.

  Not : Hem güçlü hem iyi olunmaz.

  Çi / akilah / Azra Kohen kitabından alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İyilik için çalışanlar güce de sahip olamaz demek ki.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Güzel hikayeymiş. İyilik olunca güce de kavuşur insan bence.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş