Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Z-Lined
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Yaşanmış Gerçek Hikaye

  Bir Çocuğun Hayat hikayesi.

  Arkadaşımızın ismi Hasan. Okul yıllarında sürekli aklı top oynamakta arkadaşlarıyla birlikte olmaktadır. Zaten okulla pek arası da yoktu. Sürekli okuldan kaçar sürekli bahaneler üretir; okula gitmezdi. Nasıl olduğunu kendisi bile anlayamadı zaten. Bunun nedeni ise ilkokul 2. sınıfta başından şöyle birşey geçer. : 2 çocuk bir birine taş atarlar ve birisi taşı fırlattığında başkasının başına gelir.

  Çocuğun ailesi okula gelirler ve Hasan'ın bulunduğu sınıfa girerler Hasan o zaman çok çalışkan ve öğretmeni tarafından çok sevilen birisi haline gelmişti. Hasan kendi sırasında taş atan çocuk ise Hasan'ın hemen arka sırasındaydı. Çocuk eliyle işaret etmişti şu attı diye..

  Öğretmen'de hemen Hasan'ı kaldırır cağırır 2 tane tokat atar ve o gün boyu tek ayak üstünde sınıfın ortasında bekletirdi.

  Hasan yeminler eder ağlar ama öğretmene derdini anlatamaz ve Hasan susar öyle bir susar ki içi kan ağlaya ağlaya...Ondan sonra ise okul yılları hep millete sataşmakla sürekli kavga çıkartmakla ve okula gitmemekle geçmiştir.

  Okul bitmeden Engin diye sınıf arkadaşıyla hiç olmadık şeylere bulaşırlar. Geceleri eve gitmez Beşiktaş'a gider orada sabahlarlar hırsızlık yapmaya başlarlar. Ve sigarayada başlamışlardır. Aradan bir sene geçer ve Hasan uyuşturucuya bulaşmıştır. Sürekli esrar içer bali çeker.

  Farklı farklı çevreler edinmekle birlikte yaptığı hırsızlıklar daha da artmıştır. İlk önce kendi okulunu 3 kere soyar. Elinde bıcaklarla gezer kafası her Allahın günü güzel geçerdi.

  Esrar'ı içtiğinde çok huzurlu hissetmesini sağlıyordu. Esrar için uyuşturucu için para gereklidir. Uyuşturucu için tek güç paradır. Sürekli hırsızlık yapıp para çalan Hasan artık 3 5 arkadaşıyla gasp etmeye başlamıştır. Arkadaş ortamına girerken ''oo abicim 3 liran var mı oo kardeşim 1 liran varmı'' diyerek 5 lira 10 lira biliktirip parasını esrara yatırırdı.

  Yatırdığı gibi de tek değil o esrarı 3 4 kişi içerlerdi. Çünkü sadece Hasan değil diğer arkadaşlarıda para bulurlar ve paraları ortak yapıp uyuşturucu temin ederlerdi.

  Hasan artık çok pis hal almaya başladı. Herkese sataşmaya hatta ve hatta kendi sokağında yürürken bile milletin onun önünden çekilmesi gibi..

  Extacy kullanmaya başladı. Yaşları daha 15 idi. Extacy öğle bir bayımlılık yapmıştır ki Hasan'a her gün mutlaka 2 tane yutar. Extacy esrar bulamadığında ise tiner veya bali çekerdi. Eski mahallesinde oturan 6 iyi bir arkadaşları vardı.

  Ama arkadaşları onunla konuşmazdı. Tek kişi haricinde oda Ahmet. Hasan ne zaman onların yanına gitse onlar bahaneler uydurur ''benim eve gitmem lazım'' diğeri ''amcam beni bekliyor '' diyerek.. Giderlerdi tek kalan Hasan ise kendi evine giderdi. Hasan gittikten sonra arkadaşları tekrar buluşur ve sohbet etmeye devam ederlerdi.. Tabi Hasa'nın bundan haberi yoktu..

  Ahmet birgün karşı gelir bu 5 arkadaşına ''ben bu Hasan'ı yanıma alıcam uyuşturucuyu hırsızlığı bıraktırcam'' Der. Ve öteki arkadaşları kabul etmez Hasan'ı da istemezler ondan adam olmaz insan olmaz derler..

  Yavaş yavaş Ahmet Hasan'ı alır ama onların yanına sokmaz. Yavaş yavaş sokmaya çalışırdı o arkadaşların yanına.
  Hasan hala uyuşturucu çeker Ahmet'in yanına giderdi. Ahmet o kadar iyi bir insandı ki Hasan'ı anlıyor ona ''hayır yapma '' demiyordu bile.. Hatta kendisi esrar getirir veriridi Hasan'a.. Ahmet Hasan'ı ilk önce o kötü çevresinden soğutmasını sağlatmıştı. Çok iyimser yaklaşarak sürekli birlikte gezmeye başladılar. Ahmet diğer arkadaşlarını unuttu bile. Artık tek arkadaşı vardır oda Hasan'dır. Ahmet sigara bile kullanmazdı her ortama ayak uydurur herkesi anlardı kimin ne halt yediğini kimin ne yaptığını da çok iyi bilirdi.

  Birgün bali çekip Ahmet'in balkonun önünde oturdu Ahmet ordaymış fark etmemişti bile Ahmet seslenince '' gel balkonda oturalım'' dedi. Tabi Ahmet anlar bali çektiğini Ahmet'in aileside bilirdi Hasanın uyuşturucu kullandığını neyse Hasan gider ve dertleşirler harika günler geçirir'di Hasan ile Ahmet. Araba tekerliği patlatmalar beraber kavga etmeler hatta biri için canını vermelere kadar.

  Birgün hasan kaybolur ortadan 3 5 gün kadar. Hasan bir arkadaşıyla beraber İstanbul dışına çıkmıştır.
  Geldiğinde ise 1 kilo esrarı satmakla uğraşmıştır. Sattıktan sonra kavgaya karışır ve 2 kişiyi bıcaklar. Bir şekilde Hasan'ı bulurlar daha sonra ve sonra ise kolunu kırarlar ayağına esrar bastırıp kafasınıda çatlatmışlardır. Aradan baya bir zaman geçer Hasan iyileşir Ahmet'e anlatır durumu.. Tabi Ahmet üzülür hemen o çocukları bulmaya çalışırdı.. Hasan Ahmet'i durdurur boşver der ve geçer çünkü Hasan Ahmet'in başına birşey gelmesini istemezdi. Hasan tek başına halledicekti durumu.

  Aradan 1 sene geçer Hasan yine uyuşturucu pisliğinden vazgeçmez. Extacyı her allahın günü yutmakla birlikte hiç birşey yemez içmez ve ölüme kadar gider.. 1 ayda 55 kilosundan 32 kiloya düşer. Hasan okadar çok hastalanmıştır ki ayağa bile kalkamaz hale gelmiştir. Hasan artık yatakta uyuşturucu kirizine girmekle birlikte Allah'a dualar etmektedir. Uyuduğunda rüyasında tek gördüğü şey sadece uyuşturucudur.

  Uyandığında annesine bağırırdı babası ise evi terk etmişti. Birgün evde kimse yokken Hasan ölmek ister artık dayanamaz çektiklerine. Ayağa kalkıp balkondan aşağı atlıcaktı ki Allah yardımcısı oldu ayağa kalkar kalmaz yere düştü.. Yani kalkamadı.. O hastalıkla birlikte Ahmet sürekli Hasan'ı ziyaret ederdi. Yavaş yavaş Ahmet Hasan'a bişeyler yedirirdi. Hasan'ın iştahi 1 gram bile yoktu o sıralar. Zamanla hasan toparlanır ve hayata yeni bir başlangıç yapmaya karar verdi. Artık hayatında uyuşturucu yoktu sigara bile yoktu. Hayatın daha zevkli olduğunu anladı eskiden Ahmet'le arabalarında gezerken esrar içerdi. Bıraktıktan sonra ise sahil kenarında çay icip ''vay bee Ahmet'' der ve muhabbete başlarlardı. . Şuan Ahmet evli Hasan çalışıyor. Çok kötü günler geçiren Hasan'ın şuan ki durumu ciddi anlamda iyidir.

  Merak ettiğiniz birşey Hasan uyuşturucuyu nasıl bıraktı?
  Ahmet'in desteği ile bıraktı. Ahmet'in o güzel konuşmaları Hasana o hastalığında yardım etmesi ve onun yanında olmasıyla birlikte uyuşturucuya son vermesiydi. .

  Son Z~


  ----

  Evet arkadaşlar uyuşturucu pisliği bataklığı arkadaş çevresinden başlayan birşeydir.

  Arkadaşın içer sana uzatır. Ergenlik çağında olan bir erkek hayır demez merak eder hatta üstüne gider. Alır ve kullanmaya başlar..

  Sonrasımı? Sonrası hayatı sönüktür.. Dönebildiği yere kadar dönerse kardır dönmez ise kazadır. . Yani (Toprak)

  Hasan zor kurtuldu. Ahmetin sayesinde ama bir çok arkadaşı bu yolda öldü.
  Bali Ercan Tinerci Uğur pij Ömer Skyli Sedo

  Biri kendini astı biri öldürüldü biri kendini köprüden Attı. Birçok arkadaşı ise ceza evinde.. Bir iki arkadaşı ise Hasan'ın durumu gibi herşeyi bıraktı..

  Esrar içen : - Halisilasyon yapar kimsenin almadığı kokuları daha kolaylıkla alır. Daha rahat nefes alır gözü parlar ve kızarır oda yeni içenler için.. İçeni rahatlatır sürekli acıkırsın iştahın fırlar bol bol yemek yeme gelir aklına..

  Kötü alışkanlıları ise : Esrar için para gerekli. Para ise ya çalışacaksın yada hırsızlık yapıcaksın. Unutkanlık yavaş yavaş hastalıkların başlar. Zamanla iştahın kalmaz sürekli yorulursun uykuların kaçar uyanırsın artık hayatın sana anlamsız gelir..

  Extacy : - Cesaret verir halisilasyon yapar. Herşey çok hızlı olur her yerin kasılır dişlerini bile kırabilirsin..

  Göz bebeğin büyür gözlerinde aynı şeklde büyür. Kalbin cok hızlı atar. Extacy hapı yuttuktan sonra kesinlikle uyumayacaksın uyursan ölürsün.

  Aşırı derecede iştahını kapatır uykunu kaçırır. Aşırı derecede kilo kaybı.. Bir çok hastalığı getirir ağrılar sızıntılar vb.

  Bali : - Halisilasyon dünyası... Aşırı derecede unutkanlık yapar. O kadar cok pis unutkanlık yapar ki kendi arkadaşının kim olduğunu bile bilmezsin.. Ve herkese sataşırsın..

  Tiner : - Cesaret verir halisilasyon yapar saldırgan bir insana dönüştürür.

  Şu hayatta o kadar çok güzel şeyler var ki uyuşturucu kullanmak yerine uyuşturucusuz hayat'ın daha güzel olduğunu görmenizi isterim.

  Hayat sizi sorgulamasın Sizler hayatı sorgulayın. .
  Bir takım hatalar yapıyoruz yapmışızdır da veya yapıyorsunuz..

  Bunların önüne geçmeliyiz. Nasılmı? Yeter Artık diyerek.

  Herşeyin beyinde bittiği gibi istediğin zaman gitmek istediğin zaman durmak gibi birşey..

  Şimdiki gencler daha kötüler herkes bir birine kazık atıyor.

  Birşeyleri görmüşsünüz yaşamışsınız. Tamam ama Daha ne gerek var hala ileriye gitmenin?

  Canım cekiyor diye bir olay yok. Beyin Herşeyin Gücüdür.

  Uyuşturucuya Hayır !!

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence arkadaş çevresiyle ilgisi yok. Arkadaşını doğru seçeceksin.
  Bana zorla uyuşturucu kullandıramaz arkadaşım -ki içimizde yoksa kimse kimseyi değiştiremez.

  Umarım bu hikaye uyuşturucu bataklığında olan gençlere ders verir.

  Teşekkürler.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Valla insanın içinde olmalı bazı şeyler. Bizde bulunduk ortamlarda. Abilerimiz etrafımızda esrar döndürdü sıra bize geldiğinde " ben içmem abi " diyebildik.

  Herkes diyebilmeli.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İmla hataları yüzünden hiç birşey anlamamıştım. Ama sürmenaj düzenlemiş.

  Kötü alışkanlıklardan uzak durmak lazım. Bunların içinde sigara ve alkol de var.


  Sağlığımızın kıymetini bilmeliyiz.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bırakmış bile olsa daha önce uyuşturucu bağımlısı olan biriyle konuşmam ben.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş