Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bir Türk, Bir Kürt ve Bir Ermeni

  BİR TÜRK BİR KÜRT VE BİR ERMENİ

  Biri Türk biri Kürt diğeri de Ermeni olan üç arkadaş yolda giderken susamış; o sırada gözlerine bir bağ ilişmiş. Salkım salkım üzümler... "Girelim bahçeye sahibi varsa parasını verir afiyetle yeriz. Yoksa bir iki salkım üzümden ne çıkar" diye düşünmüşler. Üzümleri tam yemeğe başlamışlar ki bağın sahibi gelmiş. Ermeni'nin üzerinde papaz kıyafeti varmış. Onun farklı bir dinden olduğu anlamış bağ sahibi; diğer ikisine sormuş: "Siz kimsiniz nesiniz?" Biri Kürt diğeri Türk olduğunu söyleyince üçüyle bir arada başa çıkamayacağı için basmış papaza dayağı. "Bunlar benim din kardeşim. Ya sana ne oluyor?" Papaz "Parasını ödeyecektim" dese de bağcının sopası sırtına inip duruyormuş. Kürt ve Türk tepki vermeden bu dayağı seyretmiş. Papaz yere yıkılınca bağcı bu defa Kürt adama dönmüş: "Sen benim din kardeşimsin ama gene de kuyumuzu kazarsın.

  Arkadaşınla aynı ırktanız. Benim kanımdandır. Yesin malımı helâli hoş olsun." Bu defa Kürt'ü dövmeye başlamış Türk'ün sesi çıkmamış. Onu da hakladıktan sonra bağcı Türk'e yönelmiş: "Tamam anladık Türksün aynı kandanız aynı dindeniz fakat sahibi olmadan başkasının bağına girilir mi?" diye sormuş; bu defa ona vurmaya başlamış. Türk bir yumrukla yere yuvarlanınca Kürt'e dönmüş ve

  "Biz" demiş "İlk başta papazı dövdürmeyecektik."

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben bu hikayeyi biraz araştırdım. PKKlı Sırrı Süreyya Önder karşıma çıktı.

  Ne yani şimdi herşey bizim suçumuz mu? Osmanlı zamanından beri Ermeniler'e tanıdığımız hakları Türkler'e bile tanımadık. Siz hiç duydunuz mu Osmanlı Sarayında bir Türk'ün çalışıp herhangi bir mertebeye geldiğini..Ama diğer ırkların hepsi Osmanlı tarafından değerliydi. Yine nankörlüğü onlar yaptılar. Kanı bozuk nankörlere hiçbir zaman yaranamazsın. Hep istemesini bilir gözleri hiç doymaz.

  Aslında hepimiz hikayeye göre dayakları eşit yiyoruz ama terör örgütü kurmuyoruz.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hikayeden çeşit çeşit anlam çıkarılır. Irk olarak yaklaşmaktan evvel insan olarak yaklaşmak lazım. Demek ki dayak söz konusu olunca kimse kimseyi korumuyor. İnsanlık ölmüş madem başkasına ait olan bir yere izinsiz girilmeyecek.
  Orhan_Akkaya, Bunu Beğendi.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş