Bir gece gözlerinizi kapattığınızda ruhunuzu uyku teslim aldığında bir suret belirir ve tekrar tutar ellerinizi tıpkı aylar önce tuttuğu gibi… O yeşil gözlerinin arasındaki coşkulu kahveler parıldar dudakları “pişmanım” der.


Siz yüreğinizdeki aşkı tekrar çıkarırsınız sakladığınız yerden tekrar gümbür gümbür çağlarsınız sevdiğinize doğru. Korku dolu mantığın sesini duymazdan gelir bile bile yine de atlarsınız ateşe… Bir kuş kanat çırpar bir gökkuşağı doğar bilirsiniz bu duygunun yaşattığı hazzı ve tadarsınız yeniden…

Parmakları avuçlarınızın içinde omuzunda geçmişten bir yükle o karşınızda belirir. Tekrar size dönüşü hayal gibidir. “En mutlu olduğum andayım” dersiniz. Gururu görmezden gelip size tekrar dönüşüne kucak açarsınız. Sonra bir karanlık kaplar etrafı ve gerçeğe uyanırsınız.

Uyandığınız gerçek dünyada gözlerinize anıların tozlu sayfalarından hikâyeler düşer bir anda. Onun gülüşü onun öpüşü onun sarılışı onun gözyaşı onun sesi… Kısacası o kaplar dört bir yanınızı. Seneler sonra kimse için ağlayamasanız da onun için gözyaşı dökebildiğinizi fark edersiniz.

Sonra kahkahası jilet gibi keskin gerçekler boğazınıza dayanır. Başkasına gidişi başkasının kollarında mutlu oluşu onun değimi ile “olması gerektiği gibi” yaşayışı gelir aklınızın en hassas yerine.

Mantığınızın o korku dolu bekleyişleri sonunda gerçeğe dönüşmüştür. Ağlarsınız… Nafile bir gövde gösterisine dönüşür gözyaşlarınız. Bilirsiniz ki; gözyaşları değildir unutmanızı sağlayacak olan. Kalbinize emrivaki yapıp “unut” da diyemezsiniz. Acınız büyür ama tattığınız mutluluğa değmiştir. Kahrolmazsanız ama yine de… Bilirsiniz çünkü; bazı hikayeler yarım kaldığı için güzeldir…Solmaz Akça