Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Dua Etmenin Kudreti

  Afrika kaşiflerinden Dr. Livingstone bir yerli şefine buzun ne olduğunu anlatmaya çalışmıştı. Hayatı boyunca Afrikanın cehennem sıcağında yaşayan bu yerli gülmekten kırılmış ve Livingstone bunu anlatmanın imkansız olduğuna karar vermiştir. Beş duyumuzun dışında olan tüm hakikatleri reddedenler de dua konusunda Afrikalı bu yerliden farksız değillerdir.

  2. Dünya savaşını inceleyen bir psikolog; Allahı bir dinamoya benzetebiliriz demiştir. Eğer dua ile ona bağlanabilirsek kudretinden faydalanabilir bağlanmayı reddedersek faydalanamayız. Bu bizim tercihimize kalmıştır. Zamanımızda duanın münakaşa kabul etmez kudretinin delilleri çok fazladır. İnsan oğlunun ihtiyaç duyduğu zaman kendisinden üstün bir kuvvete sığınmasının şaşılacak bir tarafı yoktur. Asıl şaşılacak olan bunun şaşılacak bir şey olduğunu sanmaktır.

  George Washington’un Forge vadisinin karlarına diz çökerek Allah’tan yardım istediği Abraham Lincoln’un iç savaş sırasında Allahın yardımı olmadan başarı kazanmamız mümkün değildir dediği bilinen bir gerçektir. 2. Dünya savaşı sırasında bir pilot olan Binbaşı Allen Lingberg şu ilgi çekici olayı anlatmıştır

  Dokuz kişilik mürettebatımla Avustralya üzerinde uçuyordum. Motorda olan bir arıza nedeni ile mecburi iniş yapmak zorunda kaldım. Uçağın batışı o kadar hızlı olmuştu ki mürettebat ve ben ancak kauçuk sandallarımıza binecek kadar vakit bulabilmiştik. Yanımızda ne bir lokma yiyecek ne de bir gram su bulunmaktaydı. Arkadaşlarımın hepsi çok bitkin gözüküyordu. İçlerinde ümitsizliğe kapılmayan bir tek kuyruk makinalı tüfek nişancımızdı.

  Bu Dallaslı onbaşı Albert Hernandez kazanın ilk dakikalarından itibaren dua etmeye başladı. Çok geçmeden bize duanın kabul edildiğini hissettiğini mutlaka kurtulacağımızı söyledi. Bunun üzerine hepimiz dua etmeye başladık. Üç gün ve üç gece böylece geçti. Artık takatimizin tükendiği noktada uzaktan bize doğru yaklaşan sandallar gördük. Bunlar Avustralyalı yerlilerdi. Karadan yüzlerce mil uzakta denizin ortasında ne arıyorlardı? Bunun sebebini kendileri anlattılar. Üç gün önce balıktan dönerken içlerinden gelen garip bir his onları geri dönmeye ve bu tarafa kürek çekmeye sevketmişti. Onların geri döndüğü saat Hernandez’in dua ettiği saatlerle aynıydı.

  alıntı

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Yoruldum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş