Çoçukken yarın neler oynayabiliriz diye düşünürdükşimdi ise yarın bize hayat hangi oyunu oynayacak diye düşünüyoruz. Çoçukken körebe'lerimiz vardı bizimgözümüz her bağlandığında karşımızda duranları yakalama heyacanımızsonra belli belirsiz yerden gelen dokunuşlar ve sesler ''ali beni yakalayamaz''


Oysa hayatta yakalayamadığımız ne çok şey var. Çoçukken yakalayamadıklarımıza güler gecerdik.Şimdi ise yakalanamayan herşeyin ardından bazen sessizce bazen hıçkırıklarla ağlıyoruz.


Büyüdükçe hayatın ne kadar zorlu olduğunubüyüdükç e hataların ne kadar telafisiz olduğunu her gecen günün biraz daha acı olduğunuögreniyoruz.

Saklambaçlarımız vardı bizimdün gibi aklımdasanki bugün yine ''yeşim aysel anıl yasin bekir esma ali'' akşam olacak gelecekler ve tekrar oynayacağız.


Aysel sayacak önce ''haksızlık bu hep bana saydırıyorsunuz' 'diyerek kızacak.Anıl ''senin hayatın saymakla gecer''diyecek ve hep bir ağızdan güleceğiz sanki.

Şimdilerde ise hayatımız gecen acı günleri saymakla geciyor.Oysa çoçukluğumda duymuştum bu sözüde gülmüştüm. Hayat işte güldüğün söze bazen ağlatabiliyor.


Çoçukluğumuzda idi mutluluğumuz heyacanlarımız korkularımız. Küçükken karanlıktan çok korkardık her çoçuk gibiozamandan bu zamana değişmeyen tek şey karanlıkta ağlamalarımız.Küçükken korkudan büyükken kimse görmesin diye...alıntı