Aşk Elinden Gitti Arslan Gibi Delikanlı
Ali Berkay Bircan
duygularımı rafa kaldırdım. ölmek için çok nedenim var ama hiçbiri mantıklı değil. yaşamak için çok nedenim var hiçbiri mantıklı değil. mütemadiyen araftayım.


belki de seri katiller cennete yakışacak kadar güzel kadınları öldürüyorlardır sadece. kim bilir?

insan öldürmek ruhun bir parçasını da alıp götürür çoğu zaman sadece burnunda barut kokusuyla kalmazsın ya da silahın tepmesiyle çok şey değişir o andan sonra elin havada asılır kalır gözlerin onu vurmadan olduğu yerdeki tozlara takılır. nefes bile alamazken barutun o yakıcı kokusuyla kendine gelirsin aşk elinden gitti der arkandaki ses. dönüp bakmaya tenezzül etmeden oradan ayrılırsın.

paranı aldıktan sonra bir de sigara alırsın köşedeki büfeden bir de kibrit. kükürt kokusu da yakar genzini lanet edersin çakmağın bozulan taşına sigaradan çektiğin nefes boğazından aşağıya doğru kayarken gözlerin sokaktaktan geçen o kıza takılır üflemeyi unutursun dumanı öksürmeye başlarsın birden kız gülmeye başlar sana içinden binbir türlü küfür savururken kıza zoraki gülümsersin elinden sigara kayar gider kanalizasyona düşer. bir daha küfür...

bir sigara daha çıkar paketten gene kükürt kokusu arkandan koşturan iki ayak. dönüp bakıyorsun arkaya daha demin vurduğun kadın ayaklanmış geliyor sanki. tüm vücut ürperiyor birden. elin silahın üzerine gidiyor ama kollarını açarak geliyor sevgili dudaklarında gülümseme sigara acunun içini yakmaya başlıyor flulaşıyor herşey kollarını açmaya yelteniyorsun açıyorsun da...

herkes sana bakıyor siren sesleri korna seslerine karışıyor herkes bağırmaya başlıyor birden kulakların artık bu basıncı kaldıramayınca dizlerinin üzerine çöküyorsun sevgili hala sana koşuyor seninse ayağa kalkacak gücün yok sigaradan bir nefes daha çekiyorsun ellerinde metalin soğuk kokusu kafan yere yaslanınca sigarada kırılıyor bugün iki etti boşa giden diyorsun. seni zorla ayağa kaldırıp arabaya yaslıyorlar sevgili geçip gidiyor yanından arkandan bir ses:

- sessiz kalma hakkına sahipsin söyleyeceğin herşey aleyhinde delil olarak kullanılabilir...

ve arkandan yine o ses:

- aşk elinden gitti aslan gibi delikanlı...

bu sefer dönüp bakıyorsun üstü yamalı biri elleri kipkirli belki ama ruhu tertemiz:

- yak bir sigara kül olsun dertler ucunda. Bir an of diyemezsek çekilir mi bu dünya... diyor.

perde kapanıyor...