Levent'te bir estetik kliniğinde görevli bir uzmanla görüştüm.
Geçenlerde bir kız elinde Angelina Jolie'nin fotoğrafıyla gelmiş ve "Bununki gibi dudak istiyorum" demiş 18'lik bir kiz da göğüslerini büyütmesi için yalvarmış. "En büyük istekleri" neymiş biliyor musunuz? Zara'nın ya da Diesel'in 34 bedenine sığmak...

Bunu...n için yarışıyorlarmış: "Çünkü televizyon da gördükleri mankenler 34 beden giyiyor. Onu giyebilmek için 44 kilo kalmaları lazım. Bunun için resmen aç geziyorlar. Gün boyu yedikleri bir kase yoğurt iki tas salata sigara kahve ve kola... 500 kaloriyle yaşamaya çalışıyorlar. O yüzden vücutlarında demir sodyum eksikliği var. Yanlış beslendikleri için vücutları hızla deforme oluyor müdahale için de bize geliyorlar." Uzman bunun son 3 yılda gözlenen bir "patlama" olduğunu söylüyor: "Ben de anneyim 18'lik 'lipolu' (yağ aldırmış) kızları görünce dehşete kapılıyorum. Biriktirdiği 300 - 500 milyonla gelip 'Dudağımızı şişir' diyenleri 'Bırakın dudağınızı da gidin kafanızı şişirin' diye geri yolluyorum."


Kimseyi suçlamayalım; bu tablo bizim eserimiz:

"İyi bir kalça sahibi olmanın iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkeden ne bekliyordunuz ki? "

"Kafasını çalıştıranların kafasını koparırken kalçasını çalıştıranları baş tacı eden bir toplumda nasıl çocuklara "Göğsünü değil kütüphaneni büyüt" öğüdü verebiliriz ki?"