Hayatı olduğu gibi kabul edin. Yüreğinizin sezgisine güvenin. Bırakın çoğu zaman başkaları haklı olsun. Daha sabırlı olun. Kendi cenazenize katıldığınızı farz edin. Önce karşınızdaki kişiyi anlamayı hedefleyin. Ruh durumunuzu dikkate alın:
Moralinizin bozuk olduğu zamanlar sizi yanıltmasın. Hayat bir sınavdır. Herkesin onayını alamayacağınızı unutmayın. Övgü ve yergi aynı şeydir. Rasgele iyilikler yapın.

Bir davranışın ardındakini görmeye çalışın. Gönlü bol olmayı haklı olmaya yeğleyin. Bugün üç kişiye onları ne çok sevdiğinizi söyleyin. Alçak gönüllü olmaya çalışın. Kışa hazırlık (eksikleri gedikleri kapatma) telaşından kaçının.
Her gün birkaç dakikanızı sevecek birini düşünmeye ayırın. Herkesin farklı olabileceği gerçeğini anlayın ve saygı gösterin. Kendinize bir kamusal yardım konusu seçin.

Her gün en az bir kişiye beğendiğiniz bir özelliğini söyleyin. Sınırlarınızı öne sürmeyin yoksa sınırlı olursunuz. Gördüğünüz her şeyde Allah‘ın bir işareti vardır. Başkalarının fikirlerinde biraz olsun doğruluk payı arayın.