Neresinden tutunuyorsun hayata? ucundan köşesinden... Kırgınlıklarının düş kırıklarının karıştırdığı ataçların düzeltemediği en kırışık yerinden belki...
Kaç mevsim geçti hayatından? Kaç hayal izinsiz çıkıp gitti? Kaç hayat biriktirdin kumbaranda?
peki kendi hayatını mı yaşıyorsun şimdi ya da sana ait olmayan kararların oluşturduğu başkalarının hayatını mı? En son ne zaman kendi iradenle birine "hayır" dedin? Ve bir çocuk inadıyla "yapmak istemiyorum" diye direttin? En son ne zaman sırf istediğin için insanlara aldırmadan doyasıya yağmurda ıslandın? En son ne zaman başını yastığına koyduğunda "bugünü kendim için yaşadım" dedin ve kendin için rabbine teşekkür ettin?
daha ileri gidiyorum şimdi.sen sen misin? bir bak aynaya. Hangi güzele benzemek için saçlarını boyadın? Hangi meşhur markayı kullanıyorsun herkes kullanıyor diye? Elbisen bu senenin modası mı peki? Ya ayakkabıların çantanla uyumlu mu? hepsini sevdiğin için mi aldın?
Kalbinin atışını duyabiliyor musun? en son hangi yemeğin tadı damağında kaldı? En son ne zaman fotoğraflarına baktın? en çok sevdiğin çocukluk arkadaşını ne zaman aradın? Oyuncak bebeğin nerde şimdi?
Bunları kime mi soruyorum? Kendime... evet ucundan tutunuyorum hayata.. kırışık ve karmakarışık belki.. Çok hayat biriktirdim belki kumbaramda... Ama ben kendi hayatımı yaşıyorum. ben bana dayatılan yerde değil seçtiğim yerdeyim..
Evet ucundan tutunuyorum ama sımsıkı tutunuyorum hayatıma. izin vermiyorum avuçlarımdan kaymasına.. çünkü ben bana verilmeyenlerin kıymetini biliyorum çünkü ben bana verilmeyenlerin gerçek nedeniyim... çünkü ben kendi hayatımı yaşıyorum...