ESMA ile BİROL ve (BİLİNEN HİKAYE)
BAŞKA BİR KADIN


Esma onsekiz yaşında iken Birol'la görücü usülü evlendi. Ufak bir evleri az kazançları ama mutlu bir yuvaları vardı. İlk çocukları kız oldu üç yıl sonra ikinci çocukları gene kız oldu herşey güzeldi. Çocukları sağlıklı idi. Birol'un kazancı hızla artıyor dolayısıyla kazançları da coğalıyordu. Bu arada üçüncü çocukları oğlan oldu.

Maddı durumları da iyice düzelmişti yani artık zengin olmuşlardı. Bilirsiniz erkekler çok para kazanmaya başladı mı eşlerinde değişiklik yapmak isterler. Birol da aynen böyle yaptı. Hemen kendine bir hanım arkadaş buldu ve Esma için hayat değişmeye başladı. Esma ilk başta anlamadı. Kocasındaki değişimleri gördükçe Birol'la konuşmaya calıştı ama kocası ondan sürekli kaçıyordu.

Birol Bey'in hanım arkadaşı çok güzel genç ve çok şirretti. İlişkileri ortaya çıktıktan sonra Esma'nın evine gelip Esma'yı dövdü. İstediği sonucu alamayınca Esma'nın oturduğu yere gidip çevresıne onu kötülemeye ve karalamaya başladı. Bu da sonuç vermeyince tehdit telefonları açmaya başladı. Esma bütün bunların karşısında sadece ağlıyor sinir krizleri geçiriyordu. Kocası ailesi ile de görüşmesini yasaklamıştı.

Bu arada Birol Esma ve çocuklardan iyice kopmustu. Onlara eziyet etmeye basladı. Ayda veya iki ayda bir eve uğruyor Esma'ya ve çocuklara şiddet uygulayıp bağırıp çağırıp gidiyordu. Sorunları büyüdükce Birol kendini alkole verdi ve alkolik oldu. Bu arada öbür hanımdan bir kızı oldu. İşler iyice karıştı. Artık Esma'ya para da vermez olmuştu. Esma sonuna kadar dayanmaya kararlıydı. Çocuklarının hatırı için zaten gidebileceği bir yer ve yapabileceği bir işte yoktu.

Ama bir gece Birol Esma'yı iyice dövüp kapının önüne koydu. O gece Esma annesinin yanına gitti ve boşanma davası açtı. Buna çok sinirlenen Birol büyük kızını da bir gece yarısı kapının önüne koydu. İki çocuk Birol'un yanında kaldı. Esma'ya inat onları iki sene okula göndermedi. Esma başvurabileceği her yere başvuruyor ama bir sonuç elde edemiyordu. Mahkeme bile üç yıl sonra sonuçlandı. Birol Esma boşanmayı başarınca iyice çıldırdı ve ikinci çocuklarını bir gece Esma'nın kapısına koydu. Esma o gece evde yoktu. Kız sabaha kadar sokakta bekledi. Babasına annem evde yok deyince bekle demişti.

Esma şimdi mutlu maddi problemleri var ama "az yerim huzurlu yerim" diyor. Yine de Birol'u seviyor. Gel dese hemen gidecek. Birol üç dört kere alkol tedavisi oldu ama bir türlü düzelemedi her seferinde yeniden başlad. Ona bakacak biri lazım ama bulamıyor. Çünkü öbür bayan bütün parasını yedikten sonra onu terketti.

Acaip olan ne biliyor musunuz ? Esma arada bir de olsa onun yanına gitmeyi düşünüyor.

Siz Esma'nın yerinde olsanız herşeyi unutup Birol'a bakmaya gider miydiniz?

PARALARI ÇOĞALAN ERKEKLER ÖNCE EVLERİNİ SONRA EŞLERİNİ EN SONRA DA ARABALARINI DEğİŞTİRİRMİŞ Sizce bu doğrumu?

ESKİ KADINLAR DER Kİ ERKEKLERİN BİR KAŞIĞINI İKİ ETMEYECEKSİN. Siz ne dersiniz ?


Netten alıntıdır.