Project Naptha isimli Chrome eklentisi sayesinde resimler üzerinde yer alan metinleri kopyalayabiliyorsunuz.

Chrome İçin Resimdeki Yazıları Kopyalama Eklentisi

Google Chrome tarayıcısı için geliştirilen Project Naptha isimli bu eklenti sayesinde resimlerin üzerindeki metinleri kopyalayabiliyorsunuz. Ücretsiz olarak sunulan bu resimlerden yazı alma uygulaması sayesinde işleriniz kolaylaşacak.

Özellikle iş ve okul hayatında size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Bir proje üzerinde çalışırken yada ödevinizi yaparken karşılaştığınız bir metnin resim üzerinde yer alması ve o metni yazmak zorunda olmanız gibi durumlarda Project Naptha eklentisi imdadınıza yetişiyor. İstediğiniz resim üzerindeki metinleri kopyalayabiliyor ve başka bir yere yapıştırabiliyorsunuz.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Project Naptha geliştirilmekte olduğu için bütün dillere henüz destek vermiyor. Türkçe karakterleri kopyalarken de bazı karakter hataları veriyor. Aynı zamanda metin ile arka plan arasındaki renk farkının az olması gibi durumlarda metinleri kopyalamakta zorlanıyor. Ancak zamanda bu eksiklerin giderileceğini düşünüyoruz.

Eklentiyi Google Chrome üzerine eklediğinizde otomatik olarak çalışıyor ve herhangi bir ek ayar gerektirmiyor. Resimlerdeki metinleri seçmek ve kopyalamak için tek yapmanız gerek fare imlecinizi resimlerdeki metinler üzerinde gezdirmek.

Eklentiyi ücretsiz indirmek için tıklayın: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]