VLC Media Player programı gelişmiş bir medya oynatıcı olmanın yanı sıra videoları kırpmak için kullanabileceğiniz video düzenleme programıdı

  • 1 VLC Media Player İle Video Kırpma
  • 2 Adım Adım Video Kırpma


VLC Media Player İle Video Kırpma

VLC Media Player isimli program oldukça gelişmiş bir medya oynatıcıdır. Açık kaynak kodlu bu medya oynatıcı ile hemen hemen bütün formatlı videoları izleyebilir ve müzikler dinleyebilirsiniz. Peki VLC Media Player programının bundan çık daha fazlasını yaptığını biliyor musunuz?

VLC Media Player aynı zamanda bir video düzenleme programı olarak da çalışır. Videolar üzerinde bu program ile düzenlemeler yapabiliyorsunuz.

VLC Media Player ile videoları nasıl kırpacağınızı aşağıda detaylı bir şekilde anlattık. Basit bir şekilde nasıl video kırpacağınızı öğrenmek için buyrun.

Adım Adım Video Kırpma

Video kırpma işlemine başlarken ilk olarak kırpmak istediğimiz videoyu VLC ile açıyoruz ve daha sonra yukarıda bulunan “Araçlar” butonuna bastığımızda karşımıza çıkan menünün altında bulunan “Ayarlar” butonuyla devam ediyoruz.


Ayarlar menüsü açıldığında hemen sol tarafta yer alan “Giriş ya da Kodlayıcı/Çözücü” bölümüne geliyor ve buradaki “Kayıt klasörü ya da dosya adı” seçeneğinin yanında yer alan “Gözatın…” butonuna basıyoruz. Butona bastıktan sonra kırpılan videolarımızın kayıt edileceği klasörü de seçiyoruz.Ayarlar menülerinden çıkış yaptıktan sonra bu defa yine üst kısımdaki “Görünüm” butonuna basıyoruz ve açılan menüden “Gelişmiş Denetimler” özelliğini aktif hale getiriyoruz.Gelişmiş denetimler bölümünü aktif hale getirdiğimizde video kontrol kısmının hemen üzerinde yeni dört buton olduğunu göreceksiniz. Burada yer alan kırmızı

renkli kayıt butonuna bastığınız anda videonuz o bölümden itibaren kayıt edilmeye başlanacaktır ve yeniden bastığınızda kayıt durdurulacaktır.


Ancak kayıt durduğunda herhangi bir kaydetme yeri menüsü çıkmıyor ve video direkt olarak başta belirlediğimiz klasöre kaydediliyor. Bu nedenle hiç bir işlem olmaması sizi korkutmasın. Kayıt klasörünüzü açarsanız videonun sadece o bölümünün alındığını görebilir ve isterseniz orijinal uzun videoyu da kendiniz silebilirsiniz.

Programın indirmek için tıklayın: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]