Arkadaşlar biliyorsunuz adil kullanım saçmalığı yüzünden 50 gb gibi komik bir kota koydular ve bu kotayı aştığınız zaman hızınız direkt 100kb/sn lerde geziyorki oldukça yavaş ve indirmek istediğiniz film veya oyun olsun çok yavaş iniyor yani resmen işkence gibi...

Biliyorsunuz bir konuda modem üzerinden yaptığımız ufak bir ayarla bu saçmalığı aştığımı söylemiştim buna MTU diyorduk modemin arayüzü sayfasınıngelişmiş sekmesinde bulunan bu ayarın fabrika parametresi 1480'dir işte bunu oynayarak 100 ila 600 arasında girdiğimiz herhangi bir sayı ile adk saçmalığını aşabiliriz yalnız bu konuda sabit rakamlar söylemek yanlış olur kendiniz bir kaç denemeyle en stabil mtu değerini girmeniz gerekmektedir..

herneyse işte bu ayarı yaptıktan sonra dosyaları tam hızla indirebiliyoruz ama bir sorunumuz vardı.. bu ayarı yaptıktan sonra facebook yada twitter gibi yoğun uygulamalar yada youtube gibi flash içerikli videolara giremiyorduk işte NetMtu bunu çözüyor sözü bu programı yapan donanımhaber üyesi "emirilhan" adlı arkadaşa bırakıyorum..

--------------------------

"AKK benim de başıma gelince ve forumu da okuyunca insanlara bir yardımım olabilir mi acaba diye düşünüp bir program yazdım ve AKK artık tamamen ortadan kalktı.. NetMTU adlı program sayesinde internetimizi Gezinti Modu / İndirme Modu şeklinde 2 mod halinde kullanabileceğiz.Programı kullanabilmeniz için rehberi dikkatle inceleyiniz..

Peki nedir bu modlar?

1-) Gezinti Modu
Gezinti modundayken 1Mbit hızla internette gezebilirsiniz.
2-) İndirme Modu
İndirme modundayken hattınızın sınır hızıyla indirme yapabilirsiniz.


"Peki zaten ben bunları elle mtu değiştirerek yapıyorum bana ne fayda sağlayacak?" derseniz faydaları şunlar..

Programın faydaları
1.) Modeme erişmeden kolayca Gezintiİndirme modu seçenekleriyle 2-3 saniyede diğer moda geçebilirsiniz..
2.) İndirme modundayken başladığınız bir indirme son sürat devam ederken indirmeyi kapatmadan Gezinti moduna geçerseniz hem yüksek hızda altta indirme yapabilecek hem de internette dilediğiniz gibi gezebileceksiniz! (EN ÖNEMLİSİ!)
3.) Başka bir bilgisayarla aynı ağdayken bir bilgisayarda indirme yapılırken diğerinde de internette sitelerde dolanabileceksiniz..

Program tamamen ücretsizdir ve hiç bir kar amacı yoktur.. Sadece bu emeklerimin karşılığı olarak seneye YGS/LYS girecek olmamdan ötürü bir duanızı isteyebilir miyim?

İNDİRME LİNKİ
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

NetMTU'nun çalışması için .NET Framework 4.0 ve üzeri gereklidir!

SÜRÜM DEĞİŞİKLİKLERİ
v1.1 Sürümü Yayında!
**************
+ Bazı mantıksal hatalar giderildi.
+ MTU sabitlenmesi bugu kaldırıldı.
+ Bağdaştırıcı seçimi eklendi.
+ Değişik .NET Framework sürümlerinde oluşan hata düzeltildi.
+ Programın aynı anda birden fazla açılması engellendi.

Rehber

1 - Öncelikle modem arayüzünü açıyor ve bağlantı ayarlarından Mtu ayarını buluyoruz bazı modemlerde Mtu parametresi ile birlikte MSS parametresi girmeniz gerekebilir Mtu ve Mss parametleri arasındaki değer (40 sayısından fazla olmalıdır ör. Mtu 392 olarak girecekseniz MSS en az 342 olmalı tabi mtu değeri mss den büyük olacak) değerleri girdikten sonra modeminizi başlatmanıza gerek yok sadece kaydet tıklayıp arayüzden çıkabilirsiniz..

2- Modem arayüzünü hallettikten sonra NetMtu programını yönetici olarak çalıştırın ve program arayüzüne modeme atadığınız mtu değerini girin ve uygula butonuna tıklayın

3- torrent yada normal ftp(internet) sunucularından çekeceğiniz dosyayı indirmeye başlayın hız yavaş yavaş maksimum seviyeye çıkacaktır

4- netmtu arayüzünden gezinti moduna tıklayın hem websitelere rahatça erişin hemde dosyanız son hızda insin --- bu kadar


Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 724x304 pikseldir

Resim Küçültüldü. Resmin Orjinalini Görmek İçin Tıklayınız. Orjinal Dosya 853x334 pikseldir