avast! Free Antivirus 5.0.507Bugüne kadar avast! Home Edition adıyla tanıdığımız ve özellikle ev kullanımı için önerilen ücretsiz antivirüs yazılımı avast! Free Antivirus değişen arayüzü gelişen özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. avast! Free Antivirus 5 ilk bakışta yenilenen arayüzüyle dikkat çekiyor. Eski sürümle karşılaştırıldığında çok daha profesyonel bir görünüme kavuşan program kullanım kolaylığını ön planda tutmuş. Yeni sürümde keylogger trojan gibi istenmeyen diğer zararlı programları da engelleyen avast! Free Antivirus Türkçe dil seçeneği ve geliştirilen güvenlik seçenekleri ile iddiasını sürdürüyor

Antivirüs - Anticasus Taraması Geliştirildi!
Program yeni sürümünde daha güvenilir bir koruma sağlayabilmek için her türlü zararlı yazılıma karşı daha güçlü hale getirildi.

Gerçek Zamanlı Anti-rootkit Koruması
avast! Free Antivirus 5 benzersiz gerçek zamanlı koruması tüm kernel-modlu sürücüleri kontrol ederek tüm rootkitler daha sisteminize zarar vermeden bulunarak durdurulur.

avast! Ortak Kullanıcı IQ'su
avast! kullanıcılarından gelen zararlı yazılım uyarıları analiz edilerek tüm kullanıcılar aynı tehditlere karşı korunur.

avast! Akıllı Tarama Özelliği Yeni!
Bilgisayarınızda yaptığı tarama sonucu beyaz listeye aldığı alanları değişiklik olmadıkça taramayan program bu sayede taranması gereken alanları %80 oranında azaltarak daha hızlı tarama sağlar.

Savunma Kalkanı Yeni!
Bilgisayarınızdaki tüm aktiviteyi gözlemleyen program şüpheli işlemleri rapor/bloke eder.

Mail Kalkanı
Alınan ve gönderilen tüm e-postaları zararlı yazılım tehlikesine karşı tarar. Program taramayı MS Outlook için geliştirdiği bir eklentiyle diğer e-posta servisleri için ise POP3/IMAP4/SMTP proxy'leriyle gerçekleştirir. Yeni versiyon gmail.com sympatico.ca gibi SSL tabanlı e-posta servislerini de destekliyor.

Web Kalkanı
Tüm gezilen web sayfaları internet indirilen dosya ve java script'ler tarayıcınızı yavaşlatmadan taranır.

P2P Kalkanı
ABC Ares Azureus BearShare Bit Torrent BitComet BitLord BitPump CZDC++ Direct Connect eDonkey eMule iDC++ iMesh Kazaa Kceasy LimeWire Morpheus Opera's DC++ Overnet Qtrax Shareaza SoulSeek StrongDC++ uTorrent Vuze WinMX Winny2 Zultrax gibi P2P programlarıyla indirilen tüm dosyalar kontrol edilir.

Anlık Mesajlaşma Kalkanı
AIM (AOL Instant Messenger) Gadu-Gadu gaim/Pidgin Google Talk ICQ IM2 Messenger Infium Miranda mIRC MSN/Windows Messenger Odigo PalTalk Messenger Psi Jabber Client QIP QQ SIM Skype Tlen Trillian WengoPhone XFire Yahoo! Messenger gibi anlık mesajlaşma servisleriyle indirilen dosyalar kontrol edilir.

Network Kalkanı
Ağ tabanlı tüm virüslere karşı koruma sağlar.

Sessiz/Oyun Modu Yeni!
Tüm tam ekranlı uygulamalar otomatik olarak algılanarak pop-up dahil bilgisayar ekranınızda açılacak her türlü uygulama bloke edilir.

Hızlandırılmış Güncelleme Yeni!
avast! 5'te güncellemeler sırasında kullanılan bellek miktarı azaltılarak güncelleme hızı artırılmışır.

CPU Optimizasyonu Yeni!
Çok çekirdekli CPU'larda daha hızlı çalışan avast! 5 disk alanında daha az yer kaplar ve daha az enerji harcar.

Grafiksel Kullanıcı ArayüzüYeni!
Programa eklenen grafiksel arayüzde gerçek zamanlı tarama raporları görülebilir. Grafik raporlama arayüzünün kullanımı oldukça kolaydır.

Önemli! Avast Free Antivirus ücretsizdir. Ancak 30 gün içerisinde Avast'ın verdiği kişisel aktivasyon kodunu programa girmeniz gerekmektedir.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Kaynak: Tamindir.