Öncelikle "Nero SmartStart"`ı açalım. Yazdıracağımız dosya eğer "DvD" ise üstte bulunan sekmeden "DvD"`yi seçin "CD" ise "CD"`yi seçili duruma getirmelisiniz.

Daha sonra kopyalama programını başlatmak üzere; önce üst taraftaki "Yedekleme" kısmını seçelim. Altta gelecek olan yedekleme seçeneklerinde "Kalıbı Diske Yazdır" butonuna basalım.


Gelen dosya diyaloğundan "ISO" dosyamızın yerini gösterip "Aç" butonuna basalım.Bu esnada sürücüde boş bir "CD" ve/veya "DvD" olduğundan emin olun. Eğer boş bir disk yoksa diski yerleştirin. Boş bir disk koymak işletim sisteminizin ayarlarına bağlı olmakla birlikte aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı çıkartabilir. Böyle bir uyarı mesajı ile karşılaşırsanız "İptal" butonuna basın."ISO" dosyasını seçtikten sonra "Aç" butonuna bastığımızda yazma penceresi gelecektir. Burada "Yazdır" butonuna basarak yazma işlemini başlatalım. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konu; yazarken hata oranını azaltmak için mümkün olan en düşük yazma hızında ve "DAO" yani "Disk at Once - Bir Kerede Kayıt" modunda yazdırmalısınız.Yazma işlemi tamamlandığında işlemin bittiğini bildiren bir diyalog gelecektir. Burada "Tamam"'a basalım.işlem bitmiştir
__________________