Pixlr 1.2Firefox üzerine kurabileceğiniz Pixlr eklentisi ile ekran görüntüsü almak ve fotoğraf editlemek kolaylaşıyor. Firefox tarayıcınızın sağ altına küçük bir ikon ekleyen Pixlr aldığınız ekran görüntüsünü online editörüne anında atarak düzenlemenize izin veriyor. Eklenti ekranınızın tamamının veya bir kısmının görüntüsünü almanızı sağlıyor.

Pixlr aynı zamanda web sayfasındaki resimleri online düzenlemenizi de sağlıyor. Web sayfalarındaki resimleri farenizin sağ tıkıyla seçip "edit image with pixlr" ı tıklarsanız resmi Pixlr'ın online editöründe düzenleyebilirsiniz. Eklenti sayesinde aynı şekilde arkaplanı düzenlemenizde mümkün.

Pixlr'ın kapsamlı online editörüne Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden ulaşabilirsiniz. Üyelik kayıt aktivasyon gibi işlemlere gerek olmadan direkt ulaşabileceğiniz editörün Türkçe dil desteği de bulunmakta. Pixlr'ın editörü photoshop'a benzer bir arayüze sahip ve oldukça hızlı çalışıyor. Ekran görüntüsü veya fotoğraf üzerinde yapacağınız daha basit işlemler için ise Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden Pixlr'ın daha basit versiyondaki editörüne ulaşabilirsiniz. Bu editör ile boyutlandırma kesme gibi işlemleri yapabilir ve bazı hazır fotoğraf efektlerini uygulayabilirsiniz.

Ekran görüntüsü alma ve düzenleme fotoğraf editleme gibi işlemleri hızlı bir şekilde yapmanızı sağayan Pixlr kullanıcıları bu işlemler için program kurma zahmetinden kurtaran çok başarılı bir eklenti.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kaynak:TAMindir.