USB flash bellekler yüzünden bulaşan virüslerden bıktınız mı? işte çözümü burada artık rahat bir nefes alabilirsiniz..

Bilgisayar konusunda ne kadar iyi olursanız olun mutlaka sizde virüs kaptırabilirsiniz. Çünkü yaygın olarak kullanılan USB Flash bellek kontrolsüz olarak farklı bilgisayarda kullanılması sonucu sizlerde kötü içerikli yazıların kurbanı olabiliyorsunuz..

USB Flash belleklerden bulaşan yazılımlardan korunmak USB aygıtlar devre dışı bırakıldı yada alternatif küçük yazılımlar çıktı bunlar bizim için geçici çözümler oldu. Ama artık USB Flash belleklerden bulaşan kötü içerikli yazılımlara karşı USB Virüs Scan % 100 çözüm olacak bir yazılım..
USB Virüs Scan boyutu küçük ama işlevi büyük bir yazılım. Tüm USB aygıtlara karşı %100 koruma sağlıyor. Program çok güzel ama tek kötü tarafı ücretli olması 30 gün tam sürüm kullanımdan sonra devam etmek için 2595 $ ödemeniz gerekiyor..


Teknik Özellikleri ;
  • USB sürücüler üzerinden gelen tehditlere karşı % 100 koruma
  • Çevrimdışı bilgisayarlarınız en iyi koruma
  • Dünyanın en küçük en hızlı antivirüs yazılımı
  • % 100 tüm yazılımlar ile uyumlu
  • Worms Virüs Trojan Spyware Riskware Rootkits karşı koruma
  • Kolay kullanım
  • Diğer USB aygıtlarına karşı tam koruma ; USB Kameralar USB Flash kartlar USB MP3 çalarlar Harici Diskler Cep Bilgisayarları Cep Telefonları iPod ve iPhone

Programın Kurulum ve Kullanımı :
USB Virus Scan yazılımını Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]indirin ve sisteminize kurun.. USB Virus Scan başlatığınıza diğer antivirüs yazılımlara göre basit bir arayüzün olduğunu göreceksiniz.


Şimdi gelin sol kısımda bulunan menülerin ne işe yaradığını görelim.

1. Scan – Virüs tarama : adından da anlaşıldığı gibi sisteminizde bulunan USB aygıtlarında kötü içerikli yazılımlarının olup olmadığını anlamak için gerekli aramayı yapıyoruz.

2. Process - Çalışan Uygulamalar : Bilgisayarınızda arka planda çalışan uygulamaları görebilirsiniz. Bunu normalde CTRL + ALT + DELETE kısa yolunu ile açılan Görev Yönticisini kullanılıyor. USB Virus Scan ile Process bölümünde görebiliyoruz eğer şüpendiğiniz bir dosya varsa Close butonuna basarak sonlandırabilirsiniz. Trust butonu ise çalışan uygulamayı tanıdığını zararlı içerik olmadığı belirtiyorsunuz..

3. Tools – Araçlar : Bu bölüm iş yerlerinde yada bilgisayarını başkaları ile paylaşan kişilerin işine daha çok yaracak sizden habersiz bilgisayarınıza USB aygıtların takılmasını engelliyor. Unlock tıkladığında kilit kapandığında sizinde USB aygıtlarınız kapanıyor. Yeniden Unlock tıkladığınızda kilit açıldığında bilgisayarınızdaki USB aygıtlarda kullanıma açılıyor.
Diğer bir güvenlik önlemi ise ; Disable usage of any USB storage devises yanındaki kutucuğu işaretleyip uygula dediğinizde USB Flash bellekleri iptal ediliyor. Disable writing data to the USB storage devices yanındaki kutucuğu işaretlediğiniz zaman Flash belleklerin yazma özelliğini kapatıyor..

4. Immunity – Otomatik çalışmayı Engelleme ( Autorun) : Immunity menüsünü kullanarak Flash diskleri koruma altına alıyorsunuz. Eğer hard diskinizi Local Disk seçip uygula dediğinizde koruma altına alıyorsunuz..
Bunun anlamı kötü içerikli yazılımlar yayılması için Autorun.ini isimli bir dosya oluşturur bu sayede virüsler diğer bilgisayarlara otomatik olarak kendini kopyalar. Immunity bu bölümünden bilgisayarınızda Autorun.ini isimli klasör oluşturuyor böylece virüsler aynı isimde bir dosya oluşturamıyor.


5. FixSystem – Bozuk Dosyaları Düzeltme : Bulaşan virüsler sonucu zarar görmüş dosyaları dosyalar üzerindeki yetki ayarları gibi ayarları düzeltmenizde yardımcı olur.

6. Settings – Ayarlar : Bu bölüm programla ilgili ayarlar bölümü Bilgisayarınız açıldığında çalışmasını mı istiyorsunuz. Virüs bulduğunda beni uyar ve simge olarak grev çubuğunda çalışsın gibi ayarları yapabilirsiniz.

7. Update – Güncelleştirme : Virüsler sürekli kendini yenileyerek ilerliyor. Siz de bu virüslere etkili olmak için sürekli güncelleme yapmalısınız. 30 günlük deneme sürümü olduğu için aşağıdaki uyarı mesajı çıkıyor..

8. Register – Lisans : 30 gün kullanımdan sonra program beğendiyseniz 2595 $ ödeyerek lisans kodu alıp aşağıdaki alanlara girerek USB Virus Scan diski tam sürüm kullanmaya başlıyorsunuz.

9. About – Hakkımda : Üretici firma hakkındaki bilgiler

Download : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]