Ücretsiz olup kendi dalında en iyi 5 antivirus programını sizlere sunucam. Bu antivirus programlarını güncelleyerek sisteminizi güncel viruslere karşı koruma altına alabilirsiniz. BitDefender ücretsiz sürümü haricinde diğerlerinde gerçek zamanlı virus koruması bulunmakta.Avast Home editionZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Türkçe arayüzü kolay kullanımı bilgisayarınızın güvenliğini tamamıyla sağlayan modülleri internet koruması e-posta denetimi vb. birçok özelliğinin yanında ücretsiz olmasıyla her bilgisayarda olması gereken bir antivirüs programı. P2P ve anlık mesajlaşma uygulamaları için özel güvenlik modülü içeriyor. Saldırı tespit sistemi (Intrusion Detection System) ile network güvenliğinizi sağlıyor. Kendini otomatik olarak güncelleştirebilen Avast 64-bit Windows işletim sistemlerine de destek veriyor.

avast! 4 Home Edition 60 gün demo modunun kurulumundan sonra şifresiz çalışır. Kayıttan sonra ücretsiz lisans kodunuzu eposta yolu ile alacaksınız. Lisans kodu 1 yıl boyunca ücretsiz kullanılabilir. Bir yıl dolduktan sonra yalnızca kayıt yenilemeniz gerekmektedir.

Sistem Gereksimleri : Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista


Avira AntiVir Personal
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Edition tamamıylaücretsiz bir antivirüs programıdır. AntiVir Personal Edition kişisel bilgisayarınız için sizi virüslere karşı korumaktadır. Yapılan virüs testlerinde oldukça yüksek değerlerde virüs bulma kabiliyetine sahip olduğunu kanıtlamıştır. Dünyadaki milyonlarca kullanıcının bilgisayarında koruma sağlayan Avira Antivirüs ile artık sizin bilgisayarınız da güvenli olabilir. Programın sunduğu koruma yöntemleri ücretli antivirüs korumalarında bulunan özellikler kadar gelişmiştir.
Virüslere truva atlarına kimlik hırsızlarına pahalı arama yazılımlarına (dialer) rootkitlere karşı sağladığı koruma ile bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir antivirüs yazılımıdır. Yeni arayüzü ve optimize edilerek Yüzde 20 daha hızlı tarama yapabilen yapısı ile ücretli antivirüs programları kullanmak istemiyorsanız belirli özellikleri sayesinde bu ücretsiz yazılımı kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz program ile bilgisayarınızı korumak için yüksek ücretler ödemenize gerek kalmayacak. Hiçbir ücret ödemeden Avira teknolojisine bilgisayarınızda sahip olabilirsiniz.
Sistem Gereksinimleri : Windows (98/ME/NT/2000/XP/Vista) / Linux / FreeBSD / Solaris


AVG Free


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Editon 167 ülkede 80 milyondan fazla tüketiciyi ve küçük işletmeyi her geçen gün artan web tehditlerine virüslere sahte postalara siber dolandırıcılıklara ve bilgisayar korsanlarına karşı koruyan küresel bir güvenlik çözümleri lideridir. Merkezi Amsterdam’da bulunan AVG siber suça karşı verilen savaşta yaklaşık yirmi yıllık bir deneyime sahiptir ve dünya çapında web tabanlı tehditleri tespit etmek etkisiz hale getirmek ve bu tehditlere karşı savaşmak için en gelişmiş laboratuvarlardan birini işletmektedir. AVG ürünleri günümüzde 15 dilde sunulmaktadır.

BitDefender Free edition


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] en iyi ücretsiz antivirüs yazılımlarından biridir Kullanmaya başlamak için herhangi bir kayıt işlemi gerektirmemektedir. BitDefender Free Edition sadece bir virüs tarama yazılımıdır sürekli koruma için daha komplex antivirüs yazılımları tercih edilmelidir.
İndirme işlemi içinZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] giriniz mail adresini giriniz

Sistem Gereksinimleri :Windows XP with Service Pack 2 (32/64 bit) ve üstü Windows Vista (32/64 bit) Windows Vista SP1 Windows Home Server

COMODO Firewall Pro


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]. internet trafiğini denetleyen bir yazılım. İnternete bağlanmaya çalışan bir uygulama olduğunda kalıcı veya geçici olarak bağlantı izni verilip verilmemesi hakkında kullanıcıyı uyarıyor.
Comodo Firewall acemi kullanıcılar için kullanımı kolay olduğu gibi deneyimli kullanıcılar için gereken esnekliğe de sahip. Kullanıcılar genelde bağlantı ayrıntıları ile ilgili karmaşık soruları anlamadığından Akıllı Uyarı sistemi ile önerilerde bulunuyor. Veritabanında 10000′den fazla uygulama güvenilir spyware adware gibi sınıflara ayrılmış durumda. Deneyimli kullanıcılar TCP/IP kurallarını IP adresine protokole ve erişim portuna göre ayarlayabiliyor ancak özel bir durum olmadıkça gerekmiyor.
Yazılımlardaki işlemler ve değişikler yanında ağ bağlantısını başlatan sistem bileşenlerini de izliyor. Saldırı önleme ayarlanabilir güvenlik dereceleri güvenilir ağlara bağlanma etkinlik kaydı tutma gibi özellikleri de bulunuyor. Programın Türkçe desteği de var.
Sistem Gereksinimleri: Windows XP Sp2 (32 bit/64 bit) Windows Vista (32 bit/64 bit)alıntıdır..