Bazıları için program indirmek günlük bir alışkanlıktır. Bul indir yükle ve unut.

Yüklenen bazı programların kendilerini güncelleme özellikleri yoktur. Bu yüzden bütün programlarınız için tek tek siteleri dolaşıp güncel versiyonu var mı yok mu diye vakit kaybetmek yerine bir program kurup bütün arama işini ona bırakabilirsiniz.

Şimdi bu programlardan 3 tanesini tanıyalım.

1-File Hippo Update Checker


File Hippo Update Checker

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] çok küçük 154kb'lik bir exe dosyasından oluşuyor. Bu dosyayı çalıştırdığınız zaman sisteminizi tarayarak yüklü programları buluyor ve versiyon numaralarını kontrol ederek bilgileri filehippo.com'a yolluyor. Burada programın yeni versiyonu olup olmadığını kontrol edip size haber veriyor. Filehippo ücretsiz bir program.

2-Appupdater

Appupdater

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] daha çok Linux'taki Apt ve Yum programlarına benziyor. Windows'un komut satırından çalışıyor. Sadece iki komutla bütün işinizi görüyor.
appupdater —update
appupdater —upgrade
Gerçekten sisteme yük bindirmeden çalışan küçük ama bir o kadar da sizlere zaman kazandıran bir program. Appupdater açık kaynak kodlu ücretsiz bir yazılım.3-RadarSyncRadarSync

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'i yükleyip sistem taraması yaptırdıktan sonra size yeni versiyonu olan programları gösteriyor. Ve size istediğiniz programları güncelleme seçeneği sunuyor.

RadarSync tamamiyle WindowsXP ve Vista'nın 32 ve 64 bit sürümleriyle uyumlu çalışıyor.

Sitesinde ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunmakta.


alıntıdır..