Fotoğraf ile uğraşan kişiler bu yazılımlara mutlaka göz atmalı. Boyutlandırma adlandırma düzenleme kurtarma ve vesikalık yapmak için en iyi ücretsiz 10 yazılım burada.


Fotoğraf mozaikleri oluşturmak resimleri düzenlemek silinen fotoğrafları kurtarmak ve fotoğraflardan takvim oluşturmak. Her bir iş için mutlaka özel bir yazılım vardır. Peki bu işlemleri yapan yazılımların kaç tanesinden haberdarsınız. SDN editörleri fotoğraf ile uğraşan kişiler için mutlaka sahip olunması gereken yazılımları sizler için sıraladı.Fotoğraflarınızla istediğiniz gibi oynayın. Resim düzenleme yazılımlarını sizler için seçtik.


Bu yazımızda tanıttığımız yazılımlar sizler çok şaşırtacak. Passbild Genarator kendi vesikalığınızı yapan bir program. TKexe Kalender takvimizi kendi resimlerinizle oluşturuyor. Panoramik resimler oluşturmak için The Panorama Factory şart. Hatta silinen resimleri geri almak için Art Plus Digital Photo Recovery mutlaka herkeste olması gerekiyor.


TKexe Kalender 1.0.9.7
Takvim yapma programı olan TKexe bilgisayar ortamında baskıya hazırkişisel takvimlerinizi yapmanızı sağlıyor. Sahip olduğu hazır şablonlar sayesinde tek bir sayfaya iki resim atanabiliyor. Özel günler işaretlenebiliyor ve bu sayede de sevdiklerinize hoş bir sürpriz hazırlamış oluyorsunuz.


Kendi takvimini kendin yap.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Anti-Twin 1.8c
Oldukça küçük bir yazılım olan Anti Twin sabit diskinizde olan resimleri tarayıp benzer olanları size buluyor. Anti Twin resimleri boyut kapasite ve ad olarak tarayıp silebiliyor. Bu işlem sabit diskinizin kapasitesinin gereksiz yere dolmasını engelliyor.


Aynı resimleri bulup silebiliyor.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Art Plus Digital Photo Recovery 3
Free Art Plus Digital Photo Recovery yanlışlıkla silinmiş veya format atılmış hafıza kartlarındaki resimleri kurtarabiliyor. Bu program her türlü hafıza kartı ile sorunsuzca çalışabiliyor. Kurtardığı dosya formatları JPEGTIF ve RAW.


Hafıza kartındaki resimleri kurtarabiliyor.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Faststone Photo Resizer 2.8
Bu küçük yazılım birden fazla resmi aynı anda adını değiştirmek boyutlandırmak ve dönüştürmek için tasarlandı. Faststone Photo Resizer aynı zamanda resimlerdeki renk derinliğini değiştirme ve gizlenmiş yazı ekleme (watermark) özelliklerini de destekliyor. Ne yapmak istediğinizi seçin ve geri kalanını programın yapmasını bekleyin.


Kullanımı gerçekten çok kolay. Sürükle bırak desteğine sahip.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Foto-Mosaik 5.4.1
Bu program ile resimlerinizin üstüne mozaik efekti uygulayabilirsiniz. Foto Mosaik resimlerinizi dekoratif mozaik efektiyle birleştirip onları yeniden tek bir resim gibi birleştiren bir grafik yazılımı.


Resimlerinizi Mozaik efektiyle birleştiriyor. Birçok resimden tek bir resim oluşuyor.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
İrfanview 4.23
Irfanview resimleri görüntülemek için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz programlardan biri. Bu program sayısız resim formatı desteğine sahip. Irfanview sahip olduğu birçok özellik sayesinde başka bir resim programına ihtiyaç duymuyorsunuz. Resim kesme boyutlandırma ve düzenleme seçenekleri ile en tecrübesiz kullanıcının rahatlıkla iş yapmasına olanak sağlıyor.


En başarılı resim görüntüleme programlarından biri.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
RAW Therapee v2.4
D-SLR makine sahiplerinin en çok sevdiği yazılımlardan biri. RAW Therapee yaptığı iş çok basit. Yüksek kaliteli RAW dosyalarını istediğiniz format’a dönüştürüyor.


RAW dosyalarını diğer resim formatlarına dönüştürebiliyor.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Lightbox Free 2.0
Lightbox çektiğiniz resimler üzerinde işlemler yapabilen bir düzenleme aracı. Sahip olduğu süzgeç ve resim düzenleme ayarları sayesinde resimlerinizi daha net ve canlı görmenizi sağlıyor. Bu programı kullandığınızda çektiğiniz resimlere siz bile şaşıracaksınız.


Resimler üzerinde düzenleme yapan bir yazılım.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
The Panorama Factory 5.3
Fotoğraf birleştirme uygulaması olan The Panorama Factory adından da anlaşılacağı gibi panoramik resimler oluşturabiliyor. The Panorama Factory fotoğrafların parlak ve renk ayarlarıyla oynayıp onları birbirine ekliyor. Oluşturulan resimler JPEG ve Quicktime olarak kayıt ediliyor.Panoramik resim oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Passbild Generator V3.2a
Passbild Generator çektiğiniz resimleri vesikalık haline getiren bir yazılım. Bu yazılım ile birlikte sekiz adet 10x15 cm’lik vesikalıkları tek bir JPEG olarak kayıt edebiliyor. Kayıt edilen bu resim sonra bir foto yazıcısından çıktı alınabiliyor.


Yazılım ne yazık ki almanca. Fakat kullanımı çok kolay.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]