Windows Media Player a Hayır !Neden bilmiyorum çevremdeki amiyane tabirle "bilgisayardan anlayan" grubuna girenler ben de dahil olmak üzere Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] kesinlikle kullanmıyoruz. Hatta bazen ön tanımlı olup yanlışlıkla açılınca tahammül edemeden kapatıyoruz. Media Player in eksileri saymakla bitmez tercihini farklı oynatıcılardan yana kullanmak isteyenler için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]ücretsiz alternatifler açıklamalarla sunulmuş. VLC Media Player Media Jukebox Songbird Winamp ve KMPlayer ın bulunduğu listeye gelin birlikte göz atalım.


1. VLC Media Player :
VLC varolan en iyi medya playerlardan bir tanesi. Bilgisayarı kasmaz taşınabilir ve neredeyse tüm video formatlarını oynatabilir. VLC ayrıca DVD leri de sorunsuz çalıştırabilir ve hiç bir ek kodeğe ihtiyaç duymaz.
VLC skin konusunda da oldukça zengindir. Mac Windows ve Linux sürümleri bulunan bu ücretsiz medya oynatıcıyı denemenizi tavsiye ederim. Windows sürümünü Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]indirebilirsiniz.


VLC Media Player

2. Media Jukebox
Media Jukebox tam manasıyla bir medya stüdyosu. Müzik arşivi yöneticisi IPOD bağlantısı ve müzik store lara bağlanabilme özelliği mevcut.
Media Jukebox ayrıca müthiş etiketleme sistemiyle favori şarkılarınızı kendiliğinden indirebilir telefonunuza gönderebilir.
Daha kapsamlı bir medya oynatıcıya ihtiyacınız varsa buradan indirebilirsiniz.


Media Jukebox

3. Songbird :
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] en çok kişileştirilebilecek medya oynatıcılardan birisi. Mozilla tarafından yapılmış olması ve açık kaynak kodlu olması ayrıca dikkatimizi çeken özellikleri. IPOD desteği de mevcut.
Daha kişisel bir medya oynatıcı tercih edecekseniz Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]deneyebilirsiniz.


Songbird by Mozilla


4. Winamp :
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] efsanesini bu listede 4. sırada görüyoruz. Winamp her bilgisayarın bir köşesinde kesinlikle bulunan bir programken zamanla popülerliğini yitirdiğini söyleyebiliriz. Şu anda sadece müzik değil medya oynatıcısı halini alan Winamp'ın ; çok çeşitli arayüzleri internet radyosu desteği bir çok medya türünü oynatabiliyor olması çok fazla dilde olması ve yine IPOD modasına uymuş olması ana özellikleri.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] diğerlerinden farklı olarak ücretsiz sürümüne ek olarak PRO sürümü de bulunmakta.


Winamp

5. KMPlayer :
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] da en çok kullanılan ücretsiz medya oynatıcıları arasında yerini almış. Farklı formatlar diller arayüzleri ve altyazı desteği ile diğerlerine iyi alternatif olarak karşımıza çıkıyor.KMPlayerBildiriyi gönül rahatlığıyla şunu söyleyerek bitirebilirim ki saydığımız ve sayamadığımız bir çok alternatif media player dan kuşkusuz daha kullanışlı benim favorim ise listede nedenini anlamadığım bir şekilde olmayan ancak basitliğiyle gönüllerde taht kuran : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ].