Açık Soru Bank 2.0.0 | Öğretmenler İçin

Açık Soru Bank 2.0.0 | 30 MB - RS

TR: Açık Soru Bank öğretmenlere yönelik hazırlanmış ücretsiz bir soru bankası programıdır. Soru bankasına kolayca sorular ekleyebilir eklediğiniz bu sorularla kolayca sınavlar hazırlayabilirsiniz.

Programın Genel Özellikleri :

1- Soruları ders seviye ünite ve konu bazında sınıflandırabilme.
2- Kolayca soru ekleme bu sorulardan sınavlar yapabilme.
3- Cevap anahtarları çıkarabilme.
4- Sorulara çözüm/cevap ekleyebilme.
5- Sorulara MS Word denklem düzenleyicisi kullanarak OpenOffice Math kullanarak veya MathType kullanarak denklem ekleyebilme (Hangi programı kullanarak denklem ekleyecekseniz adı geçen programın bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.).
6- Sorulara resim ekleyebilme.
7- Eklenen resimleri denklemleri istenen şekilde soruya hizalayabilme.
8- Sınav hazırlama işleminden önce soruların sıralarını karıştırabilme (Bu sayede farklı gruplar oluşturabilirsiniz.).
9- MS Word OpenOffice.Org ile tam uyumludur.
10- Sorularınızı şifreleyerek kaydedebilme.
11- Sorulara MS Paint ile programın içinden çizim ekleyebilme.
12- “doc” veya “rtf” dosyasından kolaylıkla soru ekleyebilme.
13- Sorulara MS Word kullanarak programın kendi içinden imla denetimi yapabilme (Bu özelliğin kullanılabilmesi için MS Word bilgisayarda kurulu olmalıdır.).
14- Soruları tek tek ithal edebilme (MS Word veya OpenOffice ya da WordPAD uyumlu olarak kaydedilebilir. Dilerseniz herhangi bir RTF editör ile de açabilirsiniz.).
15- Oluşturulan sınavı veya cevap anahtarını doc rtf veya html olarak kaydedebilme (Bu sayede oluşturduğunuz sınavlarınızı kaydederek USB belleklerinizde taşıyabilirsiniz. MS Word veya OpenOffice ile açabilirsiniz.).
16- Programda veri kaybını en aza indirmek için yedekleme sistemi mevcuttur. Sorularınızın tamamını yedekleyebilir isterseniz bu yedeği kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
17- Açık Soru Bank GNU/GPL lisanslıdır yani açık kaynak kodludur. Kaynak kodlarıyla dağıtılmaktadır. Bu nedenle kesinlikle virüs veya kötü amaçlı yazılım/kod içermez.

ÖNEMLİ NOTLAR :

1- Programın kaynak kodunu buraya farenizin sağ tuşuyla Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] 'Hedefi Farklı Kaydet'e basarak indirebilirsiniz.
2- Programın kullanımına ait videolu anlatımları programın kendi içinde "Yardım" menüsünde mevcuttur.
3- Programın arşiv dosyasından çıkarılabilmesi için WinRAR veya 7-Zip programı gereklidir.


BU SÜRÜMDE YAPILAN YENİLİKLER :

1- Programda temel kod değişikleri yapıldı. Açık Soru Bank artık daha kararlı.
2- Yedekleme sistemi değiştirildi daha geliştirildi. Eski sürümlerde bulunan yedekleme sistemiyle oluşturduğunuz yedek dosyalarını yeni sürümde KULLANAMAZSINIZ!
3- Programın getirdiği en büyük yenilik soru paket sistemi. Program ile kaydettiğiniz sorulardan istediklerinizi program yardımıyla kolayca diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların hazırladığı soru paketlerini kendi programınıza ekleyebileceksiniz.
4- Artık programda bulunan sorularınızın özelliklerini toplu olarak Toplu Soru İşlemleri aracı ile kolaylıkla değiştirebileceksiniz.
5- Programa videolu yardım dosyaları eklenmiştir. Bu sayede programın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


DOWNLOAD


30 MB - RS


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]