Dr. Who'nun yedinci sezonunun 1 Eylül'de yayında olacağı açıklandı. Ancak yapımcısı Steven Moffat'ın en az onun kadar çok beklenen ikinci bir dizisi var. Sherlock! Uluslararası ölçekte büyük başarılar kazanan yapımın üçüncü sezonu için çekimlerin 2013 Ocak'ında başlayacağını duymuştuk. Dizinin yayına girmesinin rahatlıkla Ağustos'u bulacağı sanılıyor.


Moffat yardımcısı Mark Gatiss (ki kendisi de Sherlock'un ağabeyini canlandırıyor) yapımcısı Sue Vertue ve aktör Andrew Scott'la (James Morriarty) Edinburg Film Festivalindeydi. Panelden evvel twitter'da takılan Moffat "Geçen yıl Kadın Tazı ve Düşüş'tü. Bu yılın üç kelimesi #MGEITF #Sherlock Master Class'da açıklanacak" dedi. Ve panel sırasında sözünü tutarak üçüncü sezonun kelimelerini açıkladı: Sıçan Düğün ve Boyun Eğiş (Rat Wedding & Bow)

Bu bilgiye dayanarak Arthur Conan Doyle'un hangi hikayelerinin üçüncü sezonda yer alacaklarını kestirmek zor değil. Sumatra'nın Dev Sıçanı (The Giant Rat Of Sumatra) Asil Bekar (The Noble Bachelor) ve Son Görev (His Last Bow).


Hayranlar için üzücü yanı ise eğer bu hikayeler baz alınacaksa 3. sezonun dizinin son sezonu olma ihtimalinin olması. Cumberbatch'ın programının doluluğu göz önüne alındığında bu gelişme pek de şaşırtıcı olmayacak.


Fırsattan istifade Moffat'a CBS'nin Elementary'si de soruldu. Elementary de modern zamanlarda yaşayan Sherlock Holmes temalıydı ve iki yapımın birbirine ne kadar rakip olacakları bir süredir tartışılıyordu. Ancak Moffat bu konuda konuşmayı reddetti ve "Söyleyeceğimiz herşeyi söyledik" demekle yetindi. Morriarty'nin geri dönüp dönmeyeceğine dair sorularsa Scott tarafından yanıtsız bırakıldı. Ancak kesin bir dille ifade ettiği yegane şey Morriarty'nin ölmüş olduğu... Nitekim kendisini ekranlarda göreceksek bile bu ancak hatırlar tazelenirken olacağa benziyor.


Pek iç açıcı haberler vermemiş olmanın ağırlığı çöktü üzerime. Televizyonların efsaneleri arasında bence çoktan yerini almış bu dizinin sadece üç sezon yayında kalmış olması bana sorarsanız herkes için büyük haksızlık. Özellikle de Cumberbatch'ın röportajını okuyup daha uzun bir ömür bekleyenlerimiz için (röportajaZiyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] ulaşabilirsiniz)...Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]