Ünlü yapımcı-senarist Aaron Sorkin'in (The West Wing Sports Night Studio 60 on the Sunset Strip The Social Network Moneyball) yaratıcısı olduğu HBO dizisi The Newsroom büyük ilgi gören ilk sezonu sonrasında ikinci sezon hazırlıklarını sürdürüyor.


İlk sezonundaki izlenme oranları başarısını sezon geneline yayan ve sezon finali bölümüyle ilk sezonunun en yüksek izleyici sayısına ulaşarak araya giren dizinin yeni sezonu için iki yeni isim oyuncu kadrosuna dahil oldu. Şimdi bu isimlerle ilgili ayrıntılara bakalım:


The Hollywood Reporter'ın haberine göre oyuncu kadrosuna dahil olan ilk isim Patton Oswalt. Yinelenen bir rolle kadroya dahil olan aktör dizide Will McAvoy'ın haber sunuculuğu yaptığı Atlantic Cable News'in yeni insan kaynakları direktörü Jonas Pfeiffer karakteriyle karşımıza çıkacak.


Dizi dünyasında özellikle CBS sitcomu The King of Queens'teki Spence Olchin ve United States of Tara'daki Neil rolleriyle tanınan son dönemde Charlize Theron ve Patrick Wilson'ın başrollerini paylaştığı komedi filmi Young Adult'ın kadrosunda Matt Freehauf karakteriyle yer alan 43 yaşındaki komedyen-aktör Patton Oswalt dizi kariyerinde son olarak CBS'nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Two and a Half Men'in dokuzuncu sezonunda milyarder Walden Schmidt'in (Ashton Kutcher) eski iş ortağı Billy Stanhope karakteriyle iki bölüm boyunca hikayeye dahil olmuştu. Çeşitli animasyon serilerinde seslendirme de yapan Oswalt ayrıca Raising Hope (Rubin) Bored to Death (Howard Baker) Caprica (Baxter Sarno) Community (Jackie) Dollhouse (Joel Mynor) ve Reaper (Leon) gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yer aldı. Aktörü önümüzdeki dönemde FX'in ödüllü dizisi Justified'ın dördüncü sezonunda Raylan Givens'ın liseden sınıf arkadaşı olan yerel bir polis memuru Bob Sweeney karakteriyle konuk oyuncu olarak da izleyeceğiz.


Dizinin yeni sezon kadrosuna dahil olan diğer isim ise Rosemarie DeWitt. Yinelenen bir rolle kadroya katılan aktris dizide kanal ile ilgili haksız bir fesih davasında kanalı savunan dava avukatı Rebecca Halliday karakterini canlandıracak.


Dizi kariyerinde son olarak 2009-2011 seneleri arasında Patton Oswalt'ın da rol aldığı United States of Tara'da (Charmaine Craine) karşımıza çıkan 38 yaşındaki aktris ayrıca Mad Men (Midge Daniels) Standoff (Emily Lehman) ve Rescue Me (Heather) gibi dizilerde de rol aldı. The Watch (2012) Nobody Walks (2012) Rachel Getting Married (2008) ve Cinderella Man (2005) ise DeWitt'in kadrosunda yer aldığı sinema filmleri arasında bulunuyor.


Jeff Daniels
Emily Mortimer John Gallagher Jr. Alison Pill Thomas Sadoski Dev Patel Olivia Munn ve Sam Waterston gibi isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran; kurgusal bir kablolu kanalın gece haber merkezinin set arkasında gelişen olaylarını ve perde arkasında yaşananları ekranlara yansıtan The Newsroom'un yeni sezon hazırlıkları sürüyor. 2013 senesi içinde ekranlarda olacak yeni sezonun başlangıç tarihi henüz duyurulmuş değil.