Geride bıraktığımız Ağustos ayı içinde beşinci sezonunu noktalayarak sevenlerini yine yaz dönemine kadar bekletecek olan HBO'nun popüler serisi True Blood için sene sonuna yaklaşırken haber akışı yavaş yavaş hızlanmaya başlıyor.


Bill Eric Alcide... Bon Temps'in gözde kadını durumundaki Sookie'ye bir sevgili adayı daha mı geliyor! TVLine'ın raporuna göre 2006-2009 senesinde rol aldığı EastEnders dizisindeki Sean Slater karakteri ile ismini duyuran 28 yaşındaki İngiliz aktör Rob Kazinsky True Blood'un altıncı sezonunda düzenli bir rolle karşımıza çıkacak.


Kazinsky dizide Ben isminde oldukça karizmatik ve çekici bir periyi canlandıracak. Sookie (Anna Paquin) ve Jason (Ryan Kwanten)'a ebeveynlerinin öldürülmelerinin altında yatan gizemi ve bilinmezliği keşfetmelerinde ve aile tarihini öğrenmelerinde yardım edecek olan Ben'in ayrıca Sookie ile karşılıklı bir romantik duygusallık ve hoşlantı yaşayacağı da söyleniyor.


EastEnders dışında 2005-2006 seneleri arasında rol aldığı Sky One draması Dream Team (Casper Rose) ile de tanınan İngiliz oyuncu ve model Kazinsky dizi kariyerinde ayrıca Law & Order: Los Angeles (Ronnie Powell) ve Brothers & Sisters (Dr. Rick Appleton) gibi yapımlarda konuk oyuncu olarak rol aldı. Aktör son olarak 2013 senesinin Temmuz ayı içinde gösterime girecek Guillermo del Toro'nun yönetmenliğini üstlendiği Pacific Rim filminin çekimlerine Chuck Hansen karakterini canlandırmak üzere katılmıştı.


Kazinsky True Blood'un yeni sezonu için oyuncu kadrosuna katılan ikinci isim oluyor. Geçtiğimiz haftalarda Altın Küre ödüllü 68 yaşındaki aktör Ruther Hauer (Blade Runner Buffy the Vampire Slayer The Hitcher Batman Begins) Stackhouse kardeşler ile gizemli ve karanlık bir bağlantısı bulunan ve kötü niyetli olabilecek Macklyn karakteriyle (Stackhouse kardeşlerin ailesinin ölümüyle bir bağlantısı olabilir mi?) kadroya dahil olmuştu.


True Blood'un altıncı sezonunda showrunnerlık görevini yürütecek isim Temmuz ayında açıklandığı üzere Nurse Jackie Miss Guided ve That '70s Show gibi dizi projelerinde görev almış ve iki sene önce True Blood kadrosuna idari yapımcı-yazar olarak katılan Mark Hudis olacak. Beş sezondur showrunnerlık görevini başarıyla yürüten dizinin yaratıcısı ismi Alan Ball ise dizi ekibiyle ipleri tamamen koparmayacak ve denetleyici bir rolle dizi ekibine gerektiğinde yardımcı olmaya devam edecek.


Dizinin 10 bölümden oluşacak yeni sezon bölümleri 2013'ün yaz döneminde (muhtemelen Haziran ayından itibaren) ekranlara gelmeye başlayacak.