Blogunuz İçin Faydalı EklentilerSizde bir wordpress kullanıcısıysanız bloğunuzu daha iyi yönetmeniz için çeşitli eklentilere gereksinim duyarsınız.Wordpress kısaca; kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Eğer sürekli olarak yeni içerikler gireceğiniz bir blogunuz varsa wordpress bu iş için biçilmiş kaftandır. WordPress şuan içerisinde 40.000’e yakın eklentiyi barındırıyor. Hepsi yararlı olamasa da bir kısmını bloğunuza kurmanızda fayda var.

JetPack
Jetpack eklentisi ziyaretçi istatistiğiiletişim formusosyal medya bağlantıları wp.me kısa bağlantı linki ve daha pek çok aracı kullanmamıza olanak sağlıyan işimiz kolaylaştıran bir eklentidir. Eğer bunlar için ayrı ayrı eklentiler kullanıyorsanız hepsini silin.Çünkü jetpack hepsine değer.

W3 Total Cache
Kullandığınız WordPress sitenizde içerik ve ziyaretçi sayısı yoğunlaştıkça sitenin yavaşlaması kaçınılmaz oluyor. İyi bir sunucuya sahip olsanız da web sitesini hızlandırmak için bu eklentiyi kurmanızı tavsiye ederiz.

All In One Seo Pack
All In One Seo Pack Eklentisi 16 milyon kez indirilmiş bir eklenti. Seo konusunda size yardımcı olan eklenti sitenizi tanımlamanızı ve sitenizin gelecekti seo yönetimini kolayca yapmanızı sağlar. Etiketlerinizi ve meta taglarınızı istediğiniz gibi yönetmenizi sağlar.

Google Analytics +
Sitenize giriş oranlarını wordpress panelinizden görmenize olanak sağlıyor. Yani site analizi için farklı bir sayfa açma zorunluluğunuzu ortadan kaldırıyor.

Simple Tags
Yazınıza etiket eklerken benzer ve ilgi çekici etiketleri size sunan bir eklenti bu özellik wordpress 2.7 versiyonundan sonraki versiyonlarda olan bir özellik ile benzerlik gösterse de bu eklenti ajax ile farklılık arayanlara duyurulur.

WP CleanFix
Veri tabanınızı kolayca temizlemenizi ve bakım yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. Spam yorumları kod hatalarını silinmiş etiketleri çöpe atılmış yazıların hepsini kolaylıkla silebilirsiniz.

Quick Adsense
Google adsense reklamlarını kullanarak site üzerindne gelir sağlıyorsanız bu eklenti tam size göre. Reklamları kolaylıkla eklemenize imkan sağlar.

Wassup
Wassup eklentisi ile sitenizdeki kullanıcıların neler yaptıklarını hangi sayfaları gezdiklerini hangi konuyu okuduklarını görüp takip edebilirsiniz.

Google XML Sitemaps
Bu eklenti sitenizin arama motorları tarafından kolayca gezilmesine ve googleyandex gibi arama motorlarında index almanızı sağlayan bir eklentidir.

Akismet
Blogunuz da yorum bölümü varsa kesinlikle kullanmanız gereken bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde blogunuza gelen spam yorumları hiç bir uğraş vermeden engellemiş olursunuz.

Contact Form 7
Bu eklentiyle blogunuz da istediğiniz şekilde bir iletişim forumu kurabilir ziyaretçileriniz ile bire bir iletişim kurabilirsiniz.