Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Link Değişimi Nedir? Nasıl Yapılır?


  Link Değişimi
  Link değişimi adından da anlaşıldığı gibi link değiştirmedir.Yani bir siteyle başka bir sitenin birbirlerine linklerini yerleştirmeleridir. Bu değişimler sayesinde arama motorlarında daha da üst sıralara çıkma olasılığınız artar.Ayrıca link değişimi SEO konusunda da önemli bir yere sahiptir.Çünkü ikisi de arama motorlarında yükselmek için yapılır.
  Peki Hangi Sitelerle Link Değişimi Yapmalıyım ?
  Aslında link değişiminde en önemli yer burasıdır.Çünkü hangi sitelerle link değişimi yapacağınıza doğru karar vermelisiniz.Arama motorlarında yükselmek için en çok benzer içerikli sitelerden alınan linklerin faydası vardır.Örneğin; otomobil içerikli bir siteniz var ve film içerikli bir site ile link değişimi yaptınız.Bu değişimin size elbette bir faydası olur ancak başka bir otomobil sitesiyle yaptığınız bir link değişiminin faydası daha fazla olabilir.
  Link Değişimi Nasıl Yapılır ?
  Link değişimi yapacağınız siteye şu şekilde bir kod parçacığı vermelisiniz:
  Kod:
  <a href=”http://www.siteniz.com” title=”başlığınız”>başlığınız</a>
  Yukarıdaki linkte Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] yazan yere kendi sitenizin linkini yazmalısınız.Ayrıca başlığınız yazan yere arama motorlarında yükselmek istediğiniz kelime veya kelimeleri yazın.Ama bu başlıkları yazarken sitenizin başlığı ile uyumlu olmasına dikkat edin.Yukarıdaki kod parçacığını kendinize göre düzenledikten sonra link değişimi yapacağınız kişiye vermelisiniz.Link değişimi yapacağınız kişide size buna benzer bir kod parçacığı verecektir.Siz de karşı tarafın vereceği bu kodları sitenize yerleştirmelisiniz.Linkler genelde footer denilen sitenin en altına veya header denilen sitenin en üstüne yerleştirmelidir. Bu bölgelere eklediğiniz linkler her sayfada çıkar. Ama görünüm açısından genelde linkler sitenin en altına yerleştirilir.Title bölümünü çok fazla tutmanız sizin zararınıza olabilir.Çünkü arama motorları sizin sitenizi istenmeyen site konumuna düşürebilir.Bunun için olabildiğince title bölümünü kısa ve öz tutmaya çalışın.
  Link Değişimi Kaça Ayrılır ?
  Link değişimi kendi içerisinde ikiye ayrılır.Bunlar:
  1) Düz link değişimi
  2) Çapraz link değişimi
  Düz link değişimi
  Düz link değişimi iki sitenin birbirlerinde linklerini paylaşmalarıdır.Arama motorları tarafından pek sevilmeyen bir değişim türüdür.Çünkü arama motorları link değişimi yapıldığını anlıyor ve sitenizi yükseltmek yerine düşürebiliyorlar.

  Çapraz link değişimi
  Çapraz link değişimi yapmak için en az üç siteye ihtiyaç vardır.Çünkü çapraz link değişimlerinde karşılıklı link değişimleri yapılmaz.Örneğin:
  A sitesi B sitesinin linkini yayınlıyor.C sitesinde ise A sitesinin linkini yayınlıyor.
  Bu şekilde arama motorlarının dikkatini çekmeden link değişimi yapmış oluyorsunuz. Çapraz link değişimleri düz link değişimlerine göre yararı daha fazladır çünkü arama motorları link değişimi yapıldığı fark etmiyor.
  Her Siteyle Link Değişimi Yapılırsa Ne Olur ?
  Link değişimi arama motorlarında yükselmek için yapılır.Ama her link değişiminde sitenizden link çıkışı yapmış olursunuz.Kısaca link çıkışı terimini açıklamak gerekirse: Bir siteyle link değişimi yaptınız.Link değişimi yaptığınız sitenin linkini yayınladığınızda sitenizde bir link çıkışı yapmış oluyorsunuz.Her link çıkışı sitenize arama motorlarında yükselmenizi zorlaştırabilir.Bunun için link değişimi yaparken fazla değişim yapmamanız yararınıza olacaktır.Ama sizin sitenizde az belki de hiç link çıkışı yoktur.Ancak link değişimi yaptığınız sitenin çok link çıkışı varsa size fazla bir faydası olmayacaktır.Çünkü sadece bir link çıkışı olan bir sitededen alacağınız değer ile on çıkışı olan bir sitededen alacağınız değer aynı olmayacaktır.Çünkü link aldığınız sitenin değeri kaç link çıkışı varsa o link çıkışlarına sitenin değeri bölünüp yollanır.
  Sitenin Değerleri Nelerdir ?
  Yukarıda sitenizin alacağı değerlerinden bahsedildi.Peki sitenizin bu değerleri nedir neleri kapsar ?
  Her link değişimi yaptığınızda değişim yaptığınız sitededen bir backlink almış olursunuz.Kısaca backlink nedir açıklayalım: Backlink bir sitenin size verdiği linktir.Bu link ile arama motorlarına sizin sitenizi tavsiye etmiş oluyor.Eğer arama motorlarınca sevilen bir sitededen alırsanız sizinde arama motorlarında değeriniz yükselebilir.Özellikle benzer içerikli ve arama motorlarında yüksek sıralamalarda olan siteler ile yapacağınız link değişimleri sizin açınızdan çok iyi olacaktır.Arama motorları arasında özellikle Google en çok benzer ve yüksek PageRank sahip sitelerden alınmış backlinkleri dikkate alır.
  PageRank Nedir ?
  Yukarda PageRank isimli bir terimden bahsedildi.PageRank terimini kısaca açıklarsak: PageRank teriminin Türkçe karşılığı ise sayfa Değeridir.PageRank Google tarafından geliştirilmiş bir sistemdir.Siteleri 0 dan 10 kadar sıralar.Bir sitenin PageRank değeri ne kadar yüksekse Google o siteye verdiği önem ortaya çıkar.PageRank değeri diğer arama motorları tarafından değerlendirilmez.Çünkü PageRank sistemini sadece Google kullanır.
  Link Değişiminde PageRankin Önemi Nedir ?
  Eğer Google arama sonuçlarında yükselmek istiyorsanız PageRank yüksek sitelerle link değişimi yapmanız faydanız olacaktır.Çünkü PageRank değeri yüksek olan bir sitededen alacağınız backlink Google daha yüksek yerlere getirebilir.Çünkü PageRank değeri yüksek olan bir site Google sizi tavsiye etmiş oluyor.Ancak daha öncede bahsettiğim gibi benzer içerikli sitelerle linki değişimi yaparsanız daha çok faydasını görebilirsiniz.
  Çok fazla link değişimi de sitenize zarar verebilir.Çünkü arama motorları bir anda backlink artışları olan siteleri istenmeyen site konumuna düşürebiliyor.Bu da arama sonuçlarında sitenizi daha geri sıralarda gösterilmesine sebep olabilir veya tamamen arama sonuçlarından sitenizi kaldırabilirler.(alıntı)

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı Leydihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  <a href=�a rel="nofollow" href="http://www.siteniz.comtarget="_blank">http://www.siteniz.com�/a> title=�aşlığınız�gt;başlığınız</a>
  Türkçe karakter sorunu.
  İNAN: Yoktan varolmadığına...
  BİL: Sınırsız bir birikime sahip olduğunu bil...
  GÖR: Varolan ve olmayan her şeyi objektif açıdan gör...
  ANLA: Gördüklerinle bildiklerini yorumlamadan sadece diğerlerini anla...
  YAŞA: Yaşamadığını düşündüğün her şeyi yaşaZiyaretçilere, Gizli İçerik! ama bir gün öleceğini düşünerek yaşa...
  SAVAŞ: Kan dökülsün diye değilZiyaretçilere, Gizli İçerik! değerlerinZiyaretçilere, Gizli İçerik! geleceğinZiyaretçilere, Gizli İçerik! ilahın için savaş...
  BUL: Bulunamaz denileni değilZiyaretçilere, Gizli İçerik! aradığını düşündüğünü bul...
  SUS: Dedikleri için değilZiyaretçilere, Gizli İçerik! gerektiği için sus...
  VUR: Yalnızca ölmemek için vur...
  GİT: İnandığın doğrularınla...

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı w00t Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Türkçe karakter sorunu.
  Onu elle yazabilirsiniz. Örnek kod zaten.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  güzel anlatım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş