Kurumsal site tasarımı firmanızın kimliği için çok önemlidir. Kurumsal site tasarımı için görsellik ve renkler ön planda olmalıdır firmanın ciddiyetini yansıtabilir olmalıdır.Bu yüzden renk seçimi ve yazı içeriklerindeki font seçimi çok önemlidir. Özellikle eğer tasarım firmasıysanız kurumsal sitenize çok önem vermeniz gerekmektedir;çünkü size iş yaptırmak isteyen insanlar öncelikle sizin sitenizi inceler daha sonra size iş yaptırmaya karar verir. Diğer bir deyimle şirketinizin ruhu sitenizde saklıdır ve sizinde şirketinizde ruh katmanız tüm bu dediklerimize dikkat etmekten geçmektedir.


Kurumsal site tasarlarken mutlaka referans sayfanız özgün olmalıdır hatta bizim tavsiyemiz kendi sitenizin dışında ayrı bir blog referans sitesi açmanızdır.

Tasarımı yaparken renkleri özellikle kurumsal kimliğinizi yansıtacak şekilde seçmeniz gerekmektedir.Mesela bankaların renkleri genellikle mavi veya yeşildir.Mavi insana güven veriryeşil parahuzur ve refahı simgeler taksilerin rengi sarıdırsarı geçiciliği temsil eder yada yemek firmaları genelde kırmızı rengi kullanır; çünkü bunlar iştah kabartan renklerdir.Yani eğer taksi durağı için ste yapıyorsanız sarı rengin ağırlıklı olması sizin internetteki yüzünüz için avantaj sağlar.Bunlara dikkat edilerek yapılan kurumsal site tasarımı sizi zirveye taşır tercih sebebi olmanızı sağlar.

Kurumsal Web Sitesi Çözümleri

Kurumsal Web sitesi tasarımı dışında sitenizde yapılan seo çalışmasıyla Google'da avantaj sağlayarak üst sıralarda yer almış olursunuz bu da sizin gene tercih sebebi olmanızı sağlar. Sitenizin anahtar kelimenizdeki konumu o şirketin seo çalışmasını ne kadar iyi yaptığının bir göstergesidir. Kurumsal web sitesiçözümlerinde en dikkat edilmesi gereken birincisi kurumsal site tasarımı ikincisi de seçtiğiniz anahtar kelimedeki Google sıralmanızdır.