Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Web Tasarım Programları Nelerdir?
  Web tasarım programları sayfamızda en yaygın kullanıma ve gelişmiş özelliklere sahip programlar hakkında kısa bilgiler yer almaktadır.Bu programlar web tasarım alanında kullanılan temel programlardır.Profesyonel tasarımlar için geliştirilmişlerdir.

  Photoshop

  Dünya üzerinde en yaygın kullanıma sahip olan profesyonel bir resim editörüdür. Web tasarım alanında çalışanların en büyük yardımcısı olan photoshopweb site tasarımlarında tasarımcıya çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

  İçerdiği çeşitli araçlar sayesinde imaj dosyalarınızda dilediğiniz değişiklikleri yapabilir dosylarınızı dilediğiniz formatta ve boyutta kaydedebilirsiniz .Kendine özgü şablon dosyası olması ve bu şablon dosyasını katmanlar halinde oluşturabilmeniz yapmış olduğunuz tasarımları sonrada değiştirebilme imkanı sağlar.

  Photoshop’ta yapabileceğiniz tasarımlar hayal gücünüzle sınırlıdır.  Dreamweaver

  Dreamweaver web editör ve geliştirme ortamıdır. HTML editörü olmasının ötesinde gün geçtikçe de gelişmektedir.

  Başta HTML düzenleme olmak üzere web tasarımcısının hemen her konuda ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahiptir.Tablo resim metin flash (swf) vb.. bileşenlerini sayfalarımıza görsel bir ara yüz ile ekleyebilme imkanından başka bu bileşenlere w3c satandartlarına uygun şekilde hükmedebilme biçimlendirebilme ve sıfırdan yapılandırabilme imkanı sağlamaktadır.

  CSS (Stil Dosyası) ler ile sayfalarınızdaki elemanları konumlandırabilir renklendirebilir ve biçim düzenlemesi yapabilirsiniz.Ayrıca başta javascript olmak üzere çeşitli araçlara da sahiptir.Bu araçlar ile sayfalarınızda açılır menülerden butonlara kadar her türlü javascript aksiyonunu yapabilmemiz mümkündür.

  Dreamweaver'ın web tasarım dünyasına getirdiği en büyük yeniliklerden biri de sunucu taraflı projeler geliştirme imkanı sağlaması ve kolay anlaşılabilir olmasıdır.


  Freehand

  Freehand vektörel çizim programıdır.Genellikle logo ve raklam tasarımlarında kullanılır.Vektörel çizimler çözünürlük arttırldığında ve azaltıldığında görüntüsü bozulmaz pixel kaybına uğramaz.

  Flash entegrasyonu buluması da Freehand'in bir başka özelliğidir.Yani flash dosyanızı freehand'e atarak çizimlerinizi daha kaliteli şekilde yapabilir direk olarak kopyala yapıştır ile flash dosyanıza entegre edebilirsiniz.

  Freehand gibi vektörel çizim programlarının oluşu web tasarım açısından daha kaliteli çalışmaların ortaya çıkmasını sağlamaktadır.

  Adobe Flash

  Flash hareketli animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir arayüz programıdır.Çizim yaparak veya imaj dosyaları kullanarak animasyonlar yapabilirsiniz.

  Web tasarım alalında da kullanılan Flash görsellik olarak göze çok hoş gelse de sitenin açılmasını yavaşlatmakta ve bu dezavantajı ile arama motorları tarafından pek sevilmemektedir.Flash'ın bir diğer artısı da vektörel dosyalar ile çalışma imkanı vermesi bu dosyalar ile çalışıldığında da daha fazla özgürlük ve özellikleri size sunmasıdır.Kendisine özgü ActionScript adlı kodlama dili ile de çok daha farklı animasyonlar yaratabilirsiniz.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Corel Draw


  Corel Draw programı vektör tabanlı grafik tasarım programıdır.Tasarımcıların ve profesyonel çizim yapanların tercih ettiği bir programdır.

  Vektör tabanlı bir program oluşu ; yani imajları matematiksel olarak belirlenmiş vektörler olarak yaratması ve bu şekilde kullanması en öenmli özelliğidir. Vektörler hem büyüklüğü (boyutu) hem de yönü (açı eğri vb.) olan nesnelerdir.

  Corel Draw da vektörel çizimlerin dışında Corel R.A.V.E programı da bulunur.Bu programla Flash animasyonları yapılabilir. Ayrıca herhangi bir nesneyi bir Web düğmesine dönüştürebilir Corel Draw 'un içindeyken web'de dolaşılabilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde Corel Draw web tasarımı içinde önemli bir programdır.

  Adobe Illustrator

  Adobe Illustrator Adobe firmasının geliştirdiği vektörel çizim yazılımıdır.Gelişmiş vektörel grafik çizim özellikleri ile öne çıkan bir yazılımdır.

  Web sitesi arayüzleri kurumsal kimlik çalışmaları (logo kartvizit zarf cdyüzü cd kutusu yüzü antetli kağıt firmaların kullandığı faturalar vs..) basılı yayınların (dergi kitap gazete reklam afiş poster vs) içeriği gibi çalışmaların tümü hazırlanabilir. Bu nedenle hazırladığınız çalışmaların ölçülendirmesi çok rahat yapılabilir.Bu vektörel çizimler sayesinde web tasarım konusunda da kalite artmaktadır.

  Adobe Illustrator karakalem çizimlerinizi renklendirmede de oldukça işinizi kolaylaştıracak bir programdır.
  Front Page


  Front Page ‘de Dreamweaver gibi görsel bir HTML editör programıdır. Basit ve kullanışlı olması saysesinde web tasarımı konusunda tasarımcıya büyük kolaylık sağlar.

  Hızlı ve basit bir şekilde web sayfaları hazırlayabileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Kısaca Html öğrenmenize gerek kalmadan Html’i kendi yazar. Siz sadece neyin nerede olacağını gösterirsiniz. Bu özellikleri sayesinde web tasarım alında dreamweaver’dan sonra en yaygın kullanıma sahip programdır.Ayrıca Front Page sizi sadece HTML bilme zorunluluğundan kurtarmakla kalmaz profesyonel özellikleri ile ASP SQL ve hatta ACCESS'a elinizi bile sürmeden program yazmanızı da sağlar.

  Son olarak Front Page programında hazırladığınız sayfaların web alanında görünümünü anında browser’a ihtiyaç olmaksınızın görebilirsiniz.

  Swish


  Swish hareketli animasyonlar tasarlayabileceğiniz bir porgramdır. Swish yazı hazırlarkende size oldukça yardımcı olabilir.

  Swish programı Adobe Flash kadar profesyonel bir görünüme sahip olmasa da en az onun kadar etkileyici animasyonlar hazırlayabilmenize yardımcı olur.Swish’in tercih edilme nedenlerinden birisi de çeşitli animasyon varyasyonlarını bünyesinde bulunudurması ve bu animasyonların projenize tek bir tıklama ile uyarlanabilirmesidir. Swish’de yaptığımız çalışmalar SWI olarak kaydedilir. Ayrıca Swishde SWF ve HTML olarak kayıt yapabilme seçenekleride vardır.

  Son dönemlerde web tasarım alanında oldukça yaygın bir şekilde kullanımaya başlamıştır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş