Son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir yöntem. Basitçe mantığını anlatmak gerekirse konuda yazılan ilk mesaja o konunun linki ve konu başlığı eklenerek SEO açısından siteye değer katmak amaçlanıyor.


Mesela şu anda benim açtığım konunun adı "Mesaj Üstüne Konu Başlığını Link Olarak Eklemek" ve bu mesajımın en üstünde konu linkiyle köprülü olarak (Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]) görünecek.

SEO'ya bu durum ne derece yararlıdır ne derece zararlıdır bilemiyorum ama kullanmak isteyebileceğinizi düşünerek şöyle bir tema düzenlemesi yapıyoruz.

postbit_legacy şablonunda ara;
HTML-Kodu:
<!-- message -->
altına ekle;

HTML-Kodu:
<if condition="$post[postcount] % $vboptions[maxposts] == 1">
 <a href="showthread.php?$session[sessionurl]t=$thread[threadid]">$thread[title]</a>
 </if>
işlem tamamdır. Kendiniz bunu ortaya veya sağa yaslamak isteyebilirsiniz. O zaman <center> veya <right> kodlarını kullanabilirsiniz. HTML5 ile bu kodlar desteklenmeyeceğinden ben align kullanmanızı öneririm. Sorunu olan buradan iletebilir.


Güncelleme: Konu içinde değil de normal mesajımızın yazdığı kısımda link olarak eklemek istiyorsanız aşağıdaki düzenlemeyi yapmanız gerekir. Şu an burada da bu düzenleme kullanılıyor. Bu şekilde kullanarak tekrara düşmemişte olursunuz. Bunu yapmak için postbit_legacy şablonunu açın ve aşağıdaki değişiklikleri uygulayın;

BUL;
HTML-Kodu:
<if condition="$post['title']"><strong>$post[title]</strong></if>
DEĞİŞTİR;

HTML-Kodu:
<if condition="$post['title']"><strong><a href="showthread.php?$session[sessionurl]t=$thread[threadid]">$post[title]</a></strong></if>