İşte seks hayatınızı yeniden eskiye döndürmenin çaresi...

Seksin düşmanı aslında birçok etken var. Ama biz size en azından çözüm getirebileceğiniz 4 sorunu ortaya çıkardık. İşte seks hayatınızı yeniden eskiye döndürmenin çaresi...

Programlıyorsanız...

Özellikle çocuklu çiftlerin en büyük problemi budur. Geceleri nadiren baş başa kalabilirsiniz ve onda da seks yapmanız beklenir. Oysa planlamak kadar seks isteğini öldüren bir şey daha yoktur.

Çözüm: Sizi en çok seks moduna sokan 10 şeyin listesini yapın. Hepsi açıkça seksle ilgili olmak zorunda değil. İlişkinizle ilgili güzel düşünmenizi sağlayan şeyleri de seçin. Eşinizden de aynısını yapmasını isteyin. İkinizin listelerini bir araya getirerek her hafta en az beş tanesini yapmak için söz verin.

İkiniz de tamamen farklı şeyler istiyorsanız...

O daha çok sarılmak istiyor siz de sevişmek. Ne yazık ki bu durum iki kişi arasında güç mücadelesine dönüşür ve işler seksi olmaktan çıkar.

Çözüm: Her altı haftada bir rolleri değiştirin. Örneğin bu defa siz romantik bir plan yapın. Randevunuzda sadece dokunun ve birleşmeyi ve orgazmı yasaklayın. Onun erotik gecesinde ise birleşmeyi yasaklayın ama orgazmı değil. Bu değişiklik ikinizin de seks konusunda farklı anlayışlar geliştirmesini sağlayacak.

Özgüveniniz eksikse...

Gerçek hayattaki seks ***** filmlerdekilerden farklıdır. Ancak erkekler kendilerini o oyuncularla karşılaştırmaktan vazgeçemezler. Bu ise beraberinde kaygı ve özgüven eksikliği getirir.

Çözüm: Bir aylık bir cinsel birleşme yasağı uygulayın. Erkekler çoğu zaman birleşmeyi yarıştaki bitiş çizgisi gibi görürler. Ancak bunun bir yarış olmadığını ve önemli olanın birbirinize zevk vermek olduğunu unutmayın. Farklı dokunuşlar geliştirerek zevki katlamayı ve o güven kırıcı yarış hissinden kurtulmayı öğrenin.

Birbirinizi çok iyi tanıyorsanız...

Çok samimi olmak bazen o kadar da iyi değildir. Zira her şeyi bilmek ilişkinizdeki erotizmi baltalayabilir. Aslına bakarsanız evlenmeden iki yıl ya da daha uzun süre birlikte kalan çiftler evli çiftlerden bile daha az seks yapıyor.

Çözüm: Özel seks geceleri düzenleyin. Bir gece sadece onun isteklerini başka bir gece sizin istediklerinizi yapın. Her ay başka bir senaryo seçin ve onu şaşırtın. Buradaki amaç ilişkinize biraz sınır koymaktır bu sayede birbirinizi yeniden arzulamaya başlayacaksınız.