Kadınlar ve erkekler arasındaki fark cinsel yaşamda da kendisini gösteriyor.

Uzmanlara göre; erkek cinselliğe dürtüsel kadın duygusal yaklaşıyor ve eşinden şefkat bekliyor.

Kadınlar aşka ve cinselliğe duygusal açıdan yaklaşıyor ve ilgi bekliyor. Erkekler ise daha dürtüsel bir yaklaşımla aşk yapıyor.
Birbirlerini anlayamayan kadın ve erkek sosyal yaşamda olduğu gibi cinsel yaşamda da mutsuz oluyor. Uzmanlara göre cinsel mutluluk çiftlerin hem kendilerinin hem de partnerlerinin istek ve beklentilerini çok iyi bilmeleriyle mümkün olabiliyor. Peki ama kadınlar ve erkekler cinsellikten ne bekliyor ne istiyorlar?

İlişkiye zarafet katın


Prof. Dr. Sedat Özkan kadın ve erkeğin cinselliğe bakış açısının farklı olduğunu bu nedenle de pek çok çiftin sorunlar yaşadığını söylüyor. Özkan bu farkları şöyle açıklıyor: “Kadınlar beyniyle erkekler beliyle seks yapar. Erkek cinselliğe dürtüsel kadın ise duygusal yaklaşıyor. Kadının beyni ne kadar rahatsa cinsellikten aldığı zevk de o kadar kolay olur. Aksi halde cinsellik görev gibi oluyor. Erkek eve geliyor karısıyla iki çift laf etmeden konuşmadan cinselliği yaşamak istiyor. Böyle olmaz. İlişkiye zarafet katmak gereklidir. Bütün beyinsel zenginliğimizi ilişkiye yansıtacağız ve paylaşacağız. Erkeğin beyni kısırsa dürtüsü kuvvetli de olsa ilişkiye mutluluk getiremez.”

Her şey seks değil

Erkek kadından farklı olarak cinselliği duygudan önce düşünüyor ama bu erkeklerin duygusuz olduğu anlamına gelmiyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki erkekler için de duygular seks için önemli. Hatta bazı erkekler âşık olmadığı bir kadınla birlikte olamıyor. Erkekler de unutulmaz birlikteliklerden hoşlanıyorlar. Özellikle de ciddi ilişkilerde öpüşmeye sarılmalara önem veriyorlar.

Erkekler her ne kadar duyarsız görünürlerse görünsünler ilişkinin her yönü üzerine kafa yoruyorlar şefkat ve yakınlık arıyorlar. Erkeklerin hep incecik vücutlu seksi kadınlardan hoşlandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Dergilerde gördüğümüz o muhteşem güzeller onların sandığınız kadar ilgisini çekmiyor. Erkekler sıradan kadınları daha çekici ve seksi buluyor.

Görev olmamalı

Kadınlar için duygular çok önemli olduğundan cinselliğin görev gibi yapılmasından yana değiller. Bu yüzden de ilişkinin başında olduğu gibi cinsellik için de özel anlar yaratılmasını bekliyor romantizm istiyorlar. Eşlerinden sevgi sözcükleri duymayı arzuluyor ve şefkat bekliyorlar. Kadınların partnerlerine mesajı; “Cinselliği heyecanlı hale getirecek çözümler bul!”