Erkeklerinde dış görünümüne önem vermesiyle sıkça kullandıkları Botoks ve Dolgu uygulamalarını Özel Çağıner Hastanesi’nden Medikal Estetik Hekimi Dr. Arzum Emiroğlu anlattı.
Günümüzde erkekler dış görünüşüne önem verdikçe medikal estetik alanında da sıkça uygulama yaptırmaya başladılar. Bu uygulamaları iş ve özel hayatlarındaki rollerini etkilemeden hem bakımlı hem de genç olabilmek adına yaptırmak kendilerine olan güvenlerini arttırıyor.
Örneğin yaşlanmaya karşın yaptıkları botoks ve dolgu gibi uygulamalar sayesinde çevresindekiler yapılan müdahalenin bile farkına varamıyor. Bu sayede hem yaşlanmaya karşı önlemlerini almış hem de dış görünüşlerine katkıda bulunmuş oluyorlar.
Botoks uygulandığı bölgedeki kasları bloke ediyor. Bu sebeple de kası hareketsizleştirip mimik yapılmasını engelleyerek yüzdeki kırışıklaşmayı engelliyor veya var olan kırışıkları olabilecek en düzgün şekline getiriyor.
Dolgu ise yüzdeki yaşlanmadan veya dış etkenlerden dolayı gerçekleşmiş olan çöküntüleri doldurarak bölgedeki görüntüyü düzeltiyor. İçerdiği madde olarak cilt altındaki hücrelere uyum sağlayıp istenmeyen görüntüyü rahatlıkla kapatabiliyor.
Kolayca ve kısa sürede uygulanan bu müdahaleler etkisini 6- 9 ay boyunca sürdürüyor. Uygulamanın hemen ardından günlük hayatına devam edebiliyor iş yerlerine dönebiliyorlar. Uygulanacak yere göre 5- 20 dakika süren uygulamaların maliyetlerinin az olması sebebiyle de isteyenlere kolayca yaptırabilme imkânı sunuyor.