40 yaş üstü Türk erkeğinin en büyük sorunu ne?

Türk Androloji Derneği'nin hayata geçirdiği 'Mazerete Son' isimli kampanya öncesi yapılan araştırma sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 77'sinin tedavi için bir şey yapmadığını ortaya koydu.

Soruna neden olarak gösterilen mazaretlerin başında ise geçim sıkıntısı yer alıyor. Türk Androloji Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu bu sorunun Türkiye'de oldukça sık rastlanan bir hastalık olduğuna dikkat çekerek "Bugün Türkiye'deki 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 692'sinde görülmektedir. Bu hastaların yüzde 332'si hafif yüzde 275'i orta yüzde 85'i ise ağır derecede sertleşme sorunu olan kişiler" diye konuştu.

Yüzde 77 tedavi için birşey yapmıyor

20 Ocak- 11 Şubat tarihleri arasında İstanbul Ankara İzmir Antalya ve Bursa'da yaşayan 20 yaş ve üzeri kadınlarla 35 yaş ve üzeri erkekler arasında gerçekleştirilen araştırmanın en çarpıcı sonucu sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin yüzde 77'sinin tedavi için hiçbir şey yapmaması.

Erkeklerin yüzde 51'i sertleşme sorununu eşleriyle hiç konuşmuyor yüzde 45'i ise sorunun ilişkilerini etkilediğini düşünüyor.

Kadınların ise yüzde 29'u sertleşme sorunu nedeniyle ilişkilerinin etkilendiği görüşünde.

Kaynak:gazetevatan

ALINTIDIR