2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı için Üniversite adaylarının tercih işlemleri ne zaman başlıyor...

Ünversiteli olmak için tercih işlemleri 6-14 Temmuz 2015'te başlayacak.Kesin tarihler ÖSYM tarafından adaylara (Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]) internet adresinden bilrilecek.Güncel duyuru ve bildiriler için ilgili adresi sık sık kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz

Adaylar TC Kimlik Numaraları ve şifreleri ile internet üzerinden tercihlerini yapabilecek. Üniversite adaylarının tercih işlemleri ÖSYM'den yapılan duyuru ile başlayacak. Adaylar tercihlerini (Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]) internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak yapabilecek. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacak ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri de geçerli olmayacak. İşlemler yine bildirilen tarihte sona erecek.

Öte yandan adaylar tercihlerini yaparken ÖSYM'nin internet sitesinden ulaşabilecekleri 2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'ndan yararlanabilecek.

ÖSYS sonuçları (Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]) internet adresinden adaylara duyurulacak. Yerleştirme Sonuç Belgeleri basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek. İnternet sayfasındaki duyurular sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmünde olacak.

Bu arada 2015-2016 ders yılında ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün üniversitelerde 3-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacak.