Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Zorunlu Hazırlık Sınıfları Kalkıyor  26 Kasım 2014 tarih 29187 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6569 Sayılı Kanunun 28'inci Maddesinde "Öğretim dili tamamen Türkçe olan programlarda mesleki yabancı dil dersleri dışında zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı açılamaz; ancak üniversite yetkili kurullarının kararı ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile isteğe bağlı olarak yabancı dil hazırlık sınıfı eğitimi verilebilir; bu hazırlık sınıfında başarılı olamayan öğrencilerin ilişikleri kesilmez ve eğitimlerine devam ederler."

  Kanunu Cıkmıs Olup YÖK ten Üniversiteler Haber Beklediklerini Söylemekteler Fakat Bu Kanunu Uygulayan Üniversitlerde Varken Diğerlerinin Öğrencileri Oyalaması Çok Saçma.
  İşte Selcuk Üniversitesi'nin Zorunlu Hazılık İle İlgili Yayınladığı O Genelge ;
  "
  Üniversitemizde Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı Uygulaması 26 Kasım 2014 tarih 29187 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6569 Sayılı Kanunun 28'inci Maddesinde "Öğretim dili tamamen Türkçe olan programlarda mesleki yabancı dil dersleri dışında zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfı açılamaz; ancak üniversite yetkili kurullarının kararı ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile isteğe bağlı olarak yabancı dil hazırlık sınıfı eğitimi verilebilir; bu hazırlık sınıfında başarılı olamayan öğrencilerin ilişikleri kesilmez ve eğitimlerine devam ederler." hükmü bulunduğundan Üniversitemizde öğretim dili tamamen Türkçe olan programlarda bulunan zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfları isteğe bağlı yabancı dil hazırlık sınıfına dönüşmüştür. Bu sebeple; Üniversitemizde öğretim dili tamamen Türkçe olan zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında öğrenim gören öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfında isteğe bağlı olarak öğrenim görebilirler öğrenim görmek istemeyenlerin ise bölümlerinde öğrenimlerine başlatılacaklardır. Bölümlerinde öğrenime başlayacak öğrencilerin devam – devamsızlıkları bölümlerinde öğrenime başladıkları tarihten itibaren dikkate alınacak ve bu öğrencilere güz yarıyılı için de mazeret ara sınavı yapılacaktır. Bölümlerinde öğrenime başlayacak öğrencilerin 09-17 Aralık 2014 tarihleri arasında üniversite web sayfası üzerinden ders kayıtlarını yaparak danışmalarına onaylatmaları gerekmektedir.
  "
  Selcuk Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Web Sitesinden Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bence hazırlık sınıfları üniversite mesleki okullarda olmalı. Mesela işletme okuyorsun ne işin var senin yabancı dille. Turizm yada ingiliz dili ve Edebiyatı okusan hazırlık sınıfları gayet normal de lise de boşu boşuna 1 yılın gidiyor. Yaşıtların meslek sahibi oluyor sen hala okuyorsun.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş