Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Üniversite Öğrencilere Hangi Vakıf ve Dernekler Burs Veriyor? Kurumların Burs Ücreti

  Hangi Kurumlar Burs Veriyor?

  Üniversite öğrencilerinin en büyük sıkıntılarından birisi de burslardır. Özellikle maddi sıkıntı içerisinde olan öğrenciler için burslar çok önemlidir. Devlet tarafından verilen karşılıksız başbakanlık bursu ve geri ödemeli öğrenim kredisi dışında dernek ve kuruluşların verdiği ücretsiz burslar da öğrenciler için çok önemli.

  150 TL ile 1000 TL arasında değişen bu burslardan almak isteyen üniversite öğrencileri öncelikle bu kurumlara başvurmak zorundalar.Şimdi sizlere 2013-2014 eğitim öğretim yılında burs veren kurumları bu kurumların ne kadar burs verdiklerini nasıl başvuracağınızı ve adreslerini vereceğiz.

  Bunun dışında burs veren diğer vakıf ve dernekler ve bunların özel şartları ise şu şekilde:


  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Burs Ücretleri

  2013-2014 akademik yılında 7 bin 600 lisans yüksek lisans ve doktora öğrencisine burs verecek. TEV üniversite öğrencilerine aylık 400 yüksek lisansa 700 doktora öğrencilerine 1000 liderlik vasfı taşıyan öğrencilere verilen üstün başarı bursiyerlerine ise aylık 1000 TL burs verecek. Üstün Başarı Bursları ve Yurt Bursları için 20 Ağustos-20 Eylül yüksek öğrenim bursları için de 20 Eylül-20 Ekim tarihleri arasında TEV’in ‘Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] internet adresinden başvuru yapılabilir.

  İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) ve Burs Ücretleri

  İSOV tarafından her yıl tespit edilen kontenjan tutar ve sürelerde lisans yüksek lisans meslek yüksekokulu öğrencilerine burs veriliyor. Başka bir resmi veya özel kuruluştan burs almayan maddi imkanları sınırlı ve başarılı öğrencilere verilen burslara başvurular her yıl 1-30 Eylül tarihleri arasında internet sitesi üzerinden online olarak alınıyor. Öğrencilere ekim-haziran ayları arasında 9 ay süreyle destek sağlanıyor.

  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Burs Ücretleri

  Devlet üniversitelerinin birinci öğretimine kayıtlı öğrencilere burs desteği veriyor. Öğrencinin kayıtlı olduğu üniveritenin bağlı bulunduğu şehirde de bir ÇYDD şubesi olması gerekiyor. Bağışçılar ve mezun bursiyerlere göre her yıl burs verilen üniversiteli sayısı değişiyor. Dernek burs başvurularını 1-30 Eylül tarihleri arasında kabul ediyor. Başvuru tarih ve koşulları değiştiği için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinin takip edilmesi gerekiyor.

  Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) ve Burs Ücretleri

  Vakfın 2013-2014 akademik yılı yükseköğrenim burs başvuruları eylül ayı sonuna kadar alınacak. Burs verilecek öğrencilerin öncelikle başarılı ve ihtiyaç sahibi olması ve İstanbul içindeki üniversitelerde eğitim alması gerekiyor. Öğrencilere 10 ay süreyle 150 TL aylık ödeme yapılıyor. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Vehbi Koç Vakfı (VKV) ve Burs Ücretleri

  Başvurular 1-25 Ekim tarihleri arasında alınıyor. Bir yılda burs verilmesi planlanan üniversite ve yüksekokul sayısı 516. Vakfın burs verdiği üniversitelerde okuyan öğrenciler başvuru yapabiliyor. Başarılı maddi desteğe ihtiyacı olan disiplin cezası almamış ve başka bir kurumdan karşılıksız burs almayan öğrencilere destek veriliyor. Her okula verilen kontenjan kadar burs alacak öğrenci sayısı belirleniyor. Geçen yıl 10 ay süresince öğrencilere aylık 370 TL destek sağlandı. Burs miktarı her yıl yıllık enflasyon oranına göre arttırılıyor. 3 ayda bir verilen burslar aralık şubat ve mayıs aylarında ödeniyor. Burs verilen üniversiteler için:
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


  Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve Burs Ücretleri

  2013 yazında TOG Gençlik Bursları ve Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursları verilecek. TOG Gençlik Bursları’na ara sınıflarda okuyanlardan sadece Toplum Gönüllüsü üyesi gençler başvurabiliyor. Üniversiteye yeni kayıt olanlar için ise böyle bir şart aranmıyor. Ancak yeni sınıflar için kontenjan sınırı bulunuyor. Kore gazisi torunu olan Türkiye ve K.K.T.C üniversitelerinde okuyan lisans önlisans yüksek lisans ve doktora öğrencileri Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursları’na başvurabiliyor. Ara sınıf başvuruları 1–30 Ağustos üniversiteye yeni kayıt yapanların başvuruları 15 Ağustos–10 Eylül tarihleri arasında kabul edilecek. Burs miktarları 175 ile 350 TL arasında değişiyor.

  Tekfen Vakfı ve Burs Ücretleri

  1’inci sınıftan itibaren mezuniyete kadar devam ediyor. Başvurularda üniversitelere yeni yerleşenlere öncelik veriliyor. Sadece lisans programlarını kapsayan burslar öğrencilerin sınav sonuçları ve başarı ortalamaları esas alınarak tahsis ediliyor. Burs için adayın ailesinin aylık toplam gelirinin en fazla brüt 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor. Maddi kritere uyan adayların değerlendirilmesinde üniversite sınavlarındaki Türkiye sıralaması baz alınıyor. Mühendislik İktisadi ve İdari Bilimler ve Mimarlık Fakülteleri dışında başvuru kabul edilmiyor. Bu bölümler dışında istisnai olarak konservatuvar müzik öğrencilerine de kısıtlı bir kontenjan ayrılıyor. Burslar kasım-mayıs ayı döneminde 7 ay boyunca ödeniyor. Başvuru ve kayıt yenileme 2-15 Eylül tarihlerinde ‘Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden yapılacak.

  KAYNAK:Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Burs başvuruları burs veren şirketler burs veren kurumların isimleri ne kadar burs verdikleri burs vermek için hangi şartları aradıkları burs miktarları:

  Üniversite öğrencileri burs başvurusu ve burs veren yerleri öğrenmek için site site dolaşmanıza gerek yok. Burs veren belediyeler burs veren kuruluşlarburs veren şirketler burs veren kişiler ve burs veren kurumlar bir tık ötenizde.

  Bir yükseköğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanan öğrencileri şimdi burs başvuruları bekliyor. Peki hangi vakıf kurum ve üniversite burs veryor? İşte burs veren kurumların isimleri ne kadar burs verdikleri burs vermek için hangi şartları aradıkları burs miktarları:

  1)HACI ÖMER SABANCI VAKFI

  31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs veren vakıf her yıl bir taban puan belirliyor. Bu yılın puanları henüz belirlenmemiş ama vakfın amacı hem başarılı hem dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürmek... Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim arasında yapılıyor. Kasım ayı sonunda kazananların isimleri açıklanıyor. Vakıf bursu yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir süre için ve geri ödeme yükümlülüğü ile veriyor. Geri ödeme ise okulunu bitirip bir işe giren öğrenciden tam bir yıl sonra 24 ay taksitli olarak alınıyor. Tel: (0322) 385 89 01

  2)TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

  Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursu Öğretmen Çocuğu Bursu Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu adı altında burslar veriyor. Geri ödemesi yok. Tel: (0216) 321 89 88

  3)İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

  Eylül’de başvurular alınıyor. Karşılıksız olarak veriliyor. Dilekçe ile başvuru yapılıyor uygun adaya burs veriliyor. Tel: (0212) 293 54 18

  4)İSTANBUL TİCARET ODASI

  İTO İstanbul il sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin ekonomi ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor. Burs alabilmek için çeşitli yaş sınırları aranıyor. Öğrencinin başka bir yerden burs almaması koşulu da var. Geri ödemesi yok. Ara sınıf ise alt sınıftan dersinin olmaması gerekiyor. Özel üniversite ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiyor. Her yıl 1-31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor. Tel: (0212) 455 60 52

  5) İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

  İstanbul Ticaret Üniversitesi farklı kategorilerde burs imkanı sunuyor. LYS bursunda İlk 5000’e giren öğrencilere 2500 TL’ye kadar burs veriyor. Üstün başarı bursu da not ortalaması 3.50 ve üzerinde olan öğrencilere veriliyor. Ayrıca ‘Destek Bursu’ ‘Lisansüstü Öğretim Bursu’ ve ‘Spor Bursu’ adı altında çeşitli burslar veriliyor. Tel: (0212) 511 41 50

  6) 21. YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) BURS PROGRAMI

  Kimler Burs Alabilir?
  Amacı ülke çocuklarının gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkanı sunuyor.

  Burslarda Öncelik
  Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul’da bir üniversiteyi kazanmış olması okuyan kardeş sayısı kız çocukları anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması çocuğun parçalanmış aileden olması öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması Vakfın eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.

  Bursiyerlere Sağlanan İmkanlar
  Yeküv bursiyerlerine sağladığı eğitim katkısı yanında kişisel gelişim imkanı sunacak projelerle destek sağlayarak bursiyerlerle parasal katkıyı aşan bir iletişimi hedefliyor. Bu amaçla;
  Her ay 20 yıldır sürdürülen ve bursiyerleri uzmanlarla buluşturan eğitim ve kültür toplantıları

  NLP seminerleri
  Bilgisayar kursları
  Başarıyı ve araştırmayı teşvik ödülleri
  Destek dersleri
  Konser tiyatro v.b. kültür-sanat etkinliklerine katılım imkanı
  Sağlık hizmetleri
  Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri
  Staj programları gençlik zirveleri liderlik ve kariyer günleri
  Piknikler kutlamalaryemekler Giyim desteği ve ayni katkılar Kültür gezileri Yurttaşlık eğitimleri Çocuk Hakları Sözleşmesi bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

  Bursun Süresi
  Bursa hak kazanan öğrenciler başarılı oldukları ve bunu her eğitim dönemi başında belgeledikleri takdirde mezun olana dek bursları devam ediyor. Başarısız olan mezun olan evraklarını zamanında getirmeyen Vakıf etkinliklerine gerekli katılımı sağlamayan öğrencilerin bursları sona eriyor.

  Burs Miktarı
  Burs miktarları her eğitim döneminde yönetim kurulunca belirleniyor. Burslar karşılıksız olarak programlanıyor. Ancak öğrencilerden eğitsel sosyal ve kültürel projelere katılmaları öğrenci ve mezunların toplumsal dayanışmaya katkı amacıyla gönüllülük bilincine sahip olmaları bekleniyor. Burs başvuruları 16-22 Eylül tarihinde yapılacaktır. Tel: 444 28 39

  7) 21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI MAHMUTBEY
  21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey Yolu Cad. No: 53 Şirinevler Tel: (212) 6543769

  8) A. R. ÇARMIKLI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  A. R. Çarmıklı Eğitim Ve Kültür Vakfı Cumhuriyet Cad. Seyhan apt.No:12/5 Elmadağ Tel: 212 240 54 09

  10) ABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI
  Adres: Abdülkadir Eriş Eğitim Ve Sos.Y Vakfı Cumhuriyet cad. No:27 K:4 Taksim

  11) ABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI
  Abdurrahman Bilimli Eğitim Kültürtür. Sağ. Sos. H Vakfı Davutpaşa cad. Yıldız sok. No: 3 Topkapı

  12)ADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI
  Adem Çelik Beykent Eğitim Vakfı Gürpınar E-5 ayrımı Beylikdüzü Tel: 212 872 11 25

  13) AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU
  Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu
  Merkezi İstanbulda bulunan Akkanat Eğitim ve Sağlık vakfı her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor.

  İşte Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu detayları:
  1) Başvurular Eylül ayında yapılmaktadır.
  2) Sadece üniversite öğrencileri burstan yararlanmaktadır.
  3) Burs verilecek kişilerden başka hiç bir kurumdan burs almama koşulu aranmaktadır.
  4) Burs başvurusu şahsen vakıfa yapılmaktadır. Vakıftan temin edilecek form doldurulup değerlendirildikten sonra gerekli evraklar sizden istenecektir.
  Telefon : 0 212 622 41 00

  14) ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  BURSLAR Vakfın kuruluş statüsü ve Mütevelli Heyet kararı ile 3 kategoride verilmektedir.
  Bunlar;
  1- Üniversite Bursları
  2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları
  3- Alarko Mensubu Çocukları Burslarıdır.

  Tel: (0212) 310 33 00

  15) ANTALYA ÇAĞDAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

  MİLLİ EGEMENLİK CAD. KENT İŞ MERKEZİ NO: 24/43
  ANTALYA 0242 247 21 89
  MERKEZ 0242 247 62 18

  16) ASIM KOCABIYIK KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI
  İl: İstanbul
  Telefon: (212) 251 34 10
  Email: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Adres: Meclisi Mebusan Cad. No:103 Salıpazarı / İstanbul
  Tür: Özel

  17) BAHÇEŞEHİR UĞUR EĞİTİM VAKFI
  Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı
  İl: Istanbul
  Telefon: (212) 236 50 90
  Email: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Adres: Bahçeşehir Koleji Bahçesehir / Istanbul
  Tür: Özel

  18) ÇAĞDAŞ EĞİTİM DERNEĞİ
  BURS BAŞVURUSU
  Başvurular (0212) 361 10 85 nolu vakıf faksına dilekçe yolu ile yapılmaktadır.

  Dilekçede; öğrencinin eğitim durumu başarısı aile ekonomik ve ihtiyaç durumu belirtilmelidir. "Ayrıntılı özgeçmiş"
  Başvuru dilekçeleri değerlendirilmesi sonucunda yapılacak mülakatlara çağrı için öğrenciler ÇEV tarafından ilettikleri numaralarından aranacaktır.

  2011-2012 başvurularımız dolmuştur.
  Mülakat sonrası kazanan öğrencilerden istenen belgeler:
  • Öğrenci Belgesi
  • Üniversite sınavı kazandı belgesi fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Adli Sicil Belgesi
  • 3 adet fotoğraf
  • Anne ve Babaya ait gelir belgesi (işsiz ise belgelendirilmesi)
  • Vakıbank Bankomat Hesabı
  • İkametgah belgesi
  Not: Sözlü görüşmeden sonra burs almaya uygun görülen öğrenciler için gerekli belgeler istenecektir.

  19) DARENDELİLER EĞİTİM VAKFI
  İstenilen Evraklar
  1.Burs Başvuru Formu
  2.Okulu yeni kazananlar için Üniversite Yerleştirme Sınav Sonuç Belgesinin Fotokopisi
  3.Ara sınıflar için not çizelgesi ve Öğrenci Belgesi
  4.Bağlı olduğu nüfus dairesince düzenlenecek olan “Aile Nüfus Bildirgesi Formu”
  5.Gelir beyanı ile ilgili olarak;
  Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş yada ücret bodrosu

  Anne ve/veya baba tacir çiftçi sanayici serbest meslek sahibi veya esnaf ise Vergi Levhasının fotokopisi

  Muhafiyete tabi meslek grupları bu durumlarını ilgili belediyeler meslek odaları veya vergiden muaf olduğuna dair vergi numarası ile belirtilen kartın ilgili kuruluşlarca tasdikli fotokopisi
  Emekliler için aylıklarını aldıkları Sosyal Güvenlik kurumundan onaylı maaşlarını gösterir belge

  Baba çalışmıyor ve/veya anne ev hanımı ise Emekli Sandığı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur’a bağlı olmadıklarını gösterir kurumca onaylı belgeler.

  6.Öğrencinin oturduğu ev kira ise kira kontratı lojman ise lojman belgesi

  7.Okuyan kardeş varsa okudukları okullardan alacakları öğrenci belgeleri

  8.Bursa başvuran öğrencinin ailesinin ikametgah ettiği yeri

  gösteren anne veya baba adına düzenlenmiş ikametgah belgesi
  9.Forma yapıştırılmak üzere 1 adet vesikalık fotoğraf
  10.Nüfus cüzdan fotokopisi

  Tel: 0322-3596344

  20) DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI
  İl: Istanbul
  Telefon: (216) 348 75 40
  Adres: Kırtasiyeci Sok. Ekşioğlu İşhanı No:11 K:2 D:48 Kadıköy / Istanbul
  Tür: Özel

  21) ENSAR VAKFI
  Ensar Vakfı
  BURS ÇALIŞMALARI:
  Ensar Vakfı kuruluşundan bugüne kadar çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere her ay karşılıksız burs verme faaliyetini sürdüregelmiştir. Burs alacak öğrencilerin seçiminde; Başarılı olmak ve maddi imkansızlık içinde olmak gibi şartlar ön planda tutulmaktadır.

  Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilere de karşılıksız burs verilmektedir.

  Tel: (0212) 513 03 09

  22) FEVZİ AKKAYA TEMEL EĞİTİM VAKFI

  Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu burs tahsisi öncesi her öğretim döneminde okulların yıllık kontenjanını tespit eder ve ilgili müdürlüklere bildirir.

  Burs tarihleri sitede net olarak yer almamakla birlikte bursların ödeneceği tarihler belirtilmiş.

  FATEV internet sitesindeki formları doldurarak okul idarelerine başvuru yapabilir.

  Başvuruları takiben vakfın Yönetim Kurulu gerekli tahkikatları yapar ve yılda 10 ay burs verilmesini karara bağlar.

  Seçilen öğrencilerin burs ödemeleri aşağıda belirtilen tarihlerde bursiyerlerin adlarına açtıracakları banka hesabına gönderilir:

  Eylül-Ekim-Kasım-Aralık-Ocak ayları için Aralık ayında

  Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran ayları için Nisan ayında

  Telefon: 0-216-326 70 00/326 68 01

  24) FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI
  Feyziye Mektepleri Vakfı değişik oranlarda Ücretsiz Okuma Hakkı kazandıran üç ayrı uygulama vardır:
  Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik Hükümlerine göre Vakıfça verilen Ücretsiz Okuma Hakkı

  Vakıf Yönetim Kurulu’nca belirlenen esaslara göre maddi durumu yetersiz öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere değişik oranlarda verilen Ücretsiz Okuma Hakkı

  Ulusal ve Uluslararası Bilim Kültür Sanat ve Spor Alanında Üstün Başarı Gösteren Öğrencilere ilgili Prosedür ve Yönergelerde belirlenen esaslara göre değişik oranlarda verilecek Ücretsiz Okuma Hakkı.

  Tel: (0212) 233 12 03

  25) GALATASARAY EĞİTİM VAKFI

  Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından verilen burslar:

  İlköğretim bursu Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

  Ortaöğrenim bursları

  Tam yatılı bursu yatılı öğrenim ücreti ders kitabı giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur

  Gündüzlü tam bursu gündüzlü öğrenim ücreti öğle yemeği ders kitabı giyecek ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

  Yatılı öğrenim bursu yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.
  Gündüzlü öğrenim bursu gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur. Destek bursu ders kitabı giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur. Yükseköğrenim (lisans) bursu Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.Şartlı burslar bağışçılar tarafından tutarı süresi ödeme şekli ve kullanacak öğrenci belirlenerek şartlı olarak verilen;

  Yurtdışı
  Yüksek lisans (master)
  Doktora burslarından oluşur.
  Öğrenimini Vakıf bursu ile tamamlayan her öğrenci ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında ( ilköğretim mezuniyetini izleyen 15. orta öğrenim mezuniyetini izleyen 10. ve yüksek öğrenim mezuniyetini izleyen 5. sene sonu) en az burs aldığı yıllar toplamı kadar almış olduğu burs cinsinden en az bir öğrencinin burs giderlerini karşılayarak yetişmesinde katkıda bulunmayı bir vicdan borcu olarak kabul eder.
  Dr.Ziya Gün İst.Üni.Yardım Vakfı
  Dr. Ziya Gün İstanbul Üniveristesi Yardım Vakfı bursu için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] linkten ulaşabilirsiniz.

  26) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSU
  İTÜ Rektörlüğü Burslar ve Yurtlar Koordinatörlüğü

  Tel: 0212 285 70 58

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  27) İZZET BAYSAL VAKFI

  İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI
  1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.

  2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolulu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

  BUNUN DIŞINDA BURS VERİLMEMEKTEDİR.

  0374 253 45 70 (Şube-Burslar)

  28) KİBAR EĞİTİM ve SOSYAL YARDIM VAKFI
  İlk orta yüksek ve lisansüstü eğitim düzeylerinde okuyan araştırma ve inceleme yapan yetenekli maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden ulaşabilirsiniz.

  29) RUMELİ EĞİTİM VAKFI
  Burs kategorileri
  - Üstün Başarı Bursları
  - Yüksek Öğrenim Bursları
  - Yüksek Lisans Bursları
  - Doktora Bursları
  Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksek okullarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs veriliyor.
  Burs Şartları
  Rumeli Eğitim Vakfı burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir.

  Rumeli Eğitim Vakfı internet adresi: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  30) TADEV
  TADEV üniversite öğrencilerine 1995 yılından itibaren karşılıksız burs vermek üzere çalışmalar yapmaktadır. (232) 239 55 11 telefon numarasıdnan ayrıntılı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

  32) YUMLU EĞİTİM KÜLTÜR ve BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI

  Yümlü Vakfı burs verilecek fakülte ve ilgili bölümlerini belirlerken belli bir konuya ağırlık vermemek ve burs konularını dengeli dağıtmak amacıyla belli bir gruplama ve kontenjan ayrımı yapmaktadır.

  Yurtiçi Bursları Yurtdışı Bursları Afetlere Özel Burslar Engelli Bursları Özel Burslar Üçüncü Şahıs Bursları verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  33)ÖNDER
  İmam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor. Başvuru: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Türkiye'nin ilk İmam Hatip okulu olan İstanbul'un Fatih ilçesinin Çarşamba semtindeki İmam Hatip Okulu Mezunlarına hizmet veren derneğin o zamanki ismi de "İmam Hatip Okulu Mezunları Cemiyeti " idi. 1960'lı yılların sonlarında adı "İstanbul İmam Hatip Okulu Mezunları Derneği" olarak değiştirildi. 1980 İhtilali'nden sonra ise tüzükte yapılan bir değişiklikle tüm Türkiye genelindeki İmam Hatip Liselerini çatısı altına almak arzusuyla ismindeki "İstanbul" ifadesi çıkarıldı. Kısa isim olarak da İmam kelimesinin Türkçe karşılığı olan "ÖNDER" kelimesi eklendi ve derneğin adı şimdiki söylemiyle ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği halini aldı.

  34) ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI
  Eskişehir Sanayi Odası: Mühendislik ekonomi maliye işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor. Telefon: 222 236 03 60

  35) TÜRKİYE DİYANET VAKFI
  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor. Telefon: 312 - 417 12 35

  36) İSTANBUL TİCARET BORSASI VAKFI
  Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

  Tel: 212 511 84 40-121

  37) TÜRK DİL KURUMU
  Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Türkçe Öğretmenliği Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerine Türkiye sıralamasında ilk 3000 kişi arasında olan lisans öğrencilerine burs verilecektir.

  Tel: (0312) 457 52 00

  38) KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ
  Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları sosyal himayeye muhtaç kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

  Tel: 0312 430 23 00

  39)SAĞLIK EĞİTİM VAKFI
  Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3'üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

  0212 512 18 78

  40)SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI
  Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

  0312 440 16 16 / Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  41) TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

  Toplum Gönüllüleri Vakfı TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve / veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] / 0216 321 89 88

  42)YAŞAR EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI

  Üniversitelerde yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli çalışkan başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül - ekim aylarında yapılır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] / 0232 482 22 00
  Aliye Şevket Pozcu Eğitim Öğrt Vakfı Paşa Limanı cad. 64/1 Kuzguncuk Üsküdar Tel: 2164922031
  Bizim Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı Bulgurlu Mescit Sok. No:7/1 Üsküdar Tel: 2163489653

  43) İSTANBUL TİCARET ODASI BURSLARI
  a) Yükseköğrenim (lisans) bursları:
  Oda'nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile ÖSYM tarafından %100 burslu ve %100 şehit burslusu vakıf üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’na yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

  Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde;
  Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 225 veya 100 üzerinden en az 60 olması ve bir üstyıla geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir.

  Lisans Başvuru Formu
  b) Yüksek lisans (master) bursları :
  Oda’nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

  Yüksek lisans (master) burslarında; öğrencinin lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekmektedir.
  İkinci Öğretim başvuruları kabul edilmemektedir.

  İlk başvuruda; öğrencilerin not ortalamaları esas alınmakla beraber burs almaya hak kazanan öğrencinin bursunun öğrenimi süresince devam etmesi için yıl sonu transkriptlerinde başarısız dersinin bulunmaması gerekmektedir.

  Telefon: (0212) 455 60 00

  44) ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BURSU
  Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar:
  Anne ve/veya Babanın vefat etmiş olması (öncelik)

  4 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak
  Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak
  Başka bir kurumdan burs almıyor olmak
  Ailenin Çorlu veya Çorlu’nun köylerinde ikamet ediyor olması.
  Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  İstenen Evraklar:
  Çorlu TSO’dan Temin edilecek Başvuru Formu
  Vukatlı Nüfus Örneği
  1 Adet Fotoğraf
  Banka Hesap Numarası
  Öğrenci Kimlik Belgesi
  Ailede çalışanlara ait Gelir Durumunu Gösterir Belge
  Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması).

  Telefon: (0282) 651 10 96

  45) MEHMET ZORLU VAKIF BURSU
  Mehmet Zorlu Vakfı temel faaliyet alanı olan eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs almaktadır.

  Burs Verilen Üniversiteler

  Akdeniz Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Anadolu Üniversitesi Ankara Üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi Celal Bayar Üniversitesi Çukurova Üniversitesi Dicle Üniversitesi Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Üniversitesi Fırat Üniversitesi Gazi Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi İnönü Üniversitesi İstanbul Üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi Karadeniz Teknik Üniversitesi Marmara Üniversitesi Mimarsinan Üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi Trakya Üniversitesi Uludağ Üniversitesi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi

  Not:
  Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılmaktadır.

  46) TUBİTAK BURSU
  Türkiye’de Doğa Bilimleri Mühendislik ve Teknoloji Tıbbi Bilimler Tarımsal Bilimler Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerde tezli yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir. Bursiyerler koşulları sağlayan başvurular arasından adayların lisans ağırlıklı genel not ortalamaları ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanları esas alınmak suretiyle gerektiğinde üniversitelere ve alanlara göre dağılım da gözetilerek TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) Değerlendirme ve Destekleme Kurulu’nca belirlenecektir.

  Programa üniversitelerimizde kamuda ya da özel sektörde çalışanlar da dâhil koşulları sağlayan tüm tezli yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilirler.

  BAŞVURU YÖNTEMİ VE BURSİYER ADAYLARININ SEÇİMİ
  Adaylar Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden başvuru dönemi içinde erişebilecekleri sayfada son başvuru tarihinde mesai saati bitimi olan 18:00’a kadar (Saat 18:00’da sistem otomatik olarak kapanır) istenen bilgileri eksiksiz olarak girip onayladıktan sonra başvuru formunun PDF çıktısını alarak imzalayacaklar ve istenildiğinde BİDEB’e ulaştırmak üzere saklayacaklardır. Başvuru sırasında yanıltıcı veya gerçeğe aykırı bilgi verenler hukuken sorumlu olacaklardır.

  47) TEKFEN VAKFI BURSU
  Burslar başarı oranı yüksek öğrencilere Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirmeye göre verilir. Burstan istifade edebilmek için öğrencinin okuldan herhangi bir özel kurum ya da kuruluştan başkaca burs almamış olması şarttır.

  Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  48) CAFER SADIK ABALIOĞLU VAKFI BURSU
  Detaylı bilgi için:
  Adres: Çamlık Cad. Apt no:9 2. ve 3. kat Denizli Kınıklı
  Telefon: 0 258 213 43 00
  IC İBRAHİÇ ÇEÇEN VAKFI BURSU
  Her yıl olduğu gibi IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine 2011-2012 öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

  BURS başvuruları 30 Eylül 2011 tarihine kadar kabul edilecek olup burs başvuru formu ve istenilen belgeler Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sitesinden temin edilebilir. Başvurular sadece posta yoluyla veya elden Vakıf adresine yapılacaktır.

  49) ELGİNKAN VAKFI
  Ayrıntılı bilgi için:

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  50) ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ VAKFI BURSU
  Burs alacak öğrenciler üniversite rektörlüğü ve öğrenci işleri tarafından belirlenecek.
  Tel: (0362) 435 42 99 Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  51) 1884 VAKFI BURSU
  1884 Vakfı burs başvuruları başlamıştır. Burs başvuru internet üzerinden form doldurularak yapılmaktadır. Vakfın burs vermenin yanında uyguladığı danışmanlık hizmetinin daha etkin olması amacı ile sadece İstanbul’daki Devlet Üniversiteleri‘nde okuyan T.C. vatandaşı olan LİSANS öğrencilerine burs verilecektir. Başvurular 15/Eylül-15/Ekim tarihileri arasında internet kanalı ile yapılacaktır. Bu tarihten önce veya sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

  52) DADAOĞLU DERNEĞİ BURSU
  Üyelerimizden en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim okulunda eğitim gören ve maddi gereksinimi olan öğrencilere belirlenen ölçütler içinde burs vermek Dernek hedefleri doğrultusunda ülkemize ve ailelerine yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak.

  BURSUN ESASLARI
  1. Dernek tarafından verilen burslar karşılıksızdır.
  2. Burslar her öğrenim yılı içerisinde Ekim-Mayıs dönemini kapsayacak şekilde sekiz ay boyunca ödenir.
  3. Önceki yıllardan bursiyer olan öğrenciler her öğrenim yılının başında “Burs Yenileme Formu” doldururlar ve yeniden değerlendirmeye tabi tutulurlar. Bursun devamı bu değerlendirme sonucuna bağlıdır. Bu öğrencilere yenileme formu doldurma ve değerlendirme işlemi gerçekleşene kadar burs ödemesi yapılmaz.
  4. Burs bütçesini oluşturan kalemlerde kalemlerin tutarlarında önemli bir değişiklik olduğu takdirde akademik yıl içinde bursiyer sayısı ve burs tutarı yeniden düzenlenebilir.
  5. Geç başvurularda geriye dönük ödeme yapılmaz.
  6. Dernek burs bütçesi göz önüne alınarak belirlenen tutar dışında ödeme yapılmaz.
  7. Bursların düzenli ödenmesinden Dernek sorumludur.

  BURSUN KESİLMESİ
  Aşağıda belirtilen koşullardan biri veya birkaçının oluştuğu durumlarda öğrencinin bursunun kesilmesi talebini Komite gerekçesi ile Yönetim Kurulu’na iletir. Yönetim Kurulu’nun onayıyla burs kesme işlemi gerçekleştirilir ve Dernek tarafından öğrenciye bildirilir. Bu koşullar şunlardır:
  1. Başvuru sırasında gerçekdışı beyanda bulunduğunun anlaşılması
  2. Yeni öğrenim yılı için Burs Yenileme Formu doldurmamış olması
  3. Gelir düzeyinde bir artış olup burs ihtiyacının ortadan kalkması
  4. Dernekle ilişkilerini kopartmış olması veya kendisine ulaşılamaması
  5. Derneğin amacına Cumhuriyetimizin değerlerine Atatürk ilkelerine karşı bir hareket içinde bilinçli olarak yer alması.

  İSTENEN EVRAKLAR
  1. Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
  2. Fotoğraf (2 Adet)
  3. Öğrenim belgesi (Yeni Kayıtlar için)
  4. Transtkript Not döküm çizelgesi (Ara sınıflar için)
  BURS BAŞVURU FORMU
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Yukarıda ki adresten Başvuru Formu indirebilirsiniz

  53)HÜSNÜ ÖZYEĞİN VAKFI
  Adres: Hakkı Yeten Cad. No: 10/c Selenyum Plaza Kat:17 Beşiktaş/İstanbul
  Telefon: 0212 381 29 14
  Faks: 0212 381 29 49
  E-posta: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  54)GÜNEY EĞİTİM VAKFI BURSU
  Burs Başvuruları 22 Ağustos'ta başlayıp 30 Eylül 'de son bulacaktır.

  KAYMAKAMLIK BURSU
  Üniversite okuyan ve destek almak isteyen arkadaşlara faydalı olacak bir konu olacaktır mutlaka.
  Kaymakamlık bursu başvuruları senede iki kez eylül ayında ve şubat ayında yapılıyor ödemeler iki kez olarak yapılmaktadır başvuruyu kaymakamlığa yapıyoruz.

  Toplamda 900 civarı bir para alıyorsunuz (500+400 ) olarak işte detaylı bilgi yazının devamında..
  Ne yapmamız gerekiyor?
  - Muhtarlığımıza giderek konu ile ilgili bilgi alıyoruz. Karşılığında bize aileye ait konutta kalanlar adlı bir çıktı veriyor.
  - Dilekçe örneği alıyoruz.
  - Kimlik Fotokopisi
  - 1 adet resim
  - Paranızın yatmasını istediğiniz hesabın kart fotokopisi arkalı önlü.(öğrencinin hesabı olacak)
  - İBAN numaranız
  - Öğrenci belgesi
  Bunları tamamladıktan sonra Kaymakamlığa gidip başvurumuzu yapıyoruz ve onlarda 1 adet form veriyor onuda dolduruyoruz.
  Not: Ailenizde ablanız abiniz kardeşiniz var ise ve üniversite okuyorsa onunla beraber ortak dilekçe ile başvurularınızı yapınız. Aksi taktirde tek başvurursanız diğer okuyana çıkmıyor.

  VEHBİ KOÇ BURSU
  Maddi gücü yetersiz ama yetenekli gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Vakıf bu nedenle "okumaya hevesli gençler"i 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla desteklemekte ve onların topluma yararlı olmalarına imkan sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2008 sonu itibarıyla 40 bine yakın öğrenciye burs vermiştir.

  Nitelikler
  Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklıdır.
  Her Alanda Öncü...
  Vakıf bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olmuştur. Vakfın burslarından her yıl 2.000'e yakın genç yararlanmaktadır. Vehbi Koç Vakfı toplam bursiyer adedi Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile 10.000 olarak hedeflenmektedir.

  55)SABANCI VAKFI
  LYS'de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

  Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler 15 Eylül - 15 Ekim tarihleri arasında öğrenim gördükleri üniversitelerin Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı’na bildirilir.

  56)TÜRK PETROL VAKFI

  Muallim Naci Cad. No: 43 Ortaköy Mh. Beşiktaş İstanbul

  57)TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI

  Feshane CaddesiKızıldeğirmen Sokak No:1 Eyüp 34060 İSTANBUL Tel : +90(212) 417 64 78 - 79 - 80 Faks :+90(212)417 61 85 e-posta : tmkv ttmail.com bilgi tmkv.org.tr

  58)BİRLİK VAKFI
  Yeniçeriler Cad. No: 13 Çemberlitaş Fatih / İSTANBUL Telefon :0(212) 516 41 27 0 (212) 516 41 28 Faks :0 (212) 516 41 29 E-Posta :İnfo@birlikvakfi.org.tr

  59)HÜDAYİ VAKFI
  Vakıf müesseselerinde kalan ihtiyaç sahibi orta öğrenim yüksek öğrenim yüksek lisans ve doktora öğrencilerine seviyelerine göre burslar vermektedir. 80 ila 200 TL arasında değişen burs miktarları tahsil hayatında sıkıntısı olan gençlerimize küçük bir rahatlama ve imkan oluşturmaktadır.

  Ayrıca yurtlarda ve kurslarda bulunan öğrencilerimizin aylık maliyetleri asgari 200 - 250 TL arasındadır.

  60)İLİM YAYMA CEMİYETİ
  1.İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi 2011–2012 Eğitim döneminde de yeni bursiyerlerini yurtlarında kalan öğrenciler arasından seçecektir.

  2.Geçen sene burs alan ve öğrenimi devam eden öğrencilerimiz;
  a-Not Durum Belgesi (Transkript)

  b-Öğrenci Belgesi’nin (2011-2012 dönemine ait) asıllarını 22 Ekim 2011 tarihine kadar İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi’ne şahsen veya posta ile ulaştırmak zorundadırlar. Vaktinde tarafımıza ulaşmayan belgeler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

  3.Zikredilen belgelerin asılları gönderilmelidir. Fotokopi olan veya faksla gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

  4.Ayrıca bu belgelerle birlikte bursiyerlerimizin cep telefon numaralarını ve mail adreslerini de Genel Merkezimize bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan duyuruların ulaşmaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

  5.Bursiyerlerimizin burs devam durumları Genel Merkezde oluşturulan komisyonun incelemesi sonucunda 21 Kasım 2011 tarihinde açıklanacaktır.

  61)BEREKET VAKFI
  Bereket Vakfı 2011-2012 bursu ile ilgili bir duyuru yaptı.
  Bu duyuruya göre; Eskiden burs alan öğrencilerin yeniden başvuru yapmasına gerek yok.

  Sadece Bursa yeni başvuru yapanlar gibi bu belgeleri vakfa 25 Ekim 2011 e kadar ulaştıracaklar. (Okulu İstanbul’da olanlar elden olmayanlar ise aps veya kargo ile)
  1. Bu öğretim yılında (2011–2012) öğrenci belgesi aslı
  2. Geçen yıla ait transkript belgesi.
  3. Haberleşme bilgileri; (e-mail cep tel. veli tel. velinin ev ve iş adresi)
  Not: yukarıdaki belgeleri mutlaka Fakülteden onaylatın.

  62)ŞAMİL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  Bahariye Cad. No: 71 Ziraat Bankası Üst Katı Yeginer Pasajı A Blok Daire: 37 Kadıköy İstanbul

  63)KAFKAS VAKFI
  Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler için pasaport ve ikamet cüzdanı yerli öğrenciler için nüfus cüzdanı tamamı için öğrenci belgesi ara sınıflarda okuyanlar için not durum belgesi (transkript) fotokopileri ve ekte sunulan başvuru formu.

  Ön kayıt için tüm bu belgelerin fotokopileri yeterli olup mülakata çağrılan öğrencilerin bu belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri ve yanlarında (arkalarında isimleri yazılı) 1 adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

  Burslar öncelikle vakıf misafirhanesinde kalacak öğrencilere ve sosyal bilimler alanında yüksek öğrenim görenlere verilecektir.
  Değerlendirme öğrencinin sosyo-ekonomik durumu ailedeki birey ve öğrenci sayısı YGS puanı diploma veya transkript not ortalaması gibi başarı derecesi ile buna benzer kriterlere göre yapılacaktır.

  Müracaatların bizzat yapılması ve referans mektubu eklenmesi tavsiye edilmektedir.

  Başvuru adresi: Kafkas Kültür ve Eğitim Vakfı
  Bulgurlu Karlıdere Cd. No: 61 Üsküdar - İSTANBUL
  Tel : 0 216 481 06 77 Fax : 0 212 335 72 17
  E-mail : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  64)ÇAMLICA KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI
  Kuruluş ihtiyaç sahibi gerçek kişiler ile tüzel kişiliği haiz kurum ve kuruluşlardan gelen amaç doğrultusundaki talepler yetkili ihtisas komitelerinde incelemeye ve değerlendirmeye alınmaktadır

  İnceleme sonuçları Mütevelli Heyetinin tasvibine sunularak kararlar alınmakta ve uygulama yapılmaktadır.
  Kuruluşundan günümüze kadar binlerce öğrenciye burs sayısız ihtiyaç sahibi insanlarımıza sağlık gıda sosyal yardım fakir öğrencilere ekstra eğitim yardımları yapılmaktadır.

  İletişim Bilgileri

  Adresefterdar Mahallesi Otakçılar Cad. No:80
  34050 Eyüp / İstanbul
  Tel : 0212 613 91 13 (3 HAT)
  Faks : 0212 613 91 16

  Kısıklı Mah. Ferah Cad. Yenişen Sk. No:1 B.Çamlıca
  Üsküdar - İSTANBUL

  Tel: 0216 3354887
  Fax: 0216 3354887


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Burs başvuruları burs veren şirketler burs veren kurumların isimleri ne kadar burs verdikleri burs vermek için hangi şartları aradıkları burs miktarları:

  Üniversite öğrencileri burs başvurusu ve burs veren yerleri öğrenmek için site site dolaşmanıza gerek yok. Burs veren belediyeler burs veren kuruluşlarburs veren şirketler burs veren kişiler ve burs veren kurumlar bir tık ötenizde.

  Bir yükseköğretim kurumuna yerleşmeye hak kazanan öğrencileri şimdi burs başvuruları bekliyor. Peki hangi vakıf kurum ve üniversite burs veryor? İşte burs veren kurumların isimleri ne kadar burs verdikleri burs vermek için hangi şartları aradıkları burs miktarları:

  1)HACI ÖMER SABANCI VAKFI

  31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs veren vakıf her yıl bir taban puan belirliyor. Bu yılın puanları henüz belirlenmemiş ama vakfın amacı hem başarılı hem dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürmek... Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim arasında yapılıyor. Kasım ayı sonunda kazananların isimleri açıklanıyor. Vakıf bursu yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir süre için ve geri ödeme yükümlülüğü ile veriyor. Geri ödeme ise okulunu bitirip bir işe giren öğrenciden tam bir yıl sonra 24 ay taksitli olarak alınıyor. Tel: (0322) 385 89 01

  2)TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

  Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursu Öğretmen Çocuğu Bursu Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu adı altında burslar veriyor. Geri ödemesi yok. Tel: (0216) 321 89 88

  3)İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

  Eylül’de başvurular alınıyor. Karşılıksız olarak veriliyor. Dilekçe ile başvuru yapılıyor uygun adaya burs veriliyor. Tel: (0212) 293 54 18

  4)İSTANBUL TİCARET ODASI

  İTO İstanbul il sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin ekonomi ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor. Burs alabilmek için çeşitli yaş sınırları aranıyor. Öğrencinin başka bir yerden burs almaması koşulu da var. Geri ödemesi yok. Ara sınıf ise alt sınıftan dersinin olmaması gerekiyor. Özel üniversite ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiyor. Her yıl 1-31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor. Tel: (0212) 455 60 52

  5) İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

  İstanbul Ticaret Üniversitesi farklı kategorilerde burs imkanı sunuyor. LYS bursunda İlk 5000’e giren öğrencilere 2500 TL’ye kadar burs veriyor. Üstün başarı bursu da not ortalaması 3.50 ve üzerinde olan öğrencilere veriliyor. Ayrıca ‘Destek Bursu’ ‘Lisansüstü Öğretim Bursu’ ve ‘Spor Bursu’ adı altında çeşitli burslar veriliyor. Tel: (0212) 511 41 50

  6) 21. YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV) BURS PROGRAMI

  Kimler Burs Alabilir?
  Amacı ülke çocuklarının gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkanı sunuyor.

  Burslarda Öncelik
  Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul’da bir üniversiteyi kazanmış olması okuyan kardeş sayısı kız çocukları anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması çocuğun parçalanmış aileden olması öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması Vakfın eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.

  Bursiyerlere Sağlanan İmkanlar
  Yeküv bursiyerlerine sağladığı eğitim katkısı yanında kişisel gelişim imkanı sunacak projelerle destek sağlayarak bursiyerlerle parasal katkıyı aşan bir iletişimi hedefliyor. Bu amaçla;
  Her ay 20 yıldır sürdürülen ve bursiyerleri uzmanlarla buluşturan eğitim ve kültür toplantıları

  NLP seminerleri
  Bilgisayar kursları
  Başarıyı ve araştırmayı teşvik ödülleri
  Destek dersleri
  Konser tiyatro v.b. kültür-sanat etkinliklerine katılım imkanı
  Sağlık hizmetleri
  Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri
  Staj programları gençlik zirveleri liderlik ve kariyer günleri
  Piknikler kutlamalaryemekler Giyim desteği ve ayni katkılar Kültür gezileri Yurttaşlık eğitimleri Çocuk Hakları Sözleşmesi bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

  Bursun Süresi
  Bursa hak kazanan öğrenciler başarılı oldukları ve bunu her eğitim dönemi başında belgeledikleri takdirde mezun olana dek bursları devam ediyor. Başarısız olan mezun olan evraklarını zamanında getirmeyen Vakıf etkinliklerine gerekli katılımı sağlamayan öğrencilerin bursları sona eriyor.

  Burs Miktarı
  Burs miktarları her eğitim döneminde yönetim kurulunca belirleniyor. Burslar karşılıksız olarak programlanıyor. Ancak öğrencilerden eğitsel sosyal ve kültürel projelere katılmaları öğrenci ve mezunların toplumsal dayanışmaya katkı amacıyla gönüllülük bilincine sahip olmaları bekleniyor. Burs başvuruları 16-22 Eylül tarihinde yapılacaktır. Tel: 444 28 39

  7) 21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI MAHMUTBEY
  21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey Yolu Cad. No: 53 Şirinevler Tel: (212) 6543769

  8) A. R. ÇARMIKLI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  A. R. Çarmıklı Eğitim Ve Kültür Vakfı Cumhuriyet Cad. Seyhan apt.No:12/5 Elmadağ Tel: 212 240 54 09

  10) ABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI
  Adres: Abdülkadir Eriş Eğitim Ve Sos.Y Vakfı Cumhuriyet cad. No:27 K:4 Taksim

  11) ABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI
  Abdurrahman Bilimli Eğitim Kültürtür. Sağ. Sos. H Vakfı Davutpaşa cad. Yıldız sok. No: 3 Topkapı

  12)ADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI
  Adem Çelik Beykent Eğitim Vakfı Gürpınar E-5 ayrımı Beylikdüzü Tel: 212 872 11 25

  13) AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU
  Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu
  Merkezi İstanbulda bulunan Akkanat Eğitim ve Sağlık vakfı her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor.

  İşte Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu detayları:
  1) Başvurular Eylül ayında yapılmaktadır.
  2) Sadece üniversite öğrencileri burstan yararlanmaktadır.
  3) Burs verilecek kişilerden başka hiç bir kurumdan burs almama koşulu aranmaktadır.
  4) Burs başvurusu şahsen vakıfa yapılmaktadır. Vakıftan temin edilecek form doldurulup değerlendirildikten sonra gerekli evraklar sizden istenecektir.
  Telefon : 0 212 622 41 00

  14) ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  BURSLAR Vakfın kuruluş statüsü ve Mütevelli Heyet kararı ile 3 kategoride verilmektedir.
  Bunlar;
  1- Üniversite Bursları
  2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları
  3- Alarko Mensubu Çocukları Burslarıdır.

  Tel: (0212) 310 33 00

  15) ANTALYA ÇAĞDAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

  MİLLİ EGEMENLİK CAD. KENT İŞ MERKEZİ NO: 24/43
  ANTALYA 0242 247 21 89
  MERKEZ 0242 247 62 18

  16) ASIM KOCABIYIK KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI
  İl: İstanbul
  Telefon: (212) 251 34 10
  Email: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Adres: Meclisi Mebusan Cad. No:103 Salıpazarı / İstanbul
  Tür: Özel

  17) BAHÇEŞEHİR UĞUR EĞİTİM VAKFI
  Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı
  İl: Istanbul
  Telefon: (212) 236 50 90
  Email: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Adres: Bahçeşehir Koleji Bahçesehir / Istanbul
  Tür: Özel

  18) ÇAĞDAŞ EĞİTİM DERNEĞİ
  BURS BAŞVURUSU
  Başvurular (0212) 361 10 85 nolu vakıf faksına dilekçe yolu ile yapılmaktadır.

  Dilekçede; öğrencinin eğitim durumu başarısı aile ekonomik ve ihtiyaç durumu belirtilmelidir. "Ayrıntılı özgeçmiş"
  Başvuru dilekçeleri değerlendirilmesi sonucunda yapılacak mülakatlara çağrı için öğrenciler ÇEV tarafından ilettikleri numaralarından aranacaktır.

  2011-2012 başvurularımız dolmuştur.
  Mülakat sonrası kazanan öğrencilerden istenen belgeler:
  • Öğrenci Belgesi
  • Üniversite sınavı kazandı belgesi fotokopisi
  • Kimlik fotokopisi
  • Adli Sicil Belgesi
  • 3 adet fotoğraf
  • Anne ve Babaya ait gelir belgesi (işsiz ise belgelendirilmesi)
  • Vakıbank Bankomat Hesabı
  • İkametgah belgesi
  Not: Sözlü görüşmeden sonra burs almaya uygun görülen öğrenciler için gerekli belgeler istenecektir.

  19) DARENDELİLER EĞİTİM VAKFI
  İstenilen Evraklar
  1.Burs Başvuru Formu
  2.Okulu yeni kazananlar için Üniversite Yerleştirme Sınav Sonuç Belgesinin Fotokopisi
  3.Ara sınıflar için not çizelgesi ve Öğrenci Belgesi
  4.Bağlı olduğu nüfus dairesince düzenlenecek olan “Aile Nüfus Bildirgesi Formu”
  5.Gelir beyanı ile ilgili olarak;
  Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş yada ücret bodrosu

  Anne ve/veya baba tacir çiftçi sanayici serbest meslek sahibi veya esnaf ise Vergi Levhasının fotokopisi

  Muhafiyete tabi meslek grupları bu durumlarını ilgili belediyeler meslek odaları veya vergiden muaf olduğuna dair vergi numarası ile belirtilen kartın ilgili kuruluşlarca tasdikli fotokopisi
  Emekliler için aylıklarını aldıkları Sosyal Güvenlik kurumundan onaylı maaşlarını gösterir belge

  Baba çalışmıyor ve/veya anne ev hanımı ise Emekli Sandığı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur’a bağlı olmadıklarını gösterir kurumca onaylı belgeler.

  6.Öğrencinin oturduğu ev kira ise kira kontratı lojman ise lojman belgesi

  7.Okuyan kardeş varsa okudukları okullardan alacakları öğrenci belgeleri

  8.Bursa başvuran öğrencinin ailesinin ikametgah ettiği yeri

  gösteren anne veya baba adına düzenlenmiş ikametgah belgesi
  9.Forma yapıştırılmak üzere 1 adet vesikalık fotoğraf
  10.Nüfus cüzdan fotokopisi

  Tel: 0322-3596344

  20) DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI
  İl: Istanbul
  Telefon: (216) 348 75 40
  Adres: Kırtasiyeci Sok. Ekşioğlu İşhanı No:11 K:2 D:48 Kadıköy / Istanbul
  Tür: Özel

  21) ENSAR VAKFI
  Ensar Vakfı
  BURS ÇALIŞMALARI:
  Ensar Vakfı kuruluşundan bugüne kadar çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere her ay karşılıksız burs verme faaliyetini sürdüregelmiştir. Burs alacak öğrencilerin seçiminde; Başarılı olmak ve maddi imkansızlık içinde olmak gibi şartlar ön planda tutulmaktadır.

  Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilere de karşılıksız burs verilmektedir.

  Tel: (0212) 513 03 09

  22) FEVZİ AKKAYA TEMEL EĞİTİM VAKFI

  Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu burs tahsisi öncesi her öğretim döneminde okulların yıllık kontenjanını tespit eder ve ilgili müdürlüklere bildirir.

  Burs tarihleri sitede net olarak yer almamakla birlikte bursların ödeneceği tarihler belirtilmiş.

  FATEV internet sitesindeki formları doldurarak okul idarelerine başvuru yapabilir.

  Başvuruları takiben vakfın Yönetim Kurulu gerekli tahkikatları yapar ve yılda 10 ay burs verilmesini karara bağlar.

  Seçilen öğrencilerin burs ödemeleri aşağıda belirtilen tarihlerde bursiyerlerin adlarına açtıracakları banka hesabına gönderilir:

  Eylül-Ekim-Kasım-Aralık-Ocak ayları için Aralık ayında

  Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran ayları için Nisan ayında

  Telefon: 0-216-326 70 00/326 68 01

  24) FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI
  Feyziye Mektepleri Vakfı değişik oranlarda Ücretsiz Okuma Hakkı kazandıran üç ayrı uygulama vardır:
  Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik Hükümlerine göre Vakıfça verilen Ücretsiz Okuma Hakkı

  Vakıf Yönetim Kurulu’nca belirlenen esaslara göre maddi durumu yetersiz öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere değişik oranlarda verilen Ücretsiz Okuma Hakkı

  Ulusal ve Uluslararası Bilim Kültür Sanat ve Spor Alanında Üstün Başarı Gösteren Öğrencilere ilgili Prosedür ve Yönergelerde belirlenen esaslara göre değişik oranlarda verilecek Ücretsiz Okuma Hakkı.

  Tel: (0212) 233 12 03

  25) GALATASARAY EĞİTİM VAKFI

  Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından verilen burslar:

  İlköğretim bursu Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

  Ortaöğrenim bursları

  Tam yatılı bursu yatılı öğrenim ücreti ders kitabı giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur

  Gündüzlü tam bursu gündüzlü öğrenim ücreti öğle yemeği ders kitabı giyecek ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

  Yatılı öğrenim bursu yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.
  Gündüzlü öğrenim bursu gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur. Destek bursu ders kitabı giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur. Yükseköğrenim (lisans) bursu Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.Şartlı burslar bağışçılar tarafından tutarı süresi ödeme şekli ve kullanacak öğrenci belirlenerek şartlı olarak verilen;

  Yurtdışı
  Yüksek lisans (master)
  Doktora burslarından oluşur.
  Öğrenimini Vakıf bursu ile tamamlayan her öğrenci ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında ( ilköğretim mezuniyetini izleyen 15. orta öğrenim mezuniyetini izleyen 10. ve yüksek öğrenim mezuniyetini izleyen 5. sene sonu) en az burs aldığı yıllar toplamı kadar almış olduğu burs cinsinden en az bir öğrencinin burs giderlerini karşılayarak yetişmesinde katkıda bulunmayı bir vicdan borcu olarak kabul eder.
  Dr.Ziya Gün İst.Üni.Yardım Vakfı
  Dr. Ziya Gün İstanbul Üniveristesi Yardım Vakfı bursu için Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] linkten ulaşabilirsiniz.

  26) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSU
  İTÜ Rektörlüğü Burslar ve Yurtlar Koordinatörlüğü

  Tel: 0212 285 70 58

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  27) İZZET BAYSAL VAKFI

  İZZET BAYSAL VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI
  1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.

  2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolulu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

  BUNUN DIŞINDA BURS VERİLMEMEKTEDİR.

  0374 253 45 70 (Şube-Burslar)

  28) KİBAR EĞİTİM ve SOSYAL YARDIM VAKFI
  İlk orta yüksek ve lisansüstü eğitim düzeylerinde okuyan araştırma ve inceleme yapan yetenekli maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden ulaşabilirsiniz.

  29) RUMELİ EĞİTİM VAKFI
  Burs kategorileri
  - Üstün Başarı Bursları
  - Yüksek Öğrenim Bursları
  - Yüksek Lisans Bursları
  - Doktora Bursları
  Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksek okullarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs veriliyor.
  Burs Şartları
  Rumeli Eğitim Vakfı burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir.

  Rumeli Eğitim Vakfı internet adresi: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  30) TADEV
  TADEV üniversite öğrencilerine 1995 yılından itibaren karşılıksız burs vermek üzere çalışmalar yapmaktadır. (232) 239 55 11 telefon numarasıdnan ayrıntılı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

  32) YUMLU EĞİTİM KÜLTÜR ve BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI

  Yümlü Vakfı burs verilecek fakülte ve ilgili bölümlerini belirlerken belli bir konuya ağırlık vermemek ve burs konularını dengeli dağıtmak amacıyla belli bir gruplama ve kontenjan ayrımı yapmaktadır.

  Yurtiçi Bursları Yurtdışı Bursları Afetlere Özel Burslar Engelli Bursları Özel Burslar Üçüncü Şahıs Bursları verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  33)ÖNDER
  İmam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor. Başvuru: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  Türkiye'nin ilk İmam Hatip okulu olan İstanbul'un Fatih ilçesinin Çarşamba semtindeki İmam Hatip Okulu Mezunlarına hizmet veren derneğin o zamanki ismi de "İmam Hatip Okulu Mezunları Cemiyeti " idi. 1960'lı yılların sonlarında adı "İstanbul İmam Hatip Okulu Mezunları Derneği" olarak değiştirildi. 1980 İhtilali'nden sonra ise tüzükte yapılan bir değişiklikle tüm Türkiye genelindeki İmam Hatip Liselerini çatısı altına almak arzusuyla ismindeki "İstanbul" ifadesi çıkarıldı. Kısa isim olarak da İmam kelimesinin Türkçe karşılığı olan "ÖNDER" kelimesi eklendi ve derneğin adı şimdiki söylemiyle ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği halini aldı.

  34) ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI
  Eskişehir Sanayi Odası: Mühendislik ekonomi maliye işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor. Telefon: 222 236 03 60

  35) TÜRKİYE DİYANET VAKFI
  Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor. Telefon: 312 - 417 12 35

  36) İSTANBUL TİCARET BORSASI VAKFI
  Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

  Tel: 212 511 84 40-121

  37) TÜRK DİL KURUMU
  Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Türkçe Öğretmenliği Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerine Türkiye sıralamasında ilk 3000 kişi arasında olan lisans öğrencilerine burs verilecektir.

  Tel: (0312) 457 52 00

  38) KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ
  Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları sosyal himayeye muhtaç kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

  Tel: 0312 430 23 00

  39)SAĞLIK EĞİTİM VAKFI
  Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3'üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

  0212 512 18 78

  40)SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI
  Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

  0312 440 16 16 / Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  41) TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

  Toplum Gönüllüleri Vakfı TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve / veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] / 0216 321 89 88

  42)YAŞAR EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI

  Üniversitelerde yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli çalışkan başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül - ekim aylarında yapılır.

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] / 0232 482 22 00
  Aliye Şevket Pozcu Eğitim Öğrt Vakfı Paşa Limanı cad. 64/1 Kuzguncuk Üsküdar Tel: 2164922031
  Bizim Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı Bulgurlu Mescit Sok. No:7/1 Üsküdar Tel: 2163489653

  43) İSTANBUL TİCARET ODASI BURSLARI
  a) Yükseköğrenim (lisans) bursları:
  Oda'nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile ÖSYM tarafından %100 burslu ve %100 şehit burslusu vakıf üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’na yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine verilir.

  Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde;
  Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 225 veya 100 üzerinden en az 60 olması ve bir üstyıla geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir.

  Lisans Başvuru Formu
  b) Yüksek lisans (master) bursları :
  Oda’nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat İşletme İktisadi ve İdari Bilimler Endüstri ve İşletme Mühendisliği Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

  Yüksek lisans (master) burslarında; öğrencinin lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100 üzerinden en az 75 olması gerekmektedir.
  İkinci Öğretim başvuruları kabul edilmemektedir.

  İlk başvuruda; öğrencilerin not ortalamaları esas alınmakla beraber burs almaya hak kazanan öğrencinin bursunun öğrenimi süresince devam etmesi için yıl sonu transkriptlerinde başarısız dersinin bulunmaması gerekmektedir.

  Telefon: (0212) 455 60 00

  44) ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BURSU
  Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar:
  Anne ve/veya Babanın vefat etmiş olması (öncelik)

  4 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak
  Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak
  Başka bir kurumdan burs almıyor olmak
  Ailenin Çorlu veya Çorlu’nun köylerinde ikamet ediyor olması.
  Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  İstenen Evraklar:
  Çorlu TSO’dan Temin edilecek Başvuru Formu
  Vukatlı Nüfus Örneği
  1 Adet Fotoğraf
  Banka Hesap Numarası
  Öğrenci Kimlik Belgesi
  Ailede çalışanlara ait Gelir Durumunu Gösterir Belge
  Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması).

  Telefon: (0282) 651 10 96

  45) MEHMET ZORLU VAKIF BURSU
  Mehmet Zorlu Vakfı temel faaliyet alanı olan eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs almaktadır.

  Burs Verilen Üniversiteler

  Akdeniz Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Anadolu Üniversitesi Ankara Üniversitesi Boğaziçi Üniversitesi Celal Bayar Üniversitesi Çukurova Üniversitesi Dicle Üniversitesi Dokuz Eylül Üniversitesi Ege Üniversitesi Fırat Üniversitesi Gazi Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi İnönü Üniversitesi İstanbul Üniversitesi İstanbul Teknik Üniversitesi Karadeniz Teknik Üniversitesi Marmara Üniversitesi Mimarsinan Üniversitesi Orta Doğu Teknik Üniversitesi Pamukkale Üniversitesi Trakya Üniversitesi Uludağ Üniversitesi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi

  Not:
  Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılmaktadır.

  46) TUBİTAK BURSU
  Türkiye’de Doğa Bilimleri Mühendislik ve Teknoloji Tıbbi Bilimler Tarımsal Bilimler Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerde tezli yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir. Bursiyerler koşulları sağlayan başvurular arasından adayların lisans ağırlıklı genel not ortalamaları ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanları esas alınmak suretiyle gerektiğinde üniversitelere ve alanlara göre dağılım da gözetilerek TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) Değerlendirme ve Destekleme Kurulu’nca belirlenecektir.

  Programa üniversitelerimizde kamuda ya da özel sektörde çalışanlar da dâhil koşulları sağlayan tüm tezli yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilirler.

  BAŞVURU YÖNTEMİ VE BURSİYER ADAYLARININ SEÇİMİ
  Adaylar Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden başvuru dönemi içinde erişebilecekleri sayfada son başvuru tarihinde mesai saati bitimi olan 18:00’a kadar (Saat 18:00’da sistem otomatik olarak kapanır) istenen bilgileri eksiksiz olarak girip onayladıktan sonra başvuru formunun PDF çıktısını alarak imzalayacaklar ve istenildiğinde BİDEB’e ulaştırmak üzere saklayacaklardır. Başvuru sırasında yanıltıcı veya gerçeğe aykırı bilgi verenler hukuken sorumlu olacaklardır.

  47) TEKFEN VAKFI BURSU
  Burslar başarı oranı yüksek öğrencilere Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirmeye göre verilir. Burstan istifade edebilmek için öğrencinin okuldan herhangi bir özel kurum ya da kuruluştan başkaca burs almamış olması şarttır.

  Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  48) CAFER SADIK ABALIOĞLU VAKFI BURSU
  Detaylı bilgi için:
  Adres: Çamlık Cad. Apt no:9 2. ve 3. kat Denizli Kınıklı
  Telefon: 0 258 213 43 00
  IC İBRAHİÇ ÇEÇEN VAKFI BURSU
  Her yıl olduğu gibi IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine 2011-2012 öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

  BURS başvuruları 30 Eylül 2011 tarihine kadar kabul edilecek olup burs başvuru formu ve istenilen belgeler Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] sitesinden temin edilebilir. Başvurular sadece posta yoluyla veya elden Vakıf adresine yapılacaktır.

  49) ELGİNKAN VAKFI
  Ayrıntılı bilgi için:

  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  50) ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ VAKFI BURSU
  Burs alacak öğrenciler üniversite rektörlüğü ve öğrenci işleri tarafından belirlenecek.
  Tel: (0362) 435 42 99 Ayrıntılı bilgi için: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  51) 1884 VAKFI BURSU
  1884 Vakfı burs başvuruları başlamıştır. Burs başvuru internet üzerinden form doldurularak yapılmaktadır. Vakfın burs vermenin yanında uyguladığı danışmanlık hizmetinin daha etkin olması amacı ile sadece İstanbul’daki Devlet Üniversiteleri‘nde okuyan T.C. vatandaşı olan LİSANS öğrencilerine burs verilecektir. Başvurular 15/Eylül-15/Ekim tarihileri arasında internet kanalı ile yapılacaktır. Bu tarihten önce veya sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

  52) DADAOĞLU DERNEĞİ BURSU
  Üyelerimizden en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim okulunda eğitim gören ve maddi gereksinimi olan öğrencilere belirlenen ölçütler içinde burs vermek Dernek hedefleri doğrultusunda ülkemize ve ailelerine yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak.

  BURSUN ESASLARI
  1. Dernek tarafından verilen burslar karşılıksızdır.
  2. Burslar her öğrenim yılı içerisinde Ekim-Mayıs dönemini kapsayacak şekilde sekiz ay boyunca ödenir.
  3. Önceki yıllardan bursiyer olan öğrenciler her öğrenim yılının başında “Burs Yenileme Formu” doldururlar ve yeniden değerlendirmeye tabi tutulurlar. Bursun devamı bu değerlendirme sonucuna bağlıdır. Bu öğrencilere yenileme formu doldurma ve değerlendirme işlemi gerçekleşene kadar burs ödemesi yapılmaz.
  4. Burs bütçesini oluşturan kalemlerde kalemlerin tutarlarında önemli bir değişiklik olduğu takdirde akademik yıl içinde bursiyer sayısı ve burs tutarı yeniden düzenlenebilir.
  5. Geç başvurularda geriye dönük ödeme yapılmaz.
  6. Dernek burs bütçesi göz önüne alınarak belirlenen tutar dışında ödeme yapılmaz.
  7. Bursların düzenli ödenmesinden Dernek sorumludur.

  BURSUN KESİLMESİ
  Aşağıda belirtilen koşullardan biri veya birkaçının oluştuğu durumlarda öğrencinin bursunun kesilmesi talebini Komite gerekçesi ile Yönetim Kurulu’na iletir. Yönetim Kurulu’nun onayıyla burs kesme işlemi gerçekleştirilir ve Dernek tarafından öğrenciye bildirilir. Bu koşullar şunlardır:
  1. Başvuru sırasında gerçekdışı beyanda bulunduğunun anlaşılması
  2. Yeni öğrenim yılı için Burs Yenileme Formu doldurmamış olması
  3. Gelir düzeyinde bir artış olup burs ihtiyacının ortadan kalkması
  4. Dernekle ilişkilerini kopartmış olması veya kendisine ulaşılamaması
  5. Derneğin amacına Cumhuriyetimizin değerlerine Atatürk ilkelerine karşı bir hareket içinde bilinçli olarak yer alması.

  İSTENEN EVRAKLAR
  1. Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
  2. Fotoğraf (2 Adet)
  3. Öğrenim belgesi (Yeni Kayıtlar için)
  4. Transtkript Not döküm çizelgesi (Ara sınıflar için)
  BURS BAŞVURU FORMU
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
  Yukarıda ki adresten Başvuru Formu indirebilirsiniz

  53)HÜSNÜ ÖZYEĞİN VAKFI
  Adres: Hakkı Yeten Cad. No: 10/c Selenyum Plaza Kat:17 Beşiktaş/İstanbul
  Telefon: 0212 381 29 14
  Faks: 0212 381 29 49
  E-posta: Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  54)GÜNEY EĞİTİM VAKFI BURSU
  Burs Başvuruları 22 Ağustos'ta başlayıp 30 Eylül 'de son bulacaktır.

  KAYMAKAMLIK BURSU
  Üniversite okuyan ve destek almak isteyen arkadaşlara faydalı olacak bir konu olacaktır mutlaka.
  Kaymakamlık bursu başvuruları senede iki kez eylül ayında ve şubat ayında yapılıyor ödemeler iki kez olarak yapılmaktadır başvuruyu kaymakamlığa yapıyoruz.

  Toplamda 900 civarı bir para alıyorsunuz (500+400 ) olarak işte detaylı bilgi yazının devamında..
  Ne yapmamız gerekiyor?
  - Muhtarlığımıza giderek konu ile ilgili bilgi alıyoruz. Karşılığında bize aileye ait konutta kalanlar adlı bir çıktı veriyor.
  - Dilekçe örneği alıyoruz.
  - Kimlik Fotokopisi
  - 1 adet resim
  - Paranızın yatmasını istediğiniz hesabın kart fotokopisi arkalı önlü.(öğrencinin hesabı olacak)
  - İBAN numaranız
  - Öğrenci belgesi
  Bunları tamamladıktan sonra Kaymakamlığa gidip başvurumuzu yapıyoruz ve onlarda 1 adet form veriyor onuda dolduruyoruz.
  Not: Ailenizde ablanız abiniz kardeşiniz var ise ve üniversite okuyorsa onunla beraber ortak dilekçe ile başvurularınızı yapınız. Aksi taktirde tek başvurursanız diğer okuyana çıkmıyor.

  VEHBİ KOÇ BURSU
  Maddi gücü yetersiz ama yetenekli gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Vakıf bu nedenle "okumaya hevesli gençler"i 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla desteklemekte ve onların topluma yararlı olmalarına imkan sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2008 sonu itibarıyla 40 bine yakın öğrenciye burs vermiştir.

  Nitelikler
  Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklıdır.
  Her Alanda Öncü...
  Vakıf bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olmuştur. Vakfın burslarından her yıl 2.000'e yakın genç yararlanmaktadır. Vehbi Koç Vakfı toplam bursiyer adedi Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile 10.000 olarak hedeflenmektedir.

  55)SABANCI VAKFI
  LYS'de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.

  Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler 15 Eylül - 15 Ekim tarihleri arasında öğrenim gördükleri üniversitelerin Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı’na bildirilir.

  56)TÜRK PETROL VAKFI

  Muallim Naci Cad. No: 43 Ortaköy Mh. Beşiktaş İstanbul

  57)TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI

  Feshane CaddesiKızıldeğirmen Sokak No:1 Eyüp 34060 İSTANBUL Tel : +90(212) 417 64 78 - 79 - 80 Faks :+90(212)417 61 85 e-posta : tmkv ttmail.com bilgi tmkv.org.tr

  58)BİRLİK VAKFI
  Yeniçeriler Cad. No: 13 Çemberlitaş Fatih / İSTANBUL Telefon :0(212) 516 41 27 0 (212) 516 41 28 Faks :0 (212) 516 41 29 E-Posta :İnfo@birlikvakfi.org.tr

  59)HÜDAYİ VAKFI
  Vakıf müesseselerinde kalan ihtiyaç sahibi orta öğrenim yüksek öğrenim yüksek lisans ve doktora öğrencilerine seviyelerine göre burslar vermektedir. 80 ila 200 TL arasında değişen burs miktarları tahsil hayatında sıkıntısı olan gençlerimize küçük bir rahatlama ve imkan oluşturmaktadır.

  Ayrıca yurtlarda ve kurslarda bulunan öğrencilerimizin aylık maliyetleri asgari 200 - 250 TL arasındadır.

  60)İLİM YAYMA CEMİYETİ
  1.İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi 2011–2012 Eğitim döneminde de yeni bursiyerlerini yurtlarında kalan öğrenciler arasından seçecektir.

  2.Geçen sene burs alan ve öğrenimi devam eden öğrencilerimiz;
  a-Not Durum Belgesi (Transkript)

  b-Öğrenci Belgesi’nin (2011-2012 dönemine ait) asıllarını 22 Ekim 2011 tarihine kadar İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi’ne şahsen veya posta ile ulaştırmak zorundadırlar. Vaktinde tarafımıza ulaşmayan belgeler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

  3.Zikredilen belgelerin asılları gönderilmelidir. Fotokopi olan veya faksla gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir.

  4.Ayrıca bu belgelerle birlikte bursiyerlerimizin cep telefon numaralarını ve mail adreslerini de Genel Merkezimize bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan duyuruların ulaşmaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

  5.Bursiyerlerimizin burs devam durumları Genel Merkezde oluşturulan komisyonun incelemesi sonucunda 21 Kasım 2011 tarihinde açıklanacaktır.

  61)BEREKET VAKFI
  Bereket Vakfı 2011-2012 bursu ile ilgili bir duyuru yaptı.
  Bu duyuruya göre; Eskiden burs alan öğrencilerin yeniden başvuru yapmasına gerek yok.

  Sadece Bursa yeni başvuru yapanlar gibi bu belgeleri vakfa 25 Ekim 2011 e kadar ulaştıracaklar. (Okulu İstanbul’da olanlar elden olmayanlar ise aps veya kargo ile)
  1. Bu öğretim yılında (2011–2012) öğrenci belgesi aslı
  2. Geçen yıla ait transkript belgesi.
  3. Haberleşme bilgileri; (e-mail cep tel. veli tel. velinin ev ve iş adresi)
  Not: yukarıdaki belgeleri mutlaka Fakülteden onaylatın.

  62)ŞAMİL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI
  Bahariye Cad. No: 71 Ziraat Bankası Üst Katı Yeginer Pasajı A Blok Daire: 37 Kadıköy İstanbul

  63)KAFKAS VAKFI
  Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler için pasaport ve ikamet cüzdanı yerli öğrenciler için nüfus cüzdanı tamamı için öğrenci belgesi ara sınıflarda okuyanlar için not durum belgesi (transkript) fotokopileri ve ekte sunulan başvuru formu.

  Ön kayıt için tüm bu belgelerin fotokopileri yeterli olup mülakata çağrılan öğrencilerin bu belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri ve yanlarında (arkalarında isimleri yazılı) 1 adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

  Burslar öncelikle vakıf misafirhanesinde kalacak öğrencilere ve sosyal bilimler alanında yüksek öğrenim görenlere verilecektir.
  Değerlendirme öğrencinin sosyo-ekonomik durumu ailedeki birey ve öğrenci sayısı YGS puanı diploma veya transkript not ortalaması gibi başarı derecesi ile buna benzer kriterlere göre yapılacaktır.

  Müracaatların bizzat yapılması ve referans mektubu eklenmesi tavsiye edilmektedir.

  Başvuru adresi: Kafkas Kültür ve Eğitim Vakfı
  Bulgurlu Karlıdere Cd. No: 61 Üsküdar - İSTANBUL
  Tel : 0 216 481 06 77 Fax : 0 212 335 72 17
  E-mail : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

  64)ÇAMLICA KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI
  Kuruluş ihtiyaç sahibi gerçek kişiler ile tüzel kişiliği haiz kurum ve kuruluşlardan gelen amaç doğrultusundaki talepler yetkili ihtisas komitelerinde incelemeye ve değerlendirmeye alınmaktadır

  İnceleme sonuçları Mütevelli Heyetinin tasvibine sunularak kararlar alınmakta ve uygulama yapılmaktadır.
  Kuruluşundan günümüze kadar binlerce öğrenciye burs sayısız ihtiyaç sahibi insanlarımıza sağlık gıda sosyal yardım fakir öğrencilere ekstra eğitim yardımları yapılmaktadır.

  İletişim Bilgileri

  Adresefterdar Mahallesi Otakçılar Cad. No:80
  34050 Eyüp / İstanbul
  Tel : 0212 613 91 13 (3 HAT)
  Faks : 0212 613 91 16

  Kısıklı Mah. Ferah Cad. Yenişen Sk. No:1 B.Çamlıca
  Üsküdar - İSTANBUL

  Tel: 0216 3354887
  Fax: 0216 3354887


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş