HALİÇ ÜNİVERSİTESİ

KİMLİK KARTI:
Kuruluşu: 1998
Rektör: Prof. Dr. Ahmet Yüksel
İletişim bilgileri: Molla Gürani Cd. No: 16/ 18 Fındıkzade-İstanbul
Tel: 0 216 621 37 05
Faks: 0 216 621 37 03
Öğrenim dili: İngilizce
Türü: Vakıf

AKADEMİK PROFİL:Fakülte sayısı: 3
YO: 2

Rektör Prof. Dr. Ahmet Yüksel; "Sevgili gençler Haliç üniversitesi fakülte ve öğretim üyeleriyle bilgi toplumunun ve gelişen teknolojinin tüm olanaklarını sizlerin çağdaş bilim ve teknolojiyi benimsemiş eğitilmiş insanlar olarak yetişmeniz için hizmetinizde olacaktır"

Haliç Üniversitesi Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. Geçmiş yıllarda çeşitli yüksek eğitim kurumlarına ev sahipliği yapan üniversite binası şehrin merkezinde bulunuyor. Üniversitenin 150 öğrenci oturma kapasiteli 4 bin İngilizce ve Türkçe kitabı bulunan internet bağlantılı kütüphanesi 25 kişilik interaktif sistemle kurulmuş dil laboratuvarı Networke bağlı 2 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.

Haliç Üniversitesi'nde sosyal ve kültürel aktiviteler öğrenci kulüpleri aracılığıyla yapılıyor. Bunun için öğrencilerden kayıtta alınan belirli bir ücret öğrenci kulüplerine aktarılıyor. Üniversitede Atatürkçü Düşünce Kulübü spor müzik bilim briç yelken satranç kulüpleri bulunuyor.

Üniversite içinde yer alan öğrenci yurdu 60 yataklı olduğu için ancak taşradan gelen öğrencilere hizmet veriyor. Üniversite bünyesindeki revirde iki hemşire ve bir doktor sürekli hizmet veriyor. Öğrencilerin ayakta muayene ve laboratuvar ihtiyaçları ücretsiz karşılanıyor.