Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı tercih işlemeleri için tarih belli oldu.

Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (DUS) tercih işlemeleri 10 Ekim'de başlayacak.
Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'den (ÖSYM) yapılan açıklamaya göre 9 Eylül'de yapılan 2012-TUS Sonbahar Dönemi Sınavı ile DUS Sonbahar Dönemi Sınavı tercih işlemleri 10-15 Ekim tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak.

Tercihler ÖSYM'nin Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] internet adresinden bireysel olarak internet aracılığıyla aday tarafından TC Kimlik Numaraları ve şifreleri kullanılarak yapılabilecek. Yerleştirme sonuçları da ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak adaylara yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecek.

Tercih Kılavuzu ise 10-15 Ekim 2012 tarihleri arasında ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak. Adayların tercihlerini yaparken tercih süresince ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanan Tercih Kılavuzunda yer alan bilgileri esas almaları gerekiyor.

ÜDS veya KPDS'den süresi geçerli en az 50 puan alan adaylar ya da bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip adaylar (diğer şartları da taşımak kaydıyla) 2012-DUS Sonbahar Dönemi için tercih yapabilecek.

ÜDS veya KPDS'den süresi geçerli ve en az 50 puanı olan adayların ÖSYM'nin kayıtlarındaki bilgileri tercih aşamasında kontrol edilerek tercih işlemi yapmaları sağlanacak sadece bu puana denk kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip adaylar ise geçerli belgelerini 12 Ekim 2012 tarihi saat 17.00'ye kadar dilekçe ekinde ÖSYM'ye ulaştırdıkları takdirde tercih işlemi yapabilecek.