ÖSS engeline takılmadan üniversite eğitimi alabilmek için en popüler seçeneklerden biri Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]’dır. Otobüs ile birkaç saat uzaklıkta olan komşu Avrupa Birliği ülkesinde dilediğiniz tüm alanlarda YÖK denklikli eğitim alabilirsiniz. İstanbul’dan sadece birkaç saatlik otobüs yolculuğu ile ulaşabileceğiniz şehirlerde çok cazip eğitim ve yaşam masraflarıyla eğitim alabilmek mümkün.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Almak Neden Çok Avantajlı?
Kaderiniz ve idealleriniz ÖSS Sınavına bağlı değil!
Bulgaristan en çok ideallerine sahip çıkmak ve birkaç saatlik üniversite sınavının sonucuna göre değil kendi potansiyel ve hedeflerine göre bir eğitim ve kariyer yaratmayı amaçlayanlar için mükemmel bir çözümdür. Tıp okumak isteyen bir aday yeterli puan alamadığı için istemeyerek biyoloji öğretmenliği okumak mühendis olmak isteyen bir aday işletme okumak zorunda kalmamalıdır. Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]ne giriş için üniversite sınavında başarılı olma şartı aranmıyor.


Bulgaristanda en çok ilgi gören üniversiteler ve bölümlerini üniversite isimlerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. birkaçı ; Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Ekonomik Eğitim ve Yaşam Maliyetleri
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] almanın maliyeti ülkemizdeki ya da KKTC’de bulunan çoğu özel üniversiteden ya daha ekonomik yâda eşit maliyetlidir. Yukarıda bahsedilen avantajlar da göz önünde bulundurulduğunda kesinlikle çok daha mantıklı ve avantajlı bir seçenektir.


Başvuru ve Kabul Koşulları
ÖSS sınavında herhangi bir yeri kazanmış ya da yerleştirilmiş olmanız gerekmiyor. Üniversitelere başvuruda lisede almış olduğunuz dersler ve not ortalamalarınız göz önünde bulunduruluyor. Avrupa Birliği üyesi olduğu için Bulgaristan’da almış olduğunuz diplomalar kolaylıkla YÖK denkliği alabiliyor ve mesleğinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz. EGITIM BULGARIA size en uygun şehir üniversite ve bölüm seçiminde profesyonel destek vererek en doğru karar vermenizi sağlıyor.

Yaşam ve Sosyal Giderler
Yurtdışında eğitim almak için en ekonomik seçeneklerden biri Bulgaristan’dır. Üniversitelerin yıllık ücretleri ortalama 3000 Euro civarındadır. Tıp Eczacılık ve diş hekimliği bölümlerinde ise yıllık okul ücretleri 5000 – 6000 Euro civarında olmaktadır. Bulgaristan’daki üniversitelerin büyük çoğunluğu öğrencilerine yurt olanağı sağlamaktadır. Üniversite yurtları genellikle 2–3 kişilik odalara sahip olup devlet yurtlarının aylık ücreti 25-30 Euro civarındadır. Daha iyi şartlara sahip özel yurtlarda ise aylık 60 – 80 Euro ödeyerek konaklanabilir. Dileyen öğrenciler ev kiralayabilir ve genellikle birkaç kişiyle paylaşılacak bir evin kirası evin yerine ve özelliklerine göre 250 – 400 Euro arasında değişir. Öğrencilerin aylık geçim masrafı 300–400 Euro civarındadır.Sofya'ya Gezi amaçlı gidenler için tavsiyeler
Eski Kentin Modern Yüzü ;
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] Sofya 545 metre rakımıyla Avrupa'nın en yüksek başkentlerinden biri. Yapılarının büyük bir kısmı II. Dünya Savaşı sonrası inşa edilen şehirde güzel parklarla eski Bizans ve Osmanlı eserlerine rastlamak mümkün. Çok çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Sofya 7000 yıllık tarihi ile Avrupa'nın en eski yerleşim yerlerinden biri. Osmanlı Slav Roma Bizans kaynaklı tarihi eserleri kültürel anıtları ile bu eski kent yeni ve modern yapılarla iç içe … Eski uygarlıkların mirası ile kentin modern yüzü arasındaki tezat Sofya'ya ayrı bir çekicilik katıyor. GORMEDEN DONMEYIN!
Bulgaristan ve Bulgaristandaki Üniversiteler ile ilgili tüm bilgilere : Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] adresinden ulaşabilirsiniz.