Füzyon füzeleri konusunda çalışmalar yapan eski bir nükleer fizikçi yarım yüzyıldır yaptığı araştırmalar sonrası UFO’ların gerçek olduğuna ve ABD yönetiminin 1947 yılından beri bunu bildiğini savundu.

Stanton Friedman AOL News’a yaptığı açıklamada UFO’ların varlığının örtbas edilmesinin “Binyılın en büyük haberi” olduğunu söyledi.

General Electrics General Motors Westinhghouse ve Aerojet General Nucleonics gibi şirketlerde toplam 14 yıl çalışan Firedman nükleer uçak ve füzyon füzeleri de dahil olmak üzere çok gizli programlarda görev aldı.

UFO’lar ile 1952 yılında ilgilenmeye başlayan Friedman o yıldan bu yana dünyanın dört bir yanında 50 ülkede 700 fakülte ve uzman grubuna bu konuda dersler verip konuşmalar yaptı.

Friedman AOL News’a “53 yıllık araştırmadan sonra kozmik bir Watergate sjakndalı ile karşı karşıya olduğumuza inanıyorum. Bu da demek oluyor ki dünyanın önde gelen ülkelerinin hükümetlerinden sadece bir kaç kişi 1947 yılından beri UFO’lar ya da uzay araçlarının varlığını biliyorlardı” dedi.

Geçtiğimiz yıllarda da bazı bilim adamları zaman zaman sessize de olsa dünyamızın uzaylılar tarafından ziyaret edildiğini ileri sürmüşlerdi ama bunlar arasında en açıksözlü olan Firedman oldu.


Friedman özellikle SETI enstitüsünde görev yapan ve dünyadışı zeka (ET) arayışı için telsiz ve optik teleskoplar kullanan bilim adamlarının sessiz klmasından rahatsızlık duyuyor.

Firedman “Gerçekten canımı sıkan şey SETI’de çalışan insanların UFO olduğuna dair delil bulunmadığını söylemesi. UFO’ların var olduğunu söylemiyorlar ki bu de yok demektir. Doğru mu? Yanlış!” dedi.