Edgar Mitchell Ay'da yürüyen 6'ncı astronot olmuştu Edgar Mitchell Ay'da yürüyen 6'ncı astronot olmuştu..

Eski NASA astronotu Edgar Mitchell dünyanın başka yaşam formları tarafından ziyaret edildiğinden şüphesinin olmadığını bir kez daha dile getirdi.

Bir zamanlar NASA için çalışan eski astronotlardan Edgar Mitchell ve diğer UFO meraklıları insanlara uzayla ilgili gerçeklerin anlatılmadığından endişe ediyor.

1971 yılında Apollo 14 Ay görevine katılan astronotlardan biri olan Mitchell dünya dışında da yaşamın olduğunu ancak bu durumun ABD ve diğer hükümetler tarafından gizlendiğini öne sürdü.

UFO aktivistleri ve araştırmacıların bir araya geldi geleneksel X Konferansı'nda açıklamalarda bulunan Mitchell insanoğlunun uzun yıllardır evrende yalnız olup olmadığımızı merak ettiğini belirterek " Sadece bu çağda gerçekten yalnız olmadığımıza dair kanıtlarımız var" diye konuştu.

1947'de meydana gelen ve bir UFO kazası olduğuna inanılan olayın gerçekleştiği yer olan New Mexico'daki Roswell'de doğan Mitchell "Gezegenimizin ötesine Güneş Sistemi'mizin ötesine uzanıp oralarda gerçekten neler olduğunu bulmamız gerekiyor. Bir gezegenler topluluğunun bir parçası olduğumuza inanmalı bunu kabul etmeliyiz. Bu kaderimiz" şeklinde konuştu.

Mitchell Roswell Olayı'yla ilgili olarak da kasaba sakinlerinin askeri otoriteler tarafından gördükleri hakkında konuşmamaları için baskı gördüklerini eğer olayı anlatırlarsa bunun korkunç sonuçları olabileceği yönünde uyarıldıklarını bu nedenle olayın aydınlatılamadığını iddia etti.

Bunları bildiğini ve açıkladığını söyleyen Mitchell bu sırla mezara girmek istemediğini kaydetti.

NASA adına konuşan bir yetkili ise uzaylıların varlığının örtbas edildiği iddiasını yalanladı.

NASA'nın UFO varlığına dair elinde hiçbir kanıt olmadığını ifade eden yetkili Michael Cabbage "NASA bu gezegendeki veya başka bir yerdeki uzaylı yaşamı veya ziyareti hakkında herhangi bir örtbasa başvurmamıştır" dedi.Roswell olayı bugün dahi gizemini korumakta...

Geçen yıl da Sun gazetesine konuşmuştu

Eski NASA astronotu Edgar Mitchell geçen yıl İngiliz The Sun gazetesine de açıklamalarda bulunmuş ve
uzaylıların insanlarla çeşitli defalar temas kurduğunu ancak hükümetlerin bu gerçeği 60 yıl boyunca gizlediğini iddia etmişti.

Mitchell 1947'de New Mexico'nun Roswell bölgesine UFO düşmesi olayının da gerçek olduğunu söylemişki.

1971'de Ay'daki en uzun yürüyüşü yapan Mitchell bir radyoya verdiği mülakatta da NASA'da uzaylılarla temas kuran kaynakların uzaylıları "bize acayip gelen küçük insanlar" diye tarif ettiklerini anlattı.


Mitchell muhtemelen bu "hakiki E.T.'lerin" geleneksel koca kafalı büyük gözlü uzaylı imajına uyduğunu da öne sürmüştü.

Dünyalıların teknolojisinin uzaylılarınki kadar karmaşık olmadığını belirten Mitchell "Uzaylılar bize düşman olsalardı şimdiye kadar mahvolmuş olurduk" açıklamasında da bulunmuştu.