Canlı Televizyon İzle

Canlı TV yayınları yayının dijital ortama taşınıp şifrelenmesi ve sunucu üzerinden çevrimiçi ağlara dağıtılması prensibi ile işleyen bir süreçtir.

Yayınlar farklı formatta dijital ortama aktarılması nedeniyle yayınları izleyebilmek farklı programlara ihtiyaç duyulabilir. Bunlardan en sık kullanılanlar;

Windows Media Player: Windows işletim sistemi ile birlikte gelen medya oynatıcı Windows Media Player televizyon yayınlarının izlenebildiği ana program olarak karşımıza çıkar. Bir çok yayın media player formatında (mms) yayın yapmaktadır. MMS formatındaki yayınlar aynı zamanda uyumlu program yüklü ve internet erişimi açık olan cep telefonları üzerinden de izlenebilmektedir. Öte yandan cep telefonu internet bağlatılarının düşük hızda olması nedeniyle genellikle yayınların görüntü kalitesi ve resim akışkanlığı düşüktür.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] programının son sürümünü bağlantıdan indirebilirsiniz.

Winamp: Winamp medya oynatıcı ağırlıklı olarak radyo yayınlarının dinlenmesi için kullanılan bir programdır. PLS formatındaki yayınlar Winamp üzerinden dinlenebilir. Windows Medya Oynatıcı kadar olmasa da birçok yayında kullanılan bir uygulamadır.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]'nın son sürümünü bağlantıdan indirebilirsiniz.

Java Uygulaması: Java Sun Teknolojileri tarafından lisanslı olan bir yazılım türü olup çevrimiçi uygulamalarda daha çok oyun ve sohbet sistemlerinde karşımıza çıkar. Fakat Java aynı zamanda Java tabanlı sunucular üzerinde yapılan yayınlarda da gerekli bir uygulamadır. Samanyolu Kanal 7 gibi bazı televizyon yayınlarını izlemek için ihtiyaç duyulan Java çevrimiçi uygulamasının son sürümünü; Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] indirebilir ve kurabilirsiniz. Kurduktan sonra programın etki edebilmesi için bilgisayarınızı tekrar başlatmanız gerekecektir.