28. Bölüm Özet


Osman Obama’ya dünür oluyor!

Sinan’ın yaptığı bir işgüzarlığın ardından ortalık yine şenleniyor. Sinan ABD Başkanı Barack Obama’nın bir akrabasının Türkiye’de olduğunu öğrenince hemen harekete geçer ve Obayana’yı televizyonlara Barack Obama’nın akrabası olarak çıkartır. Safiye ve Osman Obayana’nın Obama’nın akrabası olduğunu öğrendiklerinde şoke olurlar. Başkan Barack Obama ile dünür olacaklardır. Obayana Dilek’i istemeye gelir. Ama bu sırada yaşanan beklenmedik bir gelişme her şeyi altüst eder.
Ali Kemal’in dayısı Ali Kemal’i köyden arar ve ona annesinin hasımlarının babası Tursun’a kaçtığını bu işi temizlemenin de kendisine düştüğünü söyler. Ali Kemal Tursun’u vurmak için bir tabanca alır. Anası ve Tursun onu ziyarete geldiklerinde Tursun’u vuracaktır. Fakat gelişmeler hiç de Ali Kemal’in umduğu gibi gitmez.
Osman kızlarının iyileşmesi şerefine duraktaki herkesi dansözlü eğlenceye götürmeye karar verir. Ali Kemal’i götürmek istemezler. Bunun üzerine Ali Kemal de gerçeği şoförlerin karılarına ispiyonlar. Kadınlar kocalarına bir ders vermek için o gece eğlence mekânına gitmeye karar verirler.
Durağa gelen Eleni adında bir müşteri o sırada durakta taksi olmadığını görünce rezalet çıkarır. Bunun üzerine Nuri Baba Eleni Hanım’ı taksiyle gideceği yere bırakır. Sohbet ilerledikçe Nuri Baba ile Eleni birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar.
Gözde gazı açarak Tuğçe’yi zehirlemiştir. Melahat ve Murat Tuğçeyi hastaneye kaldırırlar. Doktor Levent hemen müdahale eder.