25. Bölüm Özeti
Osman Sinan’a bir şaka hazırlıyor. Buna göre; Osman ve Seyit kendilerine soyguncu süsü verip Sinan’ın taksisine bineceklerdir. Fakat Sinan’ın taksisine gerçek soyguncular binince işler karışıyor.
Murat bir yayaya çarptığı gerekçesi ile nezarettedir. Murat’ın peşini bir türlü bırakmayan Ahubu sefer de Murat’ı savunmak bahanesiyle gelip onu ziyaret eder. Bu sırada Melahat da karakola Murat’ı ziyarete gelir ve Ahu ile Murat’ın tartışmasını duyar. Melahat Murat’ın suçsuz olduğunu anlar.

Osman bebeklerinin kız olduğunu henüz öğrenmemiştir. Sinan Osman’a durakta bu konuyla ilgili şakalar yapar ve onu sinirlendirir. Bunun üzerine Osman Sinan’a asla unutamayacağı bir şaka yapmak ister. Osman ve Seyit kendilerine soyguncu süsü verip maske takarak Sinan’ın taksisine bineceklerdir. Sinan bunu öğrenir. Fakat Sinan’ın taksisine gerçek soyguncular biner. Sinan gerçek soyguncuları Osman ve Seyit sanınca işler karışır.
Doktor Levent Melahat’a duyduğu aşkı itiraf eder. Melahat da Levent’e karşı boş değildir. Fakat Levent’in ayrıldığı eski eşi Arzu ortaya çıkar. Arzu Melahat’la Levent’in kavuşmalarına izin vermeyecektir.

Osman yaptığı şakanın cezası olarak Sinan’ı meyhaneye götürür. Fakat burada içtiği sahte rakı yüzünden geçici kör olur. Osman geçici kör olunca Sinan Obayana’yı eve getirir ve Osman’a Rumelili bir delikanlı olarak tanıtıp Dilek’i ister. Gözleri görmeyen Osman kızı verir ancak Osman’ın gözleri açılınca ortalık karışır.